Informacje o akcesoriach do soczewek kontaktowych

Fielmann oferuje Państwu produkty i akcesoria związane z użytkowaniem, pielęgnacją i czyszczeniem soczewek kontaktowych.

Nasi optycy chętnie doradzą Państwu w razie pytań dotyczących przechowywania soczewek kontaktowych, ich czyszczenia i dezynfekcji oraz akcesoriów do soczewek kontaktowych.

Na tej stronie przedstawiamy Państwu przydatne środki pomocnicze dla osób noszących soczewki kontaktowe: pojemnik na soczewki, przyssawki do soczewek i gumowe sitko.

Bezpłatny pojemnik na soczewki kontaktowe!

Pojemnik na soczewki należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. W salonach Fielmann otrzymują Państwo po każdym dopasowaniu soczewek bezpłatnie nowy pojemnik na soczewki.

Pojemnik na soczewki kontaktowe

Pojemnik na soczewki kontaktowe jest ważną częścią składową codziennej pielęgnacji soczewek. W tym pojemniku można przechowywać soczewki kontaktowe przez krótki czas lub przez noc. Poza tym pojemniki na soczewki można wykorzystywać razem z środkami pielęgnacyjnymi do soczewek kontaktowych do dezynfekcji lub neutralizacji soczewek.

Przyssawki do soczewek kontaktowych

Przyssawki do soczewek są delikatną i higieniczną pomocą do zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych. Ten środek pomocniczy może być interesujący dla osób noszących twarde soczewki kontaktowe. Dzięki przyssawce do soczewek łatwiejsze jest posługiwanie się soczewkami, które nie mogą wyślizgnąć się podczas zakładania i zdejmowania. Pozwalają one również uniknąć obrażeń spowodowanych np. długimi i ostrymi paznokciami.

Uwaga: Pojemnik na soczewki kontaktowe nie ma właściwości dezynfekujących!

Samo przechowywanie w pojemniku na soczewki nie dezynfekuje soczewek kontaktowych.

Gumowe sitko

Gumowe sitko, nazywane też matą gumową chroni Państwa przed utratą soczewek kontaktowych podczas czyszczenia i płukania nad umywalką. Elastyczne gumowe sitko należy po prostu nałożyć na odpływ umywalki.