Trzyogniskowe okulary Fielmann – blisko i daleko, zawsze w centrum!

Istnieją powody, dla których decydujemy się na okulary trzyogniskowe: być może jest to przyzwyczajenie, może tylko rozwiązanie przejściowe lub też okulary te spełniają szczególne wymagania.

Okulary trifokalne: Fielmann - spojrzenie przez trzy małe „okienka“

Jeżeli jedno szkło okularowe zawiera trzy („tri“) moce korekcyjne, więc dwa dobrze widziane z zewnątrz segmenty w dolnej części szkła, mówimy wówczas o okularach trifoklanych. Jednakże przejście pomiędzy różnymi obszarami widzenia nie odbywa się stopniowo ani płynnie, lecz nagle i dla osoby z naprzeciwka dobrze jest to widoczne. Okulary te pozwalają ostro widzieć w obszarze bliskim, dalekim i pośrednim, jednak odbywa się to kosztem obszaru widzenia w bliży. Obszar ten zmniejsza się!

Okulary progresywne to obecnie alternatywa dla okularów dwu- i trzyogniskowych na miarę dzisiejszych czasów. Umożliwiają one płynne przejście między wszystkimi obszarami widzenia. Fielmann oferuje jednak w dalszym ciągu okulary dwu- i trzyogniskowe z widoczną częścią do bliży wiodących producentów w gwarantowanych, korzystnych cenach. Oferujemy szkła dwu- i trzyogniskowe z tworzywa sztucznego i szkła mineralnego, na życzenie pokryte różnymi warstwami uszlachetniającymi jak powłoki utwardzające lub antyrefleksyjne, które redukują odbicia światła na powierzchni szkieł okularowych.