Trzyogniskowe okulary Fielmann – blisko i daleko, zawsze w centrum!

Istnieją powody, dla których decydujemy się na okulary trzyogniskowe: być może jest to przyzwyczajenie, może tylko rozwiązanie przejściowe lub też okulary te spełniają szczególne wymagania.


Okulary trifokalne: Fielmann - spojrzenie przez trzy małe „okienka“

Jeżeli jedno szkło okularowe zawiera trzy („tri“) moce korekcyjne, więc dwa dobrze widziane z zewnątrz segmenty w dolnej części szkła, mówimy wówczas o okularach trifoklanych. Jednakże przejście pomiędzy różnymi obszarami widzenia nie odbywa się stopniowo ani płynnie, lecz nagle i dla osoby z naprzeciwka dobrze jest to widoczne. Okulary te pozwalają ostro widzieć w obszarze bliskim, dalekim i pośrednim, jednak odbywa się to kosztem obszaru widzenia w bliży. Obszar ten zmniejsza się!

Okulary progresywne to obecnie alternatywa dla okularów dwu- i trzyogniskowych na miarę dzisiejszych czasów. Umożliwiają one płynne przejście między wszystkimi obszarami widzenia. Fielmann oferuje jednak w dalszym ciągu okulary dwu- i trzyogniskowe z widoczną częścią do bliży wiodących producentów w gwarantowanych, korzystnych cenach. Oferujemy szkła dwu- i trzyogniskowe z tworzywa sztucznego i szkła mineralnego, na życzenie pokryte różnymi warstwami uszlachetniającymi jak powłoki utwardzające lub antyrefleksyjne, które redukują odbicia światła na powierzchni szkieł okularowych.

Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Droga do własnych okularów trifokalnych

W celu wykonania indywidualnych okularów optyk musi ustalić Twoją korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią wyraźne, płynne widzenie na wszystkie odległości. Jeśli okulary nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie ostrości wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne.

Aby ustalić prawidłowe wartości dla szkieł, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Twoją ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Ci przy wyborze właściwej oprawy i odpowiednich soczewek trzyogniskowych. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka antyrefleksyjna lub utwardzająca.

W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka.

Gwarancja satysfakcji

W salonie Fielmann kupują Twoich bez ryzyka, ponieważ Fielmann udziela gwarancji satysfakcji. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z wybranych nowych okularów trifokalnych, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.

Aby okulary można było naprawdę wygodnie nosić, są one dopasowywane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

Centrowanie szkieł okularowych wymaga szczególnej uwagi!

W salonie Fielmann szkła do Państwa okularów trzyogniskowych centrowane są z najwyższą precyzją przez profesjonalnych optyków: dokładne co do milimetra określenie odległości między oczyma i wysokości szlifowania szkieł okularowych gwarantuje dobre widzenie. Odstępstwa nawet o milimetry wywołują efekty pryzmatyczne, które z kolei mogą powodować zmęczenie, złe samopoczucie lub bóle głowy.