Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe z naszej bogatej oferty możesz zamówić wygodnie online z dostawą do domu.

Soczewki kontaktowe

Każda osoba, która choć raz zamieniła okulary na soczewki kontaktowe, od razu poczuła zupełnie inny komfort noszenia i widzenia. Soczewki kontaktowe oferują ogromną wygodę, a jednocześnie zapewniają taką samą ostrość widzenia jak okulary. Soczewki kontaktowe sprawdzają się zarówno, podczas wykonywania zawodowych obowiązków, jak również podczas aktywności w czasie wolnym.

Soczewki kontaktowe sprawdzają się przede wszystkim podczas uprawiania różnych sportów .– piłki nożnej, koszykówki, tenisa czy pływania. Ale Iistnieją także liczne zawody, w których soczewki kontaktowe są po prostu o wiele lepszym rozwiązaniem niż okulary. Dobrym przykładem jest zawód kucharza, który wiele godzin spędza nad kuchenkąprzy kuchni. Soczewki okularów cały czas zachodzą parą lub są zabrudzone tłuszczem, co bardzo przeszkadza podczas pracy. Soczewki kontaktowe będą doskonałym rozwiązaniem także w wielu innych profesjach, jak chociażby w przypadku policjantasłużb ratowniczych, chirurgalekarzy czy podczas pracy na budowie.

W sklepie online Fielmann posiadamy soczewki kontaktowe znanych i cenionych marek, które w zależności od rodzaju można nosić od jednego dnia do nawet miesiąca.

Czy soczewki kontaktowe są właściwym wyborem dla Ciebie?

Soczewki kontaktowe są doskonałym rozwiązaniem praktycznie dla każdej osoby, która musi na co dzień korzystać z okularów. Obecnie niemal wszystkie wady wzroku można skorygować za pomocą soczewek kontaktowych. Sferyczne soczewki kontaktowe służą do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Z kolei soczewki toryczne umożliwiają nawet korekcję niezborności rogówki, czyli astygmatyzmu. Natomiast soczewki progresywne, nazywane również soczewkami wieloogniskowymi, są dobrym rozwiązaniem dla osób w dojrzalszym wieku, jako uzupełnienie okularów progresywnych. Dowiedz się więcej o różnych rodzajach wad wzroku.

Naturalnie soczewki kontaktowe możesz nosić nie tylko w zastępstwie okularów, ale także jako ich uzupełnienie.

Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych

Nosząc soczewki kontaktowe, nie można zapominać o ich higienie i pielęgnacji. Aby na powierzchni soczewek nie gromadziły się zanieczyszczenia lub pozostałości płynu łzowego, bardzo ważna jest ich staranna pielęgnacja. Zasada ta nie dotyczy wyłącznie soczewek jednodniowych, które po całym dniu noszenia po prostu wyrzucamy do kosza.

Warto pamiętać, że im częściej soczewki kontaktowe są wymieniane na nowe, tym mniej czasu poświęcimy na ich pielęgnację. Więcej szczegółowych informacji o prawidłowej pielęgnacji soczewek znajdziecie w oddzielnym artykule. Zachęcamy także do lektury artykułu o środkach do czyszczenia soczewek kontaktowych.

Różne rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe dzielimy przede wszystkim ze względu na okres ich użytkowania. W naszym sklepie online dostępne są soczewki kontaktowe jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne.

Soczewki kontaktowe jednodniowe to soczewki jednorazowego użytku. To bardzo wygodne i higieniczne rozwiązanie, ponieważ każdego dnia zakładasz nową parę soczewek. Nie musisz ich czyścić, ani przechowywać. Po prostu zakładasz je po przebudzeniurano, a przed pójściem spać zdejmujesz i wyrzucasz. Z kolei dwutygodniowe lub miesięczne soczewki kontaktowe są wielokrotnego użytku. Wymieniasz je dwa razy lub raz w miesiącu, ale musisz pamiętać, że trzeba je regularnie czyścić.

Soczewki kontaktowe dzielimy także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Rozróżniamy soczewki miękkie i twarde.

Miękkie soczewki kontaktowe można łatwo odkształcać w każdym kierunku, a ich średnica jest większa niż twardych soczewek kontaktowych. Ponieważ są one przyjemnie miękkie i dobrze dopasowują się do oka, prawie w ogóle nie czuje się ich obecności na oku. Dzięki temu proces adaptacji jest przeważnie krótszy niż w przypadku twardych soczewek kontaktowych.

Z kolei soczewki kontaktowe są mniejsze od miękkich soczewek kontaktowych. Są one również bardziej „sztywne” w dotyku. Czas adaptacji jest dłuższy niż w przypadku miękkich soczewek kontaktowych, ale twarde soczewki kontaktowe mają tę zaletę, że zapewniają bardzo dobre dotlenienie oka.

W naszej ofercie znajdziesz także szereg specjalnych soczewek kontaktowych. Wśród nich są na przykład soczewki progresywne, które są dobrym rozwiązaniem do korekcji starczowzroczności (prezbiopii), jako uzupełnienie okularów progresywnych. Z kolei soczewki toryczne umożliwiają korekcję niezborności rogówki (astygmatyzmu).

Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze dla Ciebie?

Dobór właściwych soczewek wymaga precyzyjnego dopasowania soczewek kontaktowych przez kompetentnego specjalistę. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wadę wzroku, ale także cechy charakterystyczne oczu i filmu łzowego, jak też rodzaj wykonywanej pracy i aktywność w wolnym czasie. Podczas dopasowywania soczewek kontaktowych można dokładnie ustalić, które soczewki kontaktowe pasują do Twoich oczu i optymalnie korygują występującą wadę wzroku. Nasi wykwalifikowani specjaliści udzielą Ci niezobowiązującej porady w doborze odpowiednich dla Ciebie soczewek kontaktowych. Znajdź salon najbliżej siebie i umów się na wizytę.

Markowe soczewki kontaktowe w butikach optycznych Fielmann

Fielmann posiada w ofercie soczewki kontaktowe znanych marek i producentów. Niezależnie od tego jakich soczewek szukasz, w ofercie naszego sklepu online znajdziesz je wszystkie – począwszy od jednorazowych soczewek kontaktowych, po miesięczne, od soczewek torycznych po kolorowe. Dodatkowo oferujemy wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym utrzymasz swoje soczewki w czystości.