Okularowe szkła przeciwsłoneczne z ochroną UV

Nie trzeba być zakochanym, aby patrzeć przez różowe okulary. Kolorowe szkła okularowe zatroszczą się o Twój nastrój.


Czy świat wydaje się zbyt szary? Najlepiej postąpić jak Johann Wolfgang Goethe: spójrz przez żółte szkła, a wzejdzie słońce, gdy na zewnątrz pada deszcz. Czerwień stymuluje, zieleń harmonizuje, a błękit relaksuje; tak przynajmniej ujmuje to „Teoria kolorów”. Jeżeli checsz być kolorystycznie na czasie, aktualne trendy to morela i lazurowy błękit, jak również mięta i odcienie cytrusowe.

Filtr UV w okularowych szkłach przeciwsłonecznych w salonach Fielmann

W przypadku intensywnego promieniowania słonecznego zalecane są szkła przeciwsłoneczne chroniące przed promieniowaniem o długości do 400 nanometrów: optyk w salonie Fielmann udzieli Ci dodatkowych informacji.

W salonach Fielmann możesz do woli sięgać po najróżniejsze barwy i wybrać z naszej bogatej oferty swój ulubiony kolor, jak i dowolny stopień barwienia. Wszystko jest możliwe! Lustrzane szkła lub szkła ze stopniowo wygaszanym kolorem, z powłokami uszlachetniającymi oraz szkła korekcyjne. Upodobania i potrzeby nie znają tu granic. Wszystkie okularowe szkła przeciwsłoneczne w salonach Fielmann jedno na pewno gwarantują: ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV!

Należy zwrócić uwagę na przydatność okularów przeciwsłonecznych w ruchu drogowym!

Uwaga:

każdy, kto często używa okularów do jazdy samochodem, powinien się upewnić, że szkła dopuszczone są do użytkowania w ruchu drogowym. Niektóre rodzaje zabarwień zaburzają rozpoznawanie kolorów. Zapraszamy do skorzystania z porady!

Czy zastanawiałeś się już nad tym, dlaczego szkła większości okularów przeciwsłonecznych mają kolor brązowy, szary lub zielony? Te klasyczne kolory okularów przeciwsłonecznych w najmniejszym stopniu zafałszowują kolory otoczenia. W dodatku gwarantują najlepszą ochronę przed oślepianiem i pochłaniają do 95 procent światła słonecznego. Na tle tych właściwości żółte szkła wypadają gorzej pod względem ochrony. Zapewniają one tylko nieznaczną ochronę przed oślepianiem i redukują wpadające światło mniej więcej o połowę. Szkła w żółtym kolorze natomiast zwiększają kontrasty, co bardzo cenione jest przez osoby uprawiające sporty na wolnym powietrzu.

Okularowe szkła przeciwsłoneczne z własną korekcją

Okularowe szkła przeciwsłoneczne są „normalnymi” szkłami okularowymi, które zostały zabarwione. Istnieją różne metody zabarwiania szkieł. W przypadku szkieł krzemowych warstwa koloru jest naparowywana, szkła organiczne poddawane są kąpieli barwiącej. Optycy dzielą filtry na różne kategorie, w zależności od tego, jak silnie okulary są zabarwione. Mówi się również o stopniu zabarwienia. W obu przypadkach chodzi o intensywność koloru. Im wyższy stopień zabarwienia, tym szkła są ciemniejsze. Jednakże należy pamiętać: wprawdzie ciemniejsze szkła przepuszczają mniej światła, jednakże nie oznacza to automatycznie większej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Na drodze oczy szeroko otwarte!

W przypadku szkieł przeciwsłonecznych rozróżnia się szkła odpowiednie do ruchu drogowego i nieodpowiednie. Ten, kto często podczas jazdy samochodem ma założone okulary, powinien się upewnić, że szkła są dopuszczone do użytku w ruchu drogowym. Jeżeli zakłócają one rozróżnianie barw, nie można prawidłowo rozpoznać sygnalizacji świetlnej ani świateł hamowania. Kolory najlepiej oddają szkła brązowe, szare i zielone. Nasi optycy chętnie udzielą Ci informacji o obowiązujących przepisach i doradzą w wyborze odpowiednich okularowych szkieł przeciwsłonecznych.

Polaryzacyjne okularowe szkła przeciwsłoneczne

Przeciwsłoneczne polaryzacyjne szkła okularowe zawierają specjalne filtry polaryzacyjne, które minimalizują odbicia światła i oślepianie.

Okulary przeciwsłoneczne z własną korekcją: Fielmann

Nosisz okulary? W takim razie także okulary przeciwsłoneczne powinny być idealnie dopasowane do Twoich oczu. Oferujemy supermodne modele z kolekcji Fielmann oraz markowe okulary przeciwsłoneczne z indywidualnie dobranymi szkłami korekcyjnymi. Oczywiście na korekcyjne okulary przeciwsłoneczne również udzielamy naszej trzyletniej gwarancji.

Uszlachetniające powłoki do okularowych szkieł przeciwsłonecznych

W trakcie produkcji przeciwsłoneczne szkła okularowe na życzenie mogą zostać pokryte różnymi powłokami uszlachetniającymi. Wiele osób decyduje się na okulary z antyrefleksem, by dzięki temu unikać nieprzyjemnych odbić światła i zapewnić sobie naturalne widzenie. Inni z kolei cenią sobie lustrzane odbicia od okularów przeciwsłonecznych i zamawiają przeciwsłoneczne szkła okularowe z powłoką lustrzaną. Szkła przeciwsłoneczne mogą być zarówno na zewnętrznej jak i na wewnętrznej stronie pokryte powłoką antyrefleksyjną. W przypadku modnych okularów przeciwsłonecznych, które nie przylegają ściśle do twarzy, powłoka antyrefleksyjna na wewnętrznej stronie jest przydatna, by zredukować odbicia światła. Powłoka utwardzająca chroni szkła przed zarysowaniami. Wszystkie salony Fielmann oferują bogaty wybór różnych szkieł i rodzajów powłok uszlachetniających.

Przeciwsłoneczne okulary z tworzywa sztucznego należy chronić przed bardzo wysokimi temperaturami.

Nie należy zostawiać okularów przeciwsłonecznych bez zabezpieczenia: oprawki z acetatu lub tworzyw sztucznych, które przez dłuższy czas narażone były na działanie bardzo wysokich temperatur - na przykład leżąc przy silnym nasłonecznieniu na konsoli samochodu - mogą się odkształcić.

Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann

Decydując się na okulary przeciwsłoneczne możesz wybierać spośród różnych materiałów na oprawki, np. metalu, tytanu, acetatu, tworzyw sztucznych i innych. Chcesz podkreślić kontrasty i świadomie przerwać symetrię konturu twarzy? Dozwolone jest wszystko to, co się Tobie podoba! Nasi optycy chętnie Ci doradzą. W salonach Fielmann znajdziesz odpowiednie okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy.