Nadają się doskonale dla alergików.

Środki pielęgnacyjne bez konserwantów są bezpiecznym i łagodnym rozwiązaniem dla wrażliwych oczu.

Środki pielęgnacyjne bez konserwantów

Środki pielęgnacyjne bez konserwantów do soczewek kontaktowych

Każda osoba, która nosi soczewki tygodniowe, miesięczne lub roczne, wie, że konsekwentna pielęgnacja soczewek kontaktowych jest ważna dla długotrwałego zachowania jakości soczewek kontaktowych oraz zdrowia oczu. Jednak osoby uczulone na konserwanty lub mające wrażliwe oczy mogą szybko zareagować łzawieniem lub swędzeniem oczu.

Osoby alergiczne lub osoby noszące soczewki kontaktowe z wrażliwymi oczami nie muszą jednak rezygnować z noszenia soczewek kontaktowych. Wielu producentów oferuje wysokiej jakości środki pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych, takie jak płyny oksydacyjne lub sole fizjologiczne, również bez konserwantów. Nawilżające krople do oczu są dostępne również bez konserwantów. W ten sposób można łagodnie i bezpiecznie czyścić soczewki kontaktowe i bez problemu nosić je również jako osoba uczulona.

W tym miejscu znajduje się obszerna oferta środków pielęgnacyjnych bez konserwantów do miękkich i twardych soczewek kontaktowych, takich jak na przykład Płyny oksydacyjne, Sole fizjologiczne lub Krople nawilżające.

Płyny oksydacyjne bez konserwantów

Płyny oksydacyjne czyszczą i dezynfekują soczewki kontaktowe wyjątkowo dokładnie i są zasadniczo pozbawione konserwantów. Neutralizacja soczewek kontaktowych, która jest konieczna po dezynfekcji, odbywa się albo za pomocą tabletki neutralizującej, albo specjalnego pojemnika katalizatora.

Sól fizjologiczna bez konserwantów

W żadnym wypadku nie wolno korzystać z wody z kranu do płukania soczewek, ponieważ woda może być zanieczyszczona zarazkami.

Sól fizjologiczna jest doskonała do spłukiwania pozostałości płynu dezynfekcyjnego lub rozpuszczonych cząsteczek brudu po czyszczeniu powierzchni soczewek kontaktowych. Sól fizjologiczna jest również dobrym pomysłem w przypadku stosowania tabletek enzymatycznych.

W salonie Fielmann osoby noszące soczewki kontaktowe, które są uczulone na konserwanty, znajdą sól fizjologiczną bez konserwantów.

Krople nawilżające bez konserwantów

Krople nawilżające są dobrodziejstwem dla osób noszących soczewki kontaktowe oraz wszystkich, którzy mają wrażliwe lub suche oczy. Osoby uczulone, które reagują na konserwanty, nie muszą rezygnować z dobroczynnego nawilżania. Tutaj można znaleźć krople nawilżające bez konserwantów w praktycznych pojedynczych ampułka lub w buteleczkach.