Okulary dwuogniskowe Fielmann – podwójna orientacja!

Czy pamiętasz okulary swojego dziadka? Może były to okulary dwuogniskowe? Okulary ze szkłami, które w dolnej części miały wbudowane małe „okienko”, przez które dziadek czytał.

Taki rodzaj okularów wieloogniskowych istnieje już od długiego czasu. Okulary bifokalne, czyli dwuogniskowe, to okulary o dwóch („bi“) różnych ogniskach (słowo „fokus” jest pochodzenia łacińskiego i oznacza „ognisko”). Umożliwiają one wyraźne widzenie w dali jak i w bliży.

Historię okularów dwuogniskowych (bifoklanych) zapoczątkował Benjamin Franklin. W roku 1770 tego amerykańskiego męża stanu i wynalazcę podobno bardzo denerwowała konieczność ciągłej zmiany okularów. Przepołowił szkła z dwóch par okularów – jedna para była przewidziana do dali, druga do bliży -, połączył śrubkami ich kawałki w jednej metalowej oprawie i tak stworzył okulary bifokalne w uproszczonej formie, tzw. „okulary Franklina”.

To, co wówczas było wielkim ułatwieniem, dzisiaj nie jest zgodne z duchem czasu: okulary progresywne są bardziej wygodne i zapewniają komfortowe widzenie. Aby przez okulary dwuogniskowe móc wyraźnie widzieć w bliży, należy spoglądać przez „okienko”, czyli przez dobrze widziany z zewnątrz segment w dolnej części szkła okularowego. Dwa szkła o różnej sile łamiącej stykają się na jednej – widocznej także dla osób z naprzeciwka – linii łączącej, przejście pomiędzy różnymi mocami nie odbywa się płynnie, tak jak to jest w przypadku okularów progresywnych. Odczuwalna zmiana ognisk może być dla oczu niekomfortowa i wymaga koncentracji.

W salonach Fielmann kupujesz bez ryzyka!

Gwarancja satysfakcji

W salonie Fielmann kupujesz bez ryzyka, ponieważ Fielmann udziela gwarancji satysfakcji. Jeżeli nie będziesz zadowolony z wybranych nowych okularów dwuogniskowych, możesz je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.

Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Droga do własnych okularów dwuogniskowych

W celu wykonania indywidualnych okularów optyk musi ustalić Twoją korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią komfortowe widzenie na wszystkie odległości. Jeśli okulary nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne.

Aby ustalić prawidłowe wartości dla szkieł, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Twoją ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Ci przy wyborze właściwej oprawy i odpowiednich soczewek bifokalnych lub trifokalnych. Możesz wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka antyrefleksyjna lub utwardzająca.

Aby okulary mogły zagwarantować Ci wyraźne widzenie, ich szkła należy wycentrować: w tym celu konieczne jest precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie wyników pomiarów szkła wieloogniskowe zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i zamocowane w oprawie. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

Aby okulary można było naprawdę wygodnie nosić, są one dopasowywane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

W salonie Fielmann kupujesz bez ryzyka, ponieważ udzielamy gwarancji satysfakcji. Jeżeli nie będziesz zadowolony ze swoich nowych okularów bifokalnych lub trifokalnych, możesz je wymienić lub oddać bez podawania przyczyn, a my zwrócimy cenę zakupu.