Okulary przeciwsłoneczne do uprawiania sportu

Zamów online już teraz

Korekcyjne okulary sportowe do Twojej ulubionej dyscypliny sportu

Miliony Polaków uprawia sport – wielu z nich nosi okulary!

I chociaż właśnie w sporcie sukces i bezpieczeństwo zależą od dobrego widzenia, wielu przed rozpoczęciem treningu zdejmuje okulary. Eksperci szacują, że około 40 procent wszystkich osób z wadą wzroku nie nosi okularów podczas treningu. Inwestują sporo pieniędzy w sprzęt sportowy, lekkomyślnie jednak rezygnują z okularów do uprawiania sportu. Jest to błędem, ponieważ w sporcie nie tylko najlepsze wyniki zależą od spostrzegawczości i szybkiej reakcji. Bez względu na to, czy uprawiasz sport rekreacyjnie czy grają w lidze amatorskiej - sukces i bezpieczeństwo zawsze wymagają dobrego widzenia.

Zawodowo, amatorsko czy rekreacyjnie: każdy kto uprawia sport na świeżym powietrzu, potrafi docenić wartość właściwego wyposażenia. Do tego należą odpowiednie okulary sportowe! Dla prawie wszystkich dyscyplin sportu, dla których uprawiania noszone codziennie okulary korekcyjne lub zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie wystarczają, adekwatną alternatywą są okulary sportowe. W każdym naszym salonie znajdziesz szeroki wybór okularów oraz okularów przeciwsłonecznych, które nadają się do uprawiania sportu. Zapraszamy do skorzystania z porady naszych kompetentnych optyków przy wyborze odpowiednich okularów.

Sprawdzona jakość w salonach Fielmann

Trzyletnia gwarancja

Fielmann zobowiązał się do zachowania najwyższych standardów jakości. Fielmann dokładnie kontroluje wszystkie oferowane okulary i również w przypadku sportowych okularów i sportowych szkieł okularowych współpracuje z wiodącymi producentami. Wysoką jakość naszych produktów potwierdzamy udzielając trzyletniej gwarancji.

Okulary sportowe czy przeciwsłoneczne okulary sportowe?

Jedne sportowe okulary do wszystkich dyscyplin sportu? Przecież nie masz jednego stroju do wszystkich rodzajów sportu! Okulary sportowe są dostosowane do indywidualnych potrzeb sportowca, zapewniają ochronę, dobrą orientację i mogą nawet poprawić wyniki sportowe.

Mówiąc o okularach sportowych najczęściej ma się na myśli sportowe okulary przeciwsłoneczne, czyli okulary przeciwsłoneczne, których design podporządkowany jest wykorzystaniu ich do uprawiania sportu. Okulary sportowe z własną korekcją – barwione lub niebarwione – podczas uprawiania sportu mają one istotne znaczenie. Zdolność widzenia przestrzennego i peryferyjnego właśnie w sporcie decyduje często o zwycięstwie lub porażce. Zwłaszcza w przypadku halowych dyscyplin sportowych używa się okularów sportowych bez filtrów.

Okulary sportowe outdoor – takie jak narciarskie i pływackie – chronią przed promieniowaniem UV oraz wiatrem lub chlorem i słoną wodą. Mają one barwione szkła, ergonomiczny kształt i nie powinny uciskać pod kaskiem.