W okresie trwania promocji od 20.03 do 17.04 okulary z filtrem światła niebieskiego zakupione w sklepie internetowym Fielmann wysyłamy bezpłatnie – niezależnie od wartości zamówienia.

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci

(106)

Filtr

Marka

Kształt okularów

Kolor oprawy

Cena

49 - 399

Rozmiary

Wirtualna przymierzalnia

Kształt twarzy

49 - 399


Okulary dla dzieci: Fielmann.

Każde dziecko uwielbia spędzać czas na dworze, bawiąc się na słońcu z rówieśnikami. Naturalnie najwięcej czasu na dworze dzieci spędzają w okresie wakacji. Dni są wtedy długie, a słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć najmłodszych w okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Choć wielu rodziców doskonale wie, że podczas długich zabaw na słońcu delikatną skórę dziecka trzeba chronić przed promieniowaniem UV i stosuje specjalne kremy z filtrem, wciąż niewielu dorosłych zdaje sobie sprawę, że równie ważna jest odpowiednia ochrona oczu dziecka. Dowiedz się więcej o ochronie przed szkodliwymi promieniami UV.

Aby skutecznie chronić wzrok dzieci przed promieniami słonecznymi, powinniśmy zaopatrzyć nasze pociechy w okulary przeciwsłoneczne dla dzieci najwyższej jakości. W ofercie Fielmann znajdziesz okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z atestem, dzięki czemu masz pewność, że oczy Twojego dziecka są odpowiednio chronione, a dodatkowo nasze dziecięce okulary przeciwsłoneczne są super modne, dzięki czemu Twoje dziecko będzie chętnie je zakładać.

Dzieci podobnie jak dorośli mają swój gust i lubią dobrze wyglądać w oczach rówieśników. Dziecięce okulary przeciwsłoneczne z filtrem w ofercie Fielmann z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego malucha.

Jako rodzic pamiętaj jednak, zwłaszcza mając bardzo małe dziecko, że kupując okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, czy to w wieku 12 miesięcy, 2 lat czy 3 lat, decydującym kryterium, którym należy się kierować jest filtr UV. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat różnych rodzajów filtrów.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Kupując dziecięce okulary przeciwsłoneczne z filtrem, powinniśmy upewnić się, że szkła okularowe rzeczywiście zapewniają ochronę oczu dziecka. Niestety często bywa tak, że elastyczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci lub okulary na gumce, choć wygodne, nie spełniają żadnych norm i można je traktować wyłącznie jako modny dodatek.

Kupując dziecięce okulary przeciwsłoneczne w Fielmann, zawsze masz pewność, że wszystkie oferowane przez nas okulary noszą znak CE, są więc zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i rozporządzeniem UE 2016/425. W Fielmann posiadamy własne laboratorium, w którym kontrolujemy między innymi właściwości transmisyjne oraz poziom i jakość ochrony przed promieniowaniem UV.

Wskazówka: Pamiętaj, że kolor szkieł nie ma nic wspólnego z ochroną przed promieniowaniem UV. Intensywność zabarwienia decyduje jedynie o ochronie przed rażącym oczy światłem. Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, odwiedź jeden z naszych salonów stacjonarnych, a nasi doradcy z przyjemnością udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji i pomogą dobrać idealne okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka. Tutaj znajdziesz najbliższy salon Fielmann.


Dziecięce okulary przeciwsłoneczne w różnych kolorach, kształtach i stylach

Dzieci uwielbiają szaleć, bawić się i testować swoje możliwości. Dziecięce okulary przeciwsłoneczne muszą więc być bardzo wygodne i powinny wytrzymać dziecięcą potrzebę ruchu.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci szczególnie narażone są na wiele potencjalnych zagrożeń i uszkodzeń. Będą często spadać na różnego rodzaju powierzchnie. Właśnie dlatego okulary przeciwsłoneczne dla dzieci powinny być elastyczne, a oprawka wykonana z wytrzymałego i solidnego materiału. Warto sięgać po okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, których oprawka wykonana jest z lekkich, odpornych na złamania materiałów, takich jak np. poliwęglan.

Dodatkowo ze względu na to, że dzieci cały czas są głównie w ruchu, najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to takie, które posiadają pełne oprawki. Taka oprawka jest o wiele bardziej wytrzymała od innych rodzajów opraw.

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne muszą być także dobrze dopasowane. Nie mogą być ani za ciężkie, ani uciskać nosa czy okolicy uszu. Miękkie końcówki zauszników i noski zapewniają przyjemny komfort noszenia. Pokryte gumą zauszniki gwarantują dodatkowe oparcie podczas zabaw i aktywności.

Kupując okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, warto sięgać także po modele z większymi szkłami. Soczewki o zbyt małych rozmiarach nie stanowią idealnej ochrony. Dziecięce okulary przeciwsłoneczne powinny dobrze okalać oko, by można było uniknąć ewentualnych odbić światła padającego z boku.

Warto także pamiętać, że wszelkie smugi, deformacje, zadrapania czy zarysowania okularów negatywnie wpływają na ich zdolność do ochrony wzroku. Uszkodzone dziecięce okulary przeciwsłoneczne należy wyrzucić. Należy pamiętać, iż dzieci szybko wyrastają także z okularów. Właśnie dlatego należy regularnie sprawdzać dopasowanie okularów u dziecka.

W Fielmann oferujemy szeroki wybór marek i modeli ładnych, kolorowych i modnych dziecięcych okularów przeciwsłonecznych. Znajdziesz u nas na przykład dziecięce okulary przeciwsłoneczne marki Ray Ban lub Puma. Dostępna jest także kolekcja naszych własnych okularów dla dzieci marki Fielmann. Nasi doradcy w stacjonarnych salonach Fielmann chętnie zatroszczą się o najmłodszych klientów. Wiemy, że dla dzieci i nastolatków okulary przeciwsłoneczne są cool! Zwłaszcza gdy odkryją, że w okularach przeciwsłonecznych nie tylko nie razi ich słońce, ale także świetnie w nich  wyglądają. Znajdź najbliższy salon Fielmann.