Okulary do dali: Fielmann – jedna moc, jedne okulary!

W pierwszej połowie życia okulary do dali dla osoby z wadą wzroku są okularami na każdą odległość: za ostre widzenie do bliży odpowiada soczewka oka, posiadająca zdolność uwypuklania się i tym samym zwiększania siły łamiącej.

W drugiej połowie życia soczewka oka traci swoją elastyczność, zdolność akomodacyjna zmniejsza się. Okulary do dali nadają się już tylko do patrzenia na dalsze odległości. Do bliży potrzebne są dodatkowe okulary.

Również wszystkie osoby prawidłowo widzące, wszyscy, którzy do tej pory dobrze widzieli bez okularów do dali, w drugiej połowie życia potrzebują okularów do bliży: okularów do czytania. Nowoczesną alternatywą na wszystkie dystanse są okulary progresywne.

Kolekcja Fielmann: okulary do dali

W salonach Fielmann masz możliwość wyboru z ponad 2000 opraw oraz szkła okularowe wszystkich wielkich producentów i marek. Tylko za 89,00 zł otrzymasz w salonie Fielmann indywidualnie wykonane okulary do dali. Optyk w salonie Fielmann chętnie doradzi Ci przy wyborze.

Fielmann: to pewna droga, by mieć własne okulary do dali

Aby ustalić moce korekcyjne szkieł do Twoich okularów najpierw konieczne jest dokładne określenie wady wzroku. We wszystkich salonach Fielmann wykwalifikowani optycy zbadają ostrość wzroku przy użyciu najnowszych technologii. W każdej chwili i bezpłatnie.

Aby okulary do dali mogły zagwarantować Ci wyraźne widzenie, konieczne jest ich optometryczne dopasowanie: obejmuje ono precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie tych parametrów szkła okularowe zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i wmontowane w oprawę.

Cieńsze szkła okularowe

W przypadku wysokich wartości dioptrii (mocy szkieł) zaleca się dobieranie szkieł o wysokim współczynniku załamania światła, by w ten sposób zredukować grubość szkieł okularowych do dali. Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów, kompetentni optycy udzielą Ci dodatkowych informacji na ten temat.

Więcej na temat szkieł okularowych (0)

Własne okulary do dali: w salonach Fielmann w korzystnej cenie, którą gwarantujemy

W salonach Fielmann kupujesz w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczysz takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.