Dwie pary okularów w jednej oprawie!

Meteorolog mówi o pogodzie „słonecznej z okresowymi zachmurzeniami” i prognozuje: „Warunki pogodowe będą zmienne.” Chcą Państwo wyjść na świeże powietrze, planują wycieczkę rowerową lub spacer po lesie i już się denerwują, że ze względu na pogodę ciągle będą zmieniać okulary?

Bez okularów przeciwsłonecznych jest za jasno, w okularach o wiele za ciemno. Idealnym rozwiązaniem są szkła fotochromowe! Noszą Państwo okulary progresywne lub okulary do dali? To żaden problem! Fotochromowe szkła okularowe dostępne są we wszystkich mocach.

Dzień po dniu nasze oczy wykonują ciężką pracę. Nieustannie dostosowują się do zmieniających się warunków oświetlenia, dla nas samych procesy te przebiegają w sposób niedostrzegalny. Fotochromy są pomocą dla oczu i umożliwiają swobodne, bardziej komfortowe widzenie. Dzięki szkłom fotochromowym mają Państwo praktycznie „dwie” pary okularów w jednej oprawce. W pomieszczeniach oraz w pochmurne dni szkła te niczym nie odróżniają się od „zwykłych” szkieł okularowych, a kiedy pojawi się słońce nagle jak za dotknięciem różdżki noszą Państwo okulary przeciwsłoneczne z własną korekcją.

Nie warto ryzykować!

Kupując okulary przeciwsłoneczne w salonie Fielmann, zawsze można mieć pewność: wszystkie oferowane przez nas okulary noszą znak CE, są więc zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i rozporządzeniem ŚOI (EU) 2016/425. We własnym laboratorium kontrolujemy właściwości transmisyjne, przydatność w ruchu drogowym oraz ochronę przed promieniowaniem UV.