Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

  • Mniej refleksów

  • Skuteczna ochrona przed UV

  • Bez oślepiania nad wodą i na śniegu

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją: ochrona przed refleksami

Wysokiej jakości Okulary przeciwsłoneczne to zwłaszcza latem nieoceniony dodatek, który skutecznie chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jednak oprócz promieniowania, które pochodzi bezpośrednio od słońca, występują także refleksy gładkich powierzchni, które mogą nas nieprzyjemnie oślepiać.

Stanowi to zagrożenie nie tylko dla oczu. Przykładowo u kierowców może dochodzić do sytuacji krytycznych, kiedy odbite od mokrej nawierzchni drogi światło słoneczne oślepia tak bardzo, że pojazdy, znaki i jezdnia stają się słabo widoczne. Także sportowcy znają ten efekt: podczas jazdy na nartach pokrywa śnieżna a przy sportach wodnych powierzchnia zbiornika wodnego odbija światło słoneczne.

Decydując się na okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją w soczewkach, bardziej efektywnie chronimy oczy, a oprócz tego zyskujemy wyższy poziom bezpieczeństwa na stoku, na wodzie lub na drodze.

Czym są okulary przeciwłoneczne z polaryzacją?

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją w soczewkach mogą chronić przed oślepianiem przez odbijające się powierzchnie, na przykład mokrą jezdnię, zbiornik wodny lub pokrywę śnieżną.

Jak działają okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Kiedy światło pada na gładką powierzchnię, jest odbijane i odczuwane jest jako oślepianie. Takie oślepianie może w konsekwencji męczyć oczy.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją w soczewkach okularowych mają filtr, który redukuje część odbitych promieni. Pochłania on światło, które jest odbijane przez inne powierzchnie. Filtr przypomina niewidoczną siatkę. Nie tylko powoduje, że efekt oślepiania się zmniejsza, ale też bardziej niż dotąd zauważane są kontrasty, a widziane kolory stają się bardziej intensywne.

Zakup okularów polaryzacyjnych: kiedy należy rekomendować okulary polaryzacyjne?

Zwłaszcza przy Okulary przeciwsłoneczne dla sportowców i Gogle narciarskie ważny jest efekt polaryzujący.

Sporty górskie, jak jazda na nartach, biegi narciarskie i wędrówki wśród szczytów: w wysokich górach, gdzie promieniowanie słońca dla 1000 metrów wysokości zwiększa się o 20 procent i śnieg odbija 95 procent światła słonecznego, okulary polaryzacyjne nie tylko zapewniają lepszą widoczność, ale też chronią przed niebezpieczną ślepotą śnieżną.

Sporty wodne, jak surfing, żeglarstwo, spływy pontonowe: także woda odbija promieniowanie UV, co oprócz uszkodzenia soczewki, spojówki lub siatkówki może też mieć poważne i niekiedy niebezpieczne działanie oślepiające. Nad wodą i na wodzie rekomendowane są z tego względu okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

Także podczas jazdy samochodem przydatne są okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi, ponieważ na mokrych nawierzchniach przykładowo pojazdy z naprzeciwka są wówczas znacznie lepiej i szybciej zauważane.

Okulary polaryzacyjne dostępne w Fielmann: także jako okulary korekcyjne

W Fielmann można znaleźć polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne różnych topowych marek; zapraszamy do zakupów naszych rozmaitych Usługi serwisowe. Także przy wadzie wzroku nie trzeba rezygnować z korzyści jakie dają podczas uprawiania sportu lub jazdy samochodem okulary polaryzacyjne: można zamówić w salonach Fielmann korekcyjne polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne, dobrane do indywidualnych potrzeb.

W naszym szerokim asortymencie online znajdziesz odpowiednie okulary przeciwsłoneczne: od prostych po najbardziej wyszukane: oferujemy okulary polaryzacyjne na każdy gust! Skorzystaj w razie wątpliwości z wirtualnej przymierzalni, aby się przekonać, czy określony model jest odpowiedni. Włącz kamerkę internetową, kliknij przycisk na stronie produktu i już możesz testować wirtualnie wybrane okulary.

Zapraszamy też do salonów Fielmann: nasi eksperci chętnie doradzą: dzięki temu kupisz idealne okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi.