Pomoce do zakładania soczewek kontaktowych

Dolną powiekę ściągnąć do dołu, górną powiekę do góry – a później soczewka wyślizguje się z palca i znika w odpływie umywalki, jeśli nie używają Państwo gumowego sitka.

Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych jest często trudne, szczególnie dla „początkujących”. Konieczny jest spokój i cierpliwość, zanim soczewka będzie właściwie założona. Poza tym na początku konieczne jest przezwyciężenie obawy przed „wkładaniem palca do oka” Do zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych również „eksperci od soczewek” często stosują środek pomocniczy, który jest poza tym higieniczny i łatwy w użyciu.

Pomoce do zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych nazywane są również przyssawkami do soczewek. Przede wszystkim są one stosowane jako delikatny i higieniczny środek pomocniczy do twardych soczewek kontaktowych. Dla wielu osób noszących twarde soczewki kontaktowe jest to podstawowe wyposażenie. Ale również do miękkich soczewek można stosować przyssawki.

Przyssawki do soczewek zapobiegają wyślizgnięciu się soczewek podczas zakładania i zdejmowania. Pozwalają one również uniknąć obrażeń spowodowanych np.: długimi i ostrymi paznokciami.

W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy!

Niezależnie, czy są to soczewki kontaktowe jednodniowe, miesięczne czy środki pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych – w salonach Fielmann kupują Państwo zawsze w gwarantowanej, korzystnej cenie.