Pojemnik na soczewki kontaktowe: soczewek nie przechowuje się w szklance!

Nocują Państwo u znajomych i zapomnieli Państwo pojemnika na soczewki? Szklanki i kieliszki nie są w żadnym razie rozwiązaniem awaryjnym na jedną noc.

Soczewki kontaktowe należy przechowywać wyłącznie w przeznaczonym do tego celu pojemniku na soczewki. W przypadku prawidłowego stosowania soczewki kontaktowe są w tym pojemniku chronione przed zanieczyszczeniami i bakteriami.

Pojemnik na soczewki kontaktowe jest zatem ważną częścią składową codziennej pielęgnacji soczewek. W tym pojemniku przechowuje się soczewki kontaktowe przez krótki czas lub przez noc. Poza tym pojemniki na soczewki można wykorzystywać razem z innymi środkami pielęgnacyjnymi do soczewek kontaktowych do dezynfekcji lub neutralizacji soczewek.

W zależności od rodzaju soczewek kontaktowych istnieją różne możliwości ich pielęgnacji i czyszczenia. Inaczej niż w przypadku soczewek miesięcznych, w przypadku soczewek jednodniowych pielęgnacja nie jest konieczna w aż tak dużym stopniu, ponieważ codziennie stosuje się nowe soczewki kontaktowe.

Bezpłatny pojemnik na soczewki kontaktowe!

Pojemnik na soczewki należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. W salonie Fielmann otrzymują Państwo po każdym dopasowaniu soczewek bezpłatnie nowy pojemnik na soczewki.

W przypadku korzystania wielu środków pielęgnacyjnych do soczewek wymagany jest specjalny pojemnik na soczewki w celu zapewnienia bezpiecznej i skutecznej pielęgnacji soczewek. Dlatego wielu producentów środków pielęgnacyjnych dołącza do opakowań ze środkami pielęgnacyjnymi pojemniki na soczewki na wymianę.

W naszych salonach znajdą Państwo również wybór pojemników na soczewki w różnych wzorach.

Uwaga: Sam pojemnik na soczewki kontaktowe nie dezynfekuje!

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że samo przechowywanie w pojemniku na soczewki, nie dezynfekuje ani nie czyści soczewek kontaktowych. Jest to możliwe tylko przy użyciu odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Poza tym również pojemniki na soczewki należy regularnie czyścić i dezynfekować.