Miękkie soczewki kontaktowe w salonach Fielmann

Osoba, która jeszcze nigdy nie miała soczewek kontaktowych w rękach, od razu wyczuje różnicę między „miękkimi” a „twardymi” soczewkami: podczas gdy miękkie można odkształcać w każdym kierunku i wyglądają jak elastyczne naczynie z żelu, twarde leżą na opuszce palca bez zmiany kształtu (dlatego czasami są nazywane soczewkami stabilnokształtnymi), a ich ruchomość jest ograniczona.

Patrząc tylko na cechy zewnętrzne, natychmiast widoczna jest kolejna różnica: miękkie soczewki kontaktowe mają mniejszą średnicę niż twarde. Ze względu na swoje właściwości mogą one poza tym wchłaniać więcej wilgoci. 

Ponieważ są one przyjemnie miękkie i dobrze dopasowują się do oka, prawie w ogóle nie czuje się ich obecności na oku. Dzięki temu proces adaptacji jest przeważnie krótszy niż w przypadku twardych soczewek kontaktowych.

Czy miękkie soczewki kontaktowe są właściwym wyborem dla Państwa?

Właściwy dobór soczewek kontaktowych wymaga kompetentnego doradztwa specjalisty Fielmann ds. soczewek kontaktowych. Najpierw ważne jest ustalenie wady wzroku, którą trzeba skorygować. Sferyczne soczewki kontaktowe służą do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności, a toryczne soczewki do korekcji astygmatyzmu. Ponadto ważną rolę odgrywają zarówno właściwości oczu i filmu łzowego, jak też praca zawodowa i aktywność w wolnym czasie. 

Podczas dopasowywania soczewek kontaktowych można dokładnie ustalić, które soczewki kontaktowe pasują do Państwa oczu i optymalnie korygują występującą wadę wzroku. Jeśli zmieni się ostrość widzenia lub zwiększy lub zmniejszy liczba dioptrii, soczewki wymienne mogą być podczas następnego zakupu natychmiast dostosowane do nowych potrzeb. Nasi wykwalifikowani optycy udzielą Państwu niezobowiązująco porady podczas doboru soczewek kontaktowych.

Miękka soczewka na dni, tygodnie lub miesiące

W okularach jest Państwu do twarzy, ale przeszkadzają podczas uprawiania sportu? Nie ma problemu! Dostępne są miękkie soczewki kontaktowe, które można wymieniać codziennie. Jeśli używają Państwo tak zwanych soczewek jednodniowych, nie muszą Państwo martwić się o środki pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych. Soczewki jednodniowe są najprostszą, ale też najbardziej kosztowną możliwością noszenia soczewek kontaktowych. Dla osób, które każdego dnia pozwalają sobie na luksus lub po prostu noszą soczewki kontaktowe tylko na określone okazje, soczewki jednodniowe jako soczewki wymienne są idealnym rozwiązaniem.

Oprócz soczewek jednodniowych w salonach Fielmann oferowane są miękkie soczewki kontaktowe również jako soczewki wymienne (soczewki 14-dniowe i miesięczne) i jako konwencjonalne soczewki kontaktowe (soczewki 3‑miesięczne, 6‑miesięczne i roczne), które mogą Państwo nosić przez dłuższy czas.

Bardzo ważne: prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych

Przy całej wygodzie, którą oferują nowoczesne soczewki kontaktowe, nie można jednak nigdy zaniedbać higieny i czyszczenia. Aby na powierzchni soczewek nie gromadziły się cząstki brudu lub pozostałości płynu łzowego, bardzo ważna jest staranna pielęgnacja soczewek kontaktowych! Im częściej soczewki kontaktowe są wymieniane na nowe, tym mniejsze są nakłady na ich pielęgnację. Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych ma ogromne znaczenie. Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych chętnie udzielą Państwu porady na temat pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Pielęgnacja soczewek kontaktowych

Gwarancja korzystnej ceny: miękkie markowe soczewki kontaktowe w salonach Fielmann

Fielmann posiada w ofercie miękkie soczewki kontaktowe dużych marek i znanych producentów, gwarantując ich korzystną cenę. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Państwu pewność, że zakup nigdy nie będzie za drogi.