Okulary zerówki z filtrem światła niebieskiego: chronią oczy przed światłem niebieskim.

Okulary ze specjalnym filtrem światła niebieskiego redukują krótkofalowe światło niebieskie, emitowane na przykład przez urządzenia cyfrowe, zmniejszając obciążenie oczu. Kiedy światło niebieskie jest szkodliwe? W jakich sytuacjach zalecane są okulary blokujące światło niebieskie? I na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Najważniejsze pytania i odpowiedzi.


Czym jest światło niebieskie?

Światło niebieskie – w przeciwieństwie do promieniowania ultrafioletowego lub rentgenowskiego – jest widoczne dla ludzkiego oka. Przy długości fali elektromagnetycznej od 380 do 500 nanometrów należy do światła krótkofalowego, które w pewnym stopniu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie: światło niebieskie emitowane przez słońce hamuje dla przykładu wytwarzanie hormonu snu – melatoniny, dzięki czemu stajemy się bardziej pobudzeni i produktywni. Światło niebieskie może jednak też szkodzić ludzkim oczom.

Kiedy światło niebieskie jest szkodliwe?

Nadmierne promieniowanie światła niebieskiego może być szkodliwe dla oczu i wysyłać błędne sygnały do organizmu, które negatywnie i trwale wpływają na rytm snu i dobre samopoczucie. Problem: nie tylko słońce emituje niebieskie światło. Robią to także urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony czy telewizory – a nasze oko nie potrafi rozróżnić pomiędzy światłem niebieskim emitowanym przez ekran a światłem dziennym. Także oświetlenie LED ma wysoki udział światła niebieskiego. Dlatego zaleca się redukowanie niebieskiego światła w życiu codziennym, przede wszystkim w sytuacjach, gdy spędza się dużo czasu przed ekranami.

Jak działają okulary blokujące światło niebieskie?

Soczewki okularowe ze specjalnym filtrem światła niebieskiego redukują promieniowanie światła niebieskiego, docierające do oka. Dotyczy to okularów z korekcją i bez korekcji. Powłoka blokująca światło niebieskie odciąża oczy i może poprawić samopoczucie, szczególnie podczas długich godzin spędzanych przed ekranem. Kolejną zaletę oferują okulary przeciwsłoneczne z filtrem światła niebieskiego: dzięki nim poprawia się kontrast widzenia.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając okulary z filtrem światła niebieskiego?

Fielmann oferuje filtr światła niebieskiego zarówno dla okularów z korekcją jaki i bez korekcji, a także w okularach przeciwsłonecznych. Soczewki okularowe z filtrem światła niebieskiego charakteryzuje lekko niebieskawy lub fioletowy odcień, a soczewki okularów przeciwsłonecznych mają czasem lekkie zabarwienie pomarańczowe. Cena zależy między innymi od mocy szkieł i wybranych oprawek. Najlepiej wypróbować różne modele – nasi kompetentni optycy w najbliższym salonie Fielmann z przyjemnością Tobie pomogą.

Czy okulary blokujące światło niebieskie mogę kupić także online?

W naszym sklepie internetowym dostępny jest asortyment okularów bez mocy korekcyjnych blokujących światło niebieskie, które można zamówić z wygodną dostawą do domu. Zwrot towaru jest bezpłatny, tak samo jak wysyłka dla zamówień od wartości 120,00 zł. A jeżeli okulary nie leżą idealnie, z przyjemnością dopasujemy je bezpłatnie w jednym z naszych salonów.

Kontakt z firmą Fielmann

Szukasz okularów blokujących niebieskie światło? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą online Asortyment w sklepie internetowym lub Rezerwacja terminu w najbliższym salonie Fielmann. W razie pytań prosimy o kontakt z serwisem klienta pod bezpłatnym numerem 800 343562 lub skorzystanie z formularza kontaktowego.