Środki pielęgnacyjne do twardych soczewek kontaktowych

Środki pielęgnacyjne do twardych soczewek kontaktowych

Ważne: prawidłowa pielęgnacja twardych soczewek kontaktowych

W przypadku stabilnokształtnych soczewek kontaktowych prawidłowa pielęgnacja ma ogromne znaczenie. Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych chętnie udzielą Tobie porad dotyczących pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz dostępnych środków do pielęgnacji.  

Znajdź najbliższego specjalistę ds. soczewek kontaktowych Fielmann

Więcej na temat prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych   

Właściwy środek pielęgnacyjny dopasowany do Twoich potrzeb: chętnie doradzimy!

Czyszczenie powierzchni ma znaczenie zwłaszcza w przypadku pielęgnacji stabilnokształtne soczewki kontaktowe, ponieważ właśnie w przypadku „twardych” soczewek w miarę upływu czasu na ich powierzchni gromadzą się coraz większe ilości osadów. W zależności od rodzaju soczewek kontaktowych, środka do czyszczenia powierzchniowego oraz intensywności osadów zalecane jest czyszczenie codziennie lub co tydzień.

Płyny do przechowywania soczewek są stosowane przede wszystkim podczas pielęgnacji stabilnokształtnych soczewek kontaktowych. Stabilnokształtne soczewki kontaktowe można wprawdzie przechowywać również na sucho, ale w płynie do przechowywania są przechowywane bezpieczniej i w higienicznych warunkach. Ponadto zachowana jest odpowiednia zwilżalność soczewek kontaktowych. Poprawia to komfort noszenia i ostrość widzenia po założeniu soczewek.

W przypadku silnych zabrudzeń konieczne są specjalne Tabletki czyszczące lub tabletki enzymatyczne do usuwania protein. Zapraszamy do skorzystania z porad!

Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych niezobowiązująco i bezpłatnie doradzą Tobie na temat właściwych środków do czyszczenia powierzchni Twoich Soczewki kontaktowe i Twoich indywidualnych potrzeb.  

Znajdź najbliższego specjalistę ds. soczewek kontaktowych Fielmann

Więcej na temat środków pielęgnacyjnych do soczewek kontaktowych

Więcej na temat akcesoriów soczewek kontaktowych