Cyfrowe szkła okularowe: Fielmann - Lepsza orientacja i mniejszy stres!

Coraz częstsze korzystanie z urządzeń cyfrowych to wysiłek dla naszych oczu – szkła okularowe opracowane specjalnie w tym celu stanowią skuteczną pomoc w życiu codziennym.

Aż do 80-ciu razy spoglądamy przeciętnie w ciągu dnia na cyfrowe urządzenie, jak np. smartfon, tablet itp. Oko jest wtedy zmuszane do tego, aby w ciągu ułamka sekundy przechodzić z dalekich odległości na cyfrowe urządzenie końcowe o względnie małym ekranie.

Odległość, w której korzystamy z naszych cyfrowych pomocy, jest zwykle znacznie mniejsza niż w przypadku gazety czy książki. Ciągła zmiana kierunku wzroku z obszaru w dali do bliży jest wyzwaniem dla oka. Dodatkowe obciążenie stanowią odbicia z ekranu oraz niebiesko-fioletowe oświetlenie monitora. Nic więc dziwnego, że nasze oczy coraz bardziej się męczą!

Skutkiem wielogodzinnego korzystania z urządzeń może być wystąpienie problemów z widzeniem, nadwyrężone, zmęczone, suche lub piekące oko. Nieodpowiednia pozycja ciała może wywołać także bóle karku i głowy. Rozwiązaniem są cyfrowe szkła okularowe.

W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka!

Gwarancja zwrotu pieniędzy

W salonach Fielmann kupują Państwo okulary z cyfrowymi szkłami bez ryzyka: jeżeli nie będą Państwo zadowoleni ze swoich nowych okularów, wymienimy je lub mogą Państwo nam je oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.

Czym są cyfrowe szkła okularowe?

Tak zwane cyfrowe szkła okularowe zostały specjalnie opracowane, by sprostać wymaganiom i potrzebom związanym z widzeniem w dobie cyfryzacji. Dzięki celowemu udoskonaleniu szkieł w obszarze widzenia w bliży oczy są odpowiednio wspomagane. Szkła te można nosić przez cały dzień, stanowią one idealne dopełnienie multimedialnego życia codziennego.

Wellness dla oczu: cyfrowe szkła okularowe mogą przyczynić się do tego, że oczy poddawane są mniejszemu wysiłkowi i nie jest odczuwane zmęczenie. Ponadto istnieje możliwość, że dzięki temu będziesz mógł się lepiej skupić i dłużej koncentrować.

Dla kogo przeznaczone są cyfrowe szkła okularowe?

Cyfrowe szkła okularowe są idealne dla osób pomiędzy 30. a 45. rokiem życia, które w wyniku ciągłego korzystania z urządeń cyfrowych zauważyły już pierwsze oznaki zmęczenia wzroku i wzmożonego wysiłku, zwłaszcza w obszarze widzenia w bliży. Nie ma przy tym znaczenia, czy nosiłeś okulary już wcześniej.

Pewna droga do własnych okularów z cyfrowymi szkłami: Fielmann

Aby ustalić moce korekcyjne Twoich okularów wyposażonych w cyfrowe szkła najpierw konieczne jest dokładne określenie wady wzroku. We wszystkich salonach Fielmann wykwalifikowani optycy zbadają ostrość wzroku przy użyciu najnowszych technologii. W każdej chwili i bezpłatnie.

Aby okulary z cyfrowymi szkłami mogły zagwarantować Ci wyraźne widzenie, konieczne jest optometryczne dopasowanie: obejmuje ono precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie tych parametrów szkła okularowe zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i wmontowane w oprawę.