Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Nasze okulary przeciwsłoneczne dla dzieci posiadają gwarantowaną ochronę UV. I są dostępne w gwarantowanej, korzystnej cenie. Zamów łatwo online i przymierz w domu.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci: Fielmann - optymalna ochrona dla oczu dziecka

Najmłodsi także mają swój własny gust i chcą dobrze wyglądać w okularach przeciwsłonecznych np. na placu zabaw w przedszkolu czy szkolnym boisku.

Dzieci lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, dlatego zarówno latem jak i zimą potrzebują szczególnej ochrony przed silnym nasłonecznieniem! Większość rodziców jest dzisiaj ostrożna i w oczywisty sposób chroni delikatną skórę swojego dziecka specjalnymi kremami z filtrami. Ochrona wrażliwych oczu dziecka z pomocą okularów przeciwsłonecznych jest niestety często jeszcze zaniedbywana.

Warto podkreślić, że oczy dziecka są bardziej wrażliwe niż oczy osoby dorosłej. Oczy małych dzieci są jaśniejsze i dlatego łatwiej przepuszczają światło słoneczne. Pigmenty, które działają jak naturalny filtr i w pewnym stopniu stanowią dla oczu ochronę, rozwijają się dopiero z wiekiem. Dlatego nigdy nie należy narażać oczu dziecka na działanie niebezpiecznego krótkofalowego promieniowania UV nie zapewniając im odpowiedniej ochrony. W obrębie soczewki oka i siatkówki może dojść do powikłań, jeśli szkodliwe promieniowanie UV dotrze do niechronionych oczu. Dlatego właśnie dzieciom potrzebne są dobre okulary przeciwsłoneczne, które zagwarantują ochronę przed promieniami UV.

Więcej na temat ochrony przed promieniowaniem UV

Wskazówka: oczy dziecka potrzebują ochrony!

Najważniejsza ze wszystkich zasad: chrońcie oczy swoich dzieci przed słońcem! Decydującym kryterium przy zakupie dziecięcych okularów przeciwsłonecznych jest filtr UV. Należy zwrócić uwagę na gwarancję ochrony przed promieniowaniem UV!

Więcej na temat kategorii filtrów

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne mogą być zabawne, ale nigdy złej jakości!

Skuteczną ochronę zapewniają okulary przeciwsłoneczne zaopatrzone w szkła, które pochłaniają do 100 procent promieniowania UV.

Więcej na temat fotochromowych szkieł okularowych

Więcej na temat polaryzacyjnych szkieł okularowych

Nie warto ryzykować!

Kupując okulary przeciwsłoneczne w salonie Fielmann, zawsze można mieć pewność, że wszystkie oferowane przez nas okulary noszą znak CE, są więc zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i rozporządzeniem ŚOI (EU) 2016/425. We własnym laboratorium kontrolujemy właściwości transmisyjne, przydatność w ruchu drogowym oraz ochronę przed promieniowaniem UV.

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne w różnych kolorach, kształtach i stylach

Dzieci chcą szaleć, bawić się i testować swoje możliwości. Okulary powinny więc wytrzymać dziecięcą potrzebę ruchu. Okulary przeciwsłoneczne nosi się na wolnym powietrzu i już z tego powodu są one narażone na szczególne obciążenia. Oprawka dziecięca powinna być wykonana z elastycznego, a jednocześnie wytrzymałego i stabilnego materiału. Dla dzieci odpowiednie są zwłaszcza okulary z pełną oprawką. Dla przeciwsłonecznych szkieł okularowych zalecane są lekkie, odporne na złamania materiały z tworzyw sztucznych, jak poliwęglan. W butiku optycznym Fielmann rodzice otrzymają najróżniejsze kształty szkieł w korzystnej cenie, którą gwarantujemy.

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne muszą być dobrze dopasowane. Nie mogą być za ciężkie ani uciskać nosa czy okolicy uszu. Miękkie końcówki zauszników i noski zapewniają przyjemny komfort noszenia. Pokryte gumą zauszniki gwarantują dodatkowe oparcie podczas zabaw i aktywności.

Szkła o zbyt małych rozmiarach nie stanowią idealnej ochrony. Okulary przeciwsłoneczne powinny dobrze okalać oko, by można było uniknąć ewentualnych odbić światła padającego z boku. Twarz każdego dziecka jest inna: szerokie zauszniki i idealnie dobrana przez optyka w salonie Fielmann oprawka zapewniają optymalny komfort noszenia okularów przeciwsłonecznych.

Smugi i deformacje, zadrapania, zmętnienie oraz inne uszkodzenia negatywnie wpływają na ochronę wzroku; zepsute dziecięce okulary przeciwsłoneczne należy wyrzucić. Dzieci szybko rosną dlatego należy regularnie sprawdzać dopasowanie okularów u dziecka.

W butikach optycznych Fielmann oferujemy szeroki wybór marek i modeli ładnych, kolorowych, modnych dziecięcych okularów przeciwsłonecznych. Nasi optycy chętnie zatroszczą się o najmłodszych klientów. Wiemy, że dla dzieci i nastolatków okulary przeciwsłoneczne są cool! Zwłaszcza gdy odkryją, że w okularach przeciwsłonecznych nie tylko nie razi ich słońce, ale także świetnie wyglądają. Zapraszamy do butiku optycznego Fielmann. Tutaj dobierzecie odpowiednie okulary dziecięce do każdego kształtu twarzy.

Znajdź najbliższy salon Fielmann

Przeciwsłoneczne okulary dla dzieci z filtrem UV

Kolor szkieł nie ma nic wspólnego z ochroną przed promieniowaniem. Intensywność zabarwienia decyduje jedynie o ochronie przed rażącym oczy światłem. Optyk w salonie Fielmann udzieli Wam porady na temat ochrony przed promieniowaniem UV i pomoże przy wyborze odpowiedniej kategorii filtra.

Więcej na temat ochrony przed promieniowaniem UV

Więcej na temat kategorii filtrów

Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne dla dzieci: Fielmann

Jeżeli Wasze dziecko nosi okulary, nie musi ono rezygnować z dobrego widzenia, gdy zakłada okulary przeciwsłoneczne: wstawiając indywidualne szkła korekcyjne dodziecięcych okularów przeciwsłonecznych można skorygować prawie wszystkie wady wzroku.

Więcej na temat korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych