Sole fizjologiczne

  • Doskonała do płukania

  • Do dodatkowego nawilżania dla większego komfortu noszenia

  • Nadaje się do stosowania z tabletkami enzymatycznymi

Sole fizjologiczne

( 1 )

Właściwe rozwiązanie do płukania soczewek kontaktowych – sól fizjologiczna

Soczewki kontaktowe NIE mogą mieć styczności z wodą z kranu, ponieważ może ona zawierać zarazki i inne szkodliwe substancje. 

Do płukania pozostałości płynu dezynfekcyjnego i rozpuszczonych cząstek brudu po czyszczeniu powierzchni soczewek należy stosować sól fizjologiczną.

Sól fizjologiczna jest odpowiednia również do nawilżania. Sól fizjologiczną można stosować do pielęgnacji miękkie i stabilnokształtne soczewek kontaktowych. Jednak sól fizjologiczna ma też ograniczenia: NIE można dezynfekować soczewek kontaktowych solą fizjologiczną! Do dezynfekcji nadają się Płyny All-in-One lub Płyny oksydacyjne. Sól fizjologiczna nie jest również przeznaczona do dłuższego przechowywania soczewek. Zamiast tego należy stosować płyny wielofunkcyjne lub specjalne Płyny do przechowywania!

Uwaga! Soczewki kontaktowe nie lubią wody z kranu!

Nigdy nie używać wody z kranu do płukania soczewek! Zamiast tego należy stosować sól fizjologiczną.

Soczewki kontaktowe lubią sól fizjologiczną!

Soczewki kontaktowe są sprzedawane w pojemnikach ze sterylną solą fizjologiczną lub sterylnym płynem do przechowywania. Sól fizjologiczna ma podobną wartość pH jak ludzki płyn łzowy (7,2–7,6).

Który roztwór soli fizjologicznej jest odpowiedni dla Twoich potrzeb?

W salonach Fielmann masz wybór między solą fizjologiczną z konserwantami lub bez konserwantów. W przypadku wrażliwych oczu optycy zalecają stosowanie soli fizjologicznej bez konserwantów. Specjaliści Fielmann ds. soczewek kontaktowych doradzą Tobie w przypadku ewentualnej wrażliwości i alergii i z Tobą wybiorą najlepszy dla Ciebie i Twoich soczewki kontaktowe roztwór soli fizjologicznej. Porada jest bezpłatna i niezobowiązująca.
Znajdź najbliższego specjalistę ds. soczewek kontaktowych Fielmann

Zwróć uwagę na jakość soli fizjologicznej!

Istnieją znaczne różnice w jakości między produktami różnych producentów. W salonach Fielmann otrzymują Państwo wyłącznie sprawdzoną jakość. Najlepiej nie ryzykować i skorzystać z porady!
Znajdź teraz najbliższy salon Fielmann

Gwarancja korzystnej ceny: sole fizjologiczne w salonach Fielmann

Fielmann posiada w ofercie roztwory soli fizjologicznej znanych marek i producentów, gwarantując ich korzystną cenę. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Tobie pewność, że zawsze kupujesz w korzystnej cenie.