Jakie okulary do mnie pasują?

Nieważne, czy potrzebujesz okularów po raz pierwszy, wymieniasz swoje stare okulary na nowe, czy chcesz nadać trochę świeżości swojemu wyglądowi: ważne jest, aby dobrze czuć się w swoich okularach. Dlatego wiele osób zadaje sobie przed zakupem pytanie „W jakich okularach będzie mi do twarzy?”. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jaka oprawka pasuje do jakiego kształtu twarzy i jakie dodatkowe czynniki należy jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze okularów.

Tak znajdziesz okulary, w których będziesz dobrze wyglądać.

Ten, kto miał już okazję przymierzać różne okulary, wie: niektóre modele po prostu wyglądają spójniej niż inne. Ale od czego to właściwie zależy? Po czym można rozpoznać, jakie okulary nadają się do jakiej twarzy?

Jest wiele czynników mających wpływ na to, czy dane okulary będą Ci pasować. Jednym z najważniejszych jest współgranie kształtu twarzy z kształtem oprawki. Poniżej znajdziesz przewodnik, w którym temat ten został szczegółowo opisany – dzięki niemu w mig znajdziesz okulary, które idealnie pasują do kształtu Twojej twarzy. Podczas poszukiwań miej na uwadze dodatkowo następujące rzeczy:

  • Wielkość twarzy: wielkość twarzy ma wpływ na to, czy będziesz dobrze wyglądać w danych okularach, czy nie. Jeśli okulary są za duże w stosunku do twarzy, będą wydawać się zbyt masywne. Zbyt małe okulary również nie będą wyglądać korzystnie.

  • Kolor oczu i kolor włosów: kolor oczu i kolor włosów osoby noszącej okulary powinny być uwzględniane podczas wyboru koloru obramowania. Do jasnych włosów i niebieskich oczu pasują przykładowo często oprawki w jasnych kolorach jak srebrny czy biały, podczas gdy ciemne włosy i brązowe oczy często harmonizują z oprawkami w ciemnych kolorach jak czarny czy brązowy.

  • Okazja: potrzebujesz sportowych, surowych okularów do noszenia podczas aktywnego dnia codziennego, modelu nadającego się do noszenia podczas biznesowych okoliczności, a może eleganckiego modelu, który będzie pasował do wieczorowych stylizacji? Może warto wybrać więcej modeli na raz, aby, w zależności od okazji, móc nosić zawsze pasujący model.

  • Osobisty styl: zwróć również uwagę na styl swojego ubioru, swoich dodatków, uczesania itd., aby okulary idealnie komponowały się z ogólnym wizerunkiem.

  • Ostrość widzenia: okulary muszą być oczywiście idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. W tym celu najpierw określona zostanie dokładnie ostrość Twojego widzenia. Następnie szkła okularowe zostaną wykonane specjalnie dla Ciebie i centrowane przez optyka. Na koniec dopasowanie okularów musi być dostosowane do indywidualnego, anatomicznego kształtu twarzy i głowy, co zapewni dobre widzenie i optymalny komfort noszenia.

Jakie okulary pasują do mojej twarzy?

Odpowiadając na pytanie, jakie okulary pasują do jakiego kształtu twarzy, należy wziąć pod uwagę jedno ważne kryterium: kształt oprawy powinien kontrastować z konturem twarzy. Pozwala to na uzyskanie ogólnie zrównoważonego i harmonijnego obrazu.

Mówiąc prościej: do okrągłych twarzy pasują kanciaste okulary, podczas gdy osoby z mocno zarysowanymi konturami twarzy lepiej wyglądać będą w okrągłych okularach. A co z twarzami owalnymi, w kształcie serca lub trapezu? I do jakich twarzy pasują okulary o nietypowym kształcie, jak „kocie oczy” lub pilotki?

W naszym przewodniku po wyborze okularów pasujących do poszczególnych kształtów twarzy znajdują się wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania – dzięki nim znajdziesz okulary, które do Ciebie pasują.