Okulary do bliży

Zamów online już teraz swoje okulary do bliży z soczewkami jednoogniskowymi: po prostu wybierz oprawkę i dodaj szkła o odpowiedniej mocy. Dostarczymy Ci okulary na wskazany adres.

Okulary do bliży

Dopiero odpowiednie okulary do czytania gwarantują stuprocentową przyjemność czytania.

Ponieważ wraz z wiekiem obniża się sprawność oka (akomodacja), w pewnym momencie litery można rozszyfrować tylko z trudem. U większości osób, które do tej pory również bez okularów do dali widziały bez zarzutu, pierwsze oznaki pojawiają między 40. a 45. rokiem życia.

Starczowzroczność – specjalista używa pojęcia prezbiopia – sprawia, że życie bez okularów staje się najpierw uciążliwe, a potem niemożliwe. Proces ten przebiega powoli i może uwidocznić się już w wieku 35 lat. Jednak większość osób dopiero między 45. a 50. rokiem życia potrzebuje pierwszych okularów do czytania o mocy około +1,00 dioptrii. Do 60. roku życia zdolność akomodacyjna oka nadal się zmniejsza, aż w końcu całkowicie zanika. Zwykle konieczne są wtedy okulary do czytania o mocy +2,5 do +3,0 dioptrii.

Nie ma powodu do zmartwień! Starczowzroczność jest całkowicie naturalnym procesem, który dotyczy wszystkich ludzi. Soczewka oka wraz z upływem lat ma trudności z ostrym widzeniem na różne odległości. W starszym wieku traci swoją elastyczność. Dlatego oko nie potrafi ostro odzwierciedlić położonych blisko przedmiotów, litery i cyfry rozmywają się. Czytanie gazety, mapy, rozkładu jazdy autobusów czy też ciekawej książki staje się trudne – ręce nagle są „za krótkie”.

Zaraz przy pierwszych oznakach należy udać się do lekarza okulisty lub do optyka w celu określenia wady wzroku (badanie refrakcji). Badanie to w salonie Fielmann jest bezpłatne. Fachowe określenie ostrości wzroku jest niezbędne do przygotowania indywidualnie dopasowanych okularów do czytania.

Optyk w salonie Fielmann specjalnie dla Państwa wykona okulary do czytania. Okulary te będą odpowiadać Państwa indywidualnym potrzebom związanym z widzeniem. W tym celu dokonamy pomiaru ostrości wzroku i zmierzymy wartości korekcyjne dla obojga oczu. Ustalimy również rozstaw źrenic oraz inne ważne dla centrowania parametry pomiarowe.

Fielmann: dla każdej twarzy odpowiednie okulary!

Każda twarz jest inna. Dlatego ważne jest odpowiednie dopasowanie i bogaty wybór. W każdym salonie Fielmann mogą Państwo wybierać spośród 2000 opraw najwyższej jakości! Oferujemy Państwu supermodne lub klasyczne oprawki wykonane z metalu i tworzywa sztucznego – każdą oprawkę można wykorzystać do okularów do czytania. Do swoich okularów mogą Państwo wybrać oprawkę pełną, obejmującą soczewkę tylko do połowy lub oprawkę bezramkową. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia salonu Fielmann, przymierzenia oprawek i skorzystania z porady!

Już za 89,00 zł otrzymają Państwo w salonie Fielmann indywidualnie wykonane okulary do czytania z trzyletnią gwarancją.

Okulary do czytania z własną korekcją

Jedno trzeba wiedzieć: w okularach do czytania wyraźnie widzi się tylko w bliży. Patrząc przez te okulary w dal widziane przedmioty są niewyraźnie.

W restauracji mogą Państwo wprawdzie przeczytać kartę dań, ale nie rozpoznają wyraźnie sąsiadów przy stoliku obok. Rozwiązaniem mogą być okulary połówki. Są one eleganckie i będąc modnym dodatkiem przyciągają wzrok, mają jednak również wady: pole widzenia jest ograniczone i każdy natychmiast rozpozna, że Państwa dalekowzroczność uwarunkowana jest wiekiem i konieczna jest pomoc do czytania. Poza tym sprawdzają się tylko u tych osób, które nie potrzebują okularów do dali.

Wygodne i ponadczasowe są okulary progresywne. Zapewniają one ostre widzenie zarówno w bliży jak i w dali. Szkieł progresywnych właściwie nie można odróżnić od normalnych szkieł jednoogniskowych. Szkła progresywne nie zdradzają Państwa wieku.
Więcej na temat okularów progresywnych

Centrowanie szkieł okularowych wymaga szczególnej uwagi

W salonie Fielmann soczewki Państwa okularów do czytania centrowane są z najwyższą precyzją przez profesjonalnych optyków: dokładne co do milimetra określenie odległości między oczyma i wysokości szlifowania soczewek okularowych gwarantuje dobre widzenie. Odstępstwa nawet o milimetry wywołują efekty pryzmatyczne, które z kolei mogą powodować zmęczenie, złe samopoczucie lub bóle głowy.

Gotowe okulary do czytania nie mogą na stałe zastąpić indywidualnie dopasowanych okularów do czytania!

Należy jednak pamiętać: gotowe okulary do czytania są towarem masowym! W przypadku okularów gotowych rozstaw źrenic i wysokości szlifowania dla obu szkieł są ujednolicone – każda twarz jest jednak inna. Jeżeli rozstaw oczu lub pionowa pozycja oczu za szkłami różni się od przyjętego standardu, wystąpi efekt pryzmatyczny, który może prowadzić do zawrotów i bólu głowy lub złego samopoczucia.

Gotowe okulary do czytania mogą być jedynie uzupełnieniem indywidualnie dopasowanych okularów do czytania. W nagłym przypadku, gdy okulary do bliży potrzebne są od razu, w każdym salonie Fielmann znajdą Państwo duży wybór modnych okularów gotowych do czytania z najczęściej poszukiwanymi mocami szkieł. Oferowane są one w gwarantowanej, korzystnej cenie, ponieważ Fielmann udziela gwarancji zwrotu pieniędzy również na gotowe okulary do czytania.

Ponadto gotowe okulary do czytania wyrównują tylko sferyczne wady wzroku jednakową mocą optyczną w obu szkłach. Jeśli jednak Państwa oczy wymagają różnych korekcji lub rogówka – a dotyczy to wielu osób – ma asymetryczny kształt (astygmatyzm), przez gotowe okulary do czytania nie będą Państwo widzieć tak dokładnie i wygodnie jak przez indywidualnie wykonane okulary do czytania lub okulary progresywne.

Gotowe okulary do czytania to tylko doraźna pomoc! Do regularnego użytkowania zaleca się wykonanie okularów do czytania zgodnie z Państwa indywidualną korekcją, rozstawem oczu oraz z uwzględnieniem indywidualnie dopasowanego modelu oprawki.

W salonie Fielmann otrzymają Państwo wykonane indywidualnie okulary do czytania już za 89,00 zł. Na wszystkie okulary firma Fielmann udziela trzyletniej gwarancji.

Fielmann zbada ostrość widzenia bezpłatnie!

Starczowzroczność zauważalna jest u prawie każdego człowieka w średnim wieku. Regularnie przeprowadzane kontrole i badania wzroku przez Państwa okulistę lub optyka dostarczą informacji o zdolności widzenia. We wszystkich salonach Fielmann wykwalifikowani optycy zbadają ostrość wzroku przy użyciu najnowszych technologii. W każdej chwili i bezpłatnie.
Więcej na temat bezpłatnego badania wzroku