• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary do bliży w salonach Fielmann
  Okulary wieloogniskowe

  Komfortowe okulary do bliży: Fielmann – dla dobrej orientacji w biurze!

  W skupieniu pracują Państwo przy komputerze, gdy nagle otwierają się drzwi do biura: klient czy kolega? A może nawet szef? Najpóźniej wtedy, kiedy nie uda się Państwu natychmiast rozpoznać osoby, konieczne są okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.


  Każdy dzień w biurze to wyzwanie dla naszych oczu! Praca przy monitorze sama w sobie jest męcząca, ale chcieliby Państwo także rozpoznać numer na telefonie, celnie trafić w kosz na śmieci, przeczytać napisy na segregatorach i mieć na oku swojego kolegę siedzącego po przeciwnej stronie biurka. W okularach do komfortowego widzenia w pomieszczeniu mają Państwo najlepszą orientację w biurze!

  Okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniach określa się też mianem komfortowych okularów do bliży. Oba określenia są trafne, ponieważ widzenie w pomieszczeniu – czyli Państwa bezpośredniej bliskości – będzie dzięki tym okularom komfortowe. W tych okularach mogą Państwo nawet czytać. Są to okulary ze szkłami wieloogniskowymi, idealnie dostosowanymi do obszaru bliży z możliwością rozszerzenia do trzech metrów.

  Okulary odpowiednie do biura – ale nie do jazdy samochodem!

  Aby móc wyraźnie rozpoznać horyzont, okulary do komfortowego widzenia w bliży nie są właściwym rozwiązaniem. Większość biurowych miejsc pracy w Polsce znajduje się w pomieszczeniach nie większych niż przeciętny salon. „Horyzontem” jest ściana po przeciwległej stronie pomieszczenia. Okulary do dali nie są więc Państwu potrzebne – chyba, że Wasze biuro ma rozmiary hali fabrycznej. By na wszystkich dystansach móc wyraźnie widzieć również odległe przedmioty, potrzebne są okulary ze szkłami progresywnymi.

  Różnica między okularami do pracy przy komputerze i okularami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu

  W przypadku okularów do pracy przy komputerze, zwanymi potocznie także „okularami biurowymi“, rozróżnia się okulary wyposażone w szkła jednoogniskowe i szkła wieloogniskowe. Wraz z wiekiem coraz słabsza zdolność akomodacyjna oka prowadzi do tego, że pole ostrego widzenia staje mniejsze. Na początku drugiej połowy życia w miejscu pracy często wystarczą specjalnie dopasowane okulary do czytania, jednak najwygodniejszym wariantem do biura lub biurka domowego są okulary ze szkłami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.

  Te specjalne szkła umożliwiają ostre widzenie nie tylko w bliży, ale również na odległość pośrednią. Na jaką odległość będą Państwo wyraźnie widzieć ze szkłami jednoogniskowymi (okulary do czytania) lub szkłami wieloogniskowymi (szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu), zależy od zdolności akomodacyjnej oka oraz Państwa indywidualnej korekcji. Optycy w salonach Fielmann chętnie objaśnią Państwu różnice między różnymi okularami do pracy biurowej.

  Szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu odpowiadające Państwa indywidualnym potrzebom związanym z pracą w biurze!

  Jeżeli przyjmują Państwo wielu klientów, spędzają większość czasu przy stole konferencyjnym lub intensywnie pracują z kolegą przy biurku naprzeciwko, potrzebują Państwo innych szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu niż kolega, który głównie pracuje bezpośrednio przy komputerze. Nie tylko indywidualna korekcja, także Państwa osobiste wymagania związane z miejscem pracy są istotne przy wyborze właściwych szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.

  Szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu różnią się poprzez zróżnicowany „przyrost mocy”. Kiedy mistrz optyki mówi o przyroście mocy lub addycji, ma na myśli różnicę określaną w dioptriach między korekcją do dali i do bliży Państwa szkieł. Chodzi tutaj po prostu o obszar rozszerzonego „widzenia w pomieszczeniu”.

  Poprzez dobór odpowiednich szkieł optyk może dostosować Państwa okulary do komfortowego widzenia na różne dystanse: jeśli używają Państwo okularów zazwyczaj do komputera - czyli w bezpośrednim obszarze bliży -, zalecany jest niski przyrost mocy. Wówczas okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu zapewnią Państwu bardzo dobrą ostrość widzenia przy komputerze, a mimo to w okularach tych będą Państwo wyraźnie widzieć także na dalsze odległości niż w zwykłych okularach do czytania.

  Nasi optycy chętnie dobiorą Państwu również szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu o większym przyroście mocy. Okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu wyposażone w takie szkła to idealny wybór w sytuacjach, gdy częściej prowadzą Państwo rozmowy z kolegami niż pracują przy komputerze. Okulary te umożliwiają większy zakres widzenia. Podejmując decyzję należy więc uwzględnić swoje indywidualne potrzeby związane z pracą w biurze.

  Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Droga do własnych komfortowych okularów do bliży

  W celu wykonania indywidualnych okularów do komfortowego widzenia optyk musi ustalić Państwa korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią wyraźne, płynne widzenie. Jeśli okulary do komfortowego widzenia nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne.

  Aby ustalić prawidłowe wartości okularów do komfortowego widzenia w pomieszczeniu, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Państwa ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

  Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Państwu w wyborze właściwej oprawy, np. z naszej supermodnej kolekcji podstawowej, oraz odpowiednich szkieł do komfortowego widzenia w pomieszczeniu. Mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka antyrefleksyjna lub utwardzająca.

  Aby komfortowe okulary do bliży mogły zagwarantować Państwu wyraźne widzenie, należy wycentrować soczewki: w tym celu konieczne jest precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie wyników pomiarów szkła do komfortowego widzenia w pomieszczeniu zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i zamocowane w oprawie. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

  Dzięki niezwykle dokładnej rzemieślniczej pracy oraz najnowszej technice każda oferowana w salonach Fielmann para okularów jest indywidualnie wykonanym produktem. Najnowocześniejsze techniki wykonania i materiały o wysokim współczynniku załamania światła  – wysokim indeksie – umożliwiają dzisiaj prawie wszystko. Również dla wysokich mocy korekcyjnych można wyprodukować cienkie i estetyczne szkła okularowe.

  Aby okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu można było naprawdę wygodnie nosić, zostaną one dopasowane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka