• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Ubezpieczenie okularów w salonach Fielmann
  Usługi i gwarancje

  Ogólne warunki ubezpieczenia okularów.

  1. Co jest ubezpieczone?

  Ubezpieczenie obejmuje wszystkie, indywidualnie wykonane okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne okulary korekcyjne (wyłączając oferty promocyjne), zakupione w salonie optycznym Fielmann Sp. z o.o. dla których, zgodnie z danymi w paszporcie okularowym, nie zrezygnowano z ubezpieczenia okularów.

  2. Jakie szkody obejmuje ubezpieczenie?

  Ubezpieczenie obejmuje wszystkie szkody, na które narażone są okulary korekcyjne podczas trwania ubezpieczenia, np. pęknięcie, uszkodzenie, kradzież i utratę, uwzględniając zakres usług, podany w punkcie 5 i z wyjątkiem uszkodzeń podanych w punkcie 6.

  3. Gdzie obowiązuje ubezpieczenie?

  Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie.

  4. Jaki jest okres trwania ubezpieczenia?

  Ubezpieczenie rozpoczyna się w dniu przekazania okularów korekcyjnych i kończy 12 miesięcy później.

  5. Ochrona ubezpieczeniowa

  Po przedłożeniu paszportu okularowego otrzymają Państwo w jednym z salonów optycznych grupy Fielmann w Polsce następujące świadczenia:

  5.1 Szkoda całkowita

  Szkoda całkowita ma miejsce, gdy konieczna jest wymiana jednego lub obydwu szkieł i/lub oprawy. W przypadku szkody całkowitej otrzymają Państwo w drodze wymiany oprawę lub szkło względnie szkła lub okulary tego samego rodzaju do maksymalnej kwoty odszkodowania, patrz 5.3. W tym przypadku pobrany zostanie udział własny w wysokości 20,– zł za oprawę i 10,– zł za każde szkło (40,– zł za kompletne okulary). Udział własny obowiązuje dla szkieł jednoogniskowych i wieloogniskowych. W przypadku okularów dla dzieci udział własny nie będzie pobierany, o ile dziecko w momencie zamówienia okularów nie ukończyło 14 lat.

  5.2 Uszkodzenie

  W przypadku uszkodzenia dokonana zostanie specjalistyczna naprawa Państwa okularów. W przypadku, gdy koszty naprawy przewyższać będą cenę nabycia nowych okularów, otrzymają Państwo świadczenie jak w przypadku szkody całkowitej, patrz 5.1.

  5.3 Maksymalne odszkodowanie w przypadku wystąpienia szkody

  200,– zł za oprawę; 100,– zł za każde szkło.

  6. Wskazówka

  Ubezpieczeniu nie podlegają szkody, spowodowane wypadkiem lub pokrywane przez ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

  Ochrona ubezpieczeniowa nie obowiązuje również w przypadku szkód, powstałych na skutek zużycia i zniszczenia podczas normalnego użytkowania okularów korekcyjnych.

  7. Postanowienia ogólne w przypadku wystąpienia szkody

  O zdarzeniu szkodowym proszę powiadomić natychmiast jeden z salonów optycznych grupy Fielmann w Polsce. Po rozliczeniu szkody całkowitej ochrona ubezpieczeniowa wygasa. Zawarcie ubezpieczenia dla nowych okularów jest oczywiście możliwe. W przypadku uszkodzenia ubezpieczenie obowiązuje bez zmian, zgodnie z danymi w paszporcie okularowym.

  Okulary: Fielmann.

  Międzynarodowa moda okularowa. Ponad 900 x w Europie. Gdzie w pobliżu znajduje się najbliższy salon Fielmann, dowiedzą się Państwo pod bezpłatnym numerem: 800 343562 lub w internecie:
  www.fielmann.com.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Szeroki wybór

  W każdym salonie Fielmann znajdą Państwo ponad 2000 okularów. Znane marki i projektanci o międzynarodowej sławie Szeroki wybór modnych okularów z metalu i tworzywa sztucznego, wszystkie w korzystnych cenach, które gwarantujemy.

  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka