Twarde soczewki kontaktowe w salonach Fielmann

Stabilnokształtne soczewki kontaktowe są w porównaniu z miękkimi soczewkami kontaktowymi „twarde“ w dotyku i stąd też pochodzi ich popularna nazwa „twarde soczewki kontaktowe“. Twarde soczewki kontaktowe są mniejsze od miękkich soczewek kontaktowych. Można powiedzieć, że „pływają“ one na filmie łzowym i dlatego ich ruchomość jest większa.

Podczas pierwszych zastosowań ich stabilny kształt powoduje wysłanie do mózgu sygnału: „Uwaga, coś jest na oku!“. Ten drażniący bodziec znika u osób po raz pierwszy noszących soczewki po około pół godzinie od ich założenia, ale wydłuża czas przyzwyczajania się w porównaniu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Ale twarde soczewki kontaktowe mają zalety: oprócz nadzwyczajnej przepuszczalności tlenu, są one idealne, jeśli chcą Państwo stale nosić soczewki kontaktowe. Twarde soczewki kontaktowe mają w zależności od użycia trwałość do dwóch lat.

Czy twarde soczewki kontaktowe są właściwym wyborem dla Państwa?

Czy twarde soczewki kontaktowe są właściwym wyborem dla Państwa, zależy również od tego, jaka wada wzroku ma być skorygowana. Cechy Państwa oczu oraz filmu łzowego są również ważnymi kryteriami. Jak wygląda Państwa dzień pracy? Siedzą Państwo przez cały dzień w klimatyzowanym biurze w suchym powietrzu przed komputerem, a może jako policjant kierują Państwo ruchem i są narażeni na ulicy na kurz i brud?

Podczas dopasowania soczewek kontaktowych można dokładnie ustalić, jaki produkt jest najlepiej dostosowany do Państwa oczu i wyzwań dnia codziennego oraz jakie soczewki kontaktowe optymalnie skorygują Państwa wadę wzroku. Nasi wykwalifikowani optycy udzielą Państwu niezobowiązująco porady podczas doboru soczewek kontaktowych.

Bezpłatna wizyta kontrolna


Czy są Państwo nadal zadowoleni ze swoich soczewek kontaktowych? Bezpłatna wizyta kontrolna opłaca się w każdym przypadku: w salonach Fielmann kompetentni optycy sprawdzą dopasowanie i adaptację soczewek przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Salon Fielmann w Państwa okolicy!