Napraw swoje okulary – w przypadku tych uszkodzeń zgłoś się do eksperta

Nosimy je, często składamy i rozkładamy, wkładamy do torby, a czasami przez nieuwagę upuszczamy na ziemię – nasze okulary nie mają z nami łatwo. Ostrożne obchodzenie się z okularami pozwala uniknąć częstych napraw. Niemniej jednak przypadkowe błędy w ich użytkowaniu lub drobne wypadki powodują, że czasami naprawa okularów staje się konieczna. Tutaj dowiesz się, w jakich przypadkach należy zgłosić się do specjalisty w celu naprawy okularów.

Naprawa okularów: co możesz zrobić

Jeżeli z biegiem czasu zauszniki Twoich okularów stają się zbyt luźne, oznacza to najczęściej, że malutkie śrubki znajdujące się w zawiasach nie są dostatecznie dokręcone. Jeżeli masz odpowiednio mały śrubokręt, możesz samodzielnie naprawić swoje okulary, ostrożnie dokręcając poluzowane śrubki.

Niektórzy próbują również samodzielnie dokręcić poluzowane noski. Tego typu naprawę najlepiej jednak zlecić specjaliście. Taka usterka wymaga bowiem nieco więcej precyzji niż dokręcanie zauszników – śrubokręt może w każdym momencie zsunąć się ze śrubki, uszkadzając przy tym szkła. Poza tym, nieprecyzyjne dokręcenie śrubek mogłoby zmienić pierwotne ustawienie okularów.

Jakie uszkodzenia okularów można naprawić

Poniżej przedstawiamy możliwe wady i uszkodzenia oraz zdradzamy, w jaki sposób możesz naprawić niektóre usterki okularów.

Ważna informacja: w przypadku okularów zakupionych w salonach Fielmann, klienci otrzymują co do zasady trzyletnią gwarancję – również na okulary dziecięce. Mniejsze naprawy przeprowadzamy nieodpłatnie w salonach Fielmann. Nasi specjaliści mogą na przykład wyprostować Twoje oprawki, zamocować lub wymienić noski czy też wyczyścić Twoje okulary w myjce ultradźwiękowej.

Wymiana poszczególnych elementów

Jeżeli stale używasz swoich okularów, ich poszczególne elementy, takie jak śrubki, noski czy końcówki zauszników z czasem się zużywają lub mogą się gdzieś zawieruszyć. W salonach Fielmann dostępna jest większość tych drobnych elementów, dzięki czemu możesz bez problemu i zaledwie w kilka minut – i to najczęściej za darmo – naprawić swoje okulary.

Plama na oprawce

Podczas malowania ścian czy też lakierowania przedmiotów może się zdarzyć, że farba niespodziewanie pryśnie na nasze okulary. Czasami taką szkodę da się „naprawić” samemu. W takich sytuacjach warto spróbować zmyć plamę przy użyciu wody i płynu do mycia naczyń.

Natomiast jeśli ten sposób się nie sprawdzi, nie należy sięgać po żadne agresywne środki czyszczące. Nie należy również zdrapywać zabrudzenia – najlepiej zlecić wyczyszczenie oprawki specjaliście. Przy pomocy politury nasi optycy są w stanie w delikatny sposób usunąć większość tego typu zabrudzeń.

Naprawa wygiętych okularów

Wygięte oprawki okularów można w większości przypadków w łatwy sposób naprawić. Nasi doświadczeni pracownicy potrafią wyprostować zarówno oprawki z metalu, jak i z plastiku, tak aby były znów idealnie dopasowane do kształtu Twojej głowy. Dzięki temu będziesz cieszyć się wygodą i doskonałym komfortem widzenia.

Wypadające szkła

Czasami soczewki okularowe obluzowują się i mogą wypaść z oprawki – dzieje się tak np. gdy używamy zbyt dużo siły przy czyszczeniu okularów. Jeżeli szkła nie są uszkodzone, możesz zlecić naprawę okularów w jednym z naszych salonów.

W salonach Fielmann kupujesz bez ryzyka.

Nasze usługi i gwarancje

W salonach Fielmann kupujesz bez ryzyka, ponieważ udzielamy gwarancji satysfakcji.

Naprawa nie jest możliwa? Naprawa okularów poprzez wymianę szkieł lub oprawek

Naprawa nie jest możliwa? Naprawa okularów poprzez wymianę szkieł lub oprawek

Podczas gdy opisane wyżej naprawy wymagały jedynie kilku wprawnych ruchów, niestety istnieją też uszkodzenia, przy których jedyna możliwość to wymiana poszczególnych elementów.

  • Złamane oprawki: jeżeli Twoje oprawki złamały się w jednym lub w kilku miejscach, ich naprawa nie będzie raczej możliwa. Takie oprawki należy zatem wymienić na nowe. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku oprawek plastikowych.

  • Zarysowane lub rozbite szkła: jeżeli soczewki okularowe są całkowicie stłuczone, nie ulega wątpliwości, że naprawa okularów będzie możliwa jedynie przy wykorzystaniu nowych szkieł. Jedyną opcją jest więc ich wymiana. Zalety? Jeżeli w międzyczasie Twoja ostrość widzenia uległa zmianie, można to uwzględnić przy zamawianiu nowych szkieł.

Jeśli zatem Twoje okulary uległy uszkodzeniu, po prostu oddaj je do oceny w jednym z salonów Fielmann. Nasi certyfikowani optycy i przeszkoleni specjaliści z chęcią omówią z Tobą wszystkie możliwości naprawy.

Ponadto jeżeli posiadasz nasze bezpłatne ubezpieczenie, w przypadku złamania lub uszkodzenia swoich okularów, otrzymasz za darmo ich zamiennik.