Napraw swoje okulary – w przypadku tych uszkodzeń zgłoś się do eksperta

Nosimy je, często składamy i rozkładamy, wkładamy do torby, a czasami przez nieuwagę upuszczamy na ziemię – nasze okulary nie mają z nami łatwo. Ostrożne obchodzenie się z okularami pozwala uniknąć częstych napraw. Niemniej jednak przypadkowe błędy w ich użytkowaniu lub drobne wypadki powodują, że czasami naprawa okularów staje się konieczna. Tutaj dowiesz się, w jakich przypadkach należy zgłosić się do specjalisty w celu naprawy okularów.

Naprawa okularów: co możesz zrobić

Jeżeli z biegiem czasu zauszniki Twoich okularów stają się zbyt luźne, oznacza to najczęściej, że malutkie śrubki znajdujące się w zawiasach nie są dostatecznie dokręcone. Jeżeli masz odpowiednio mały śrubokręt, możesz samodzielnie naprawić swoje okulary, ostrożnie dokręcając poluzowane śrubki.

Niektórzy próbują również samodzielnie dokręcić poluzowane noski. Tego typu naprawę najlepiej jednak zlecić specjaliście. Taka usterka wymaga bowiem nieco więcej precyzji niż dokręcanie zauszników – śrubokręt może w każdym momencie zsunąć się ze śrubki, uszkadzając przy tym szkła. Poza tym, nieprecyzyjne dokręcenie śrubek mogłoby zmienić pierwotne ustawienie okularów.

Jakie uszkodzenia okularów można naprawić

Poniżej przedstawiamy możliwe wady i uszkodzenia oraz zdradzamy, w jaki sposób możesz naprawić niektóre usterki okularów.

Ważna informacja: w przypadku okularów zakupionych w salonach Fielmann, klienci otrzymują co do zasady trzyletnią gwarancję – również na okulary dziecięce. Mniejsze naprawy przeprowadzamy nieodpłatnie w salonach Fielmann. Nasi specjaliści mogą na przykład wyprostować Twoje oprawki, zamocować lub wymienić noski czy też wyczyścić Twoje okulary w myjce ultradźwiękowej.