O OKULARACH

Okulary: Fielmann.

Okulary są indywidualnie wykonanym produktem rzemieślniczym i stanowią wynik pracochłonnej sztuki rzemiosła optycznego.


Optyk okularowy to rzemieślnik, który u swoich dostawców zaopatruje się w oprawki i okrągłe szkła do dalszej obróbki. W swoim zakładzie szlifując szkła nadaje im odpowiednią formę oraz montuje je w oprawce. 

Odpowiednie okulary: żadnego „może być”!

Wybór pasującej oprawki okularowej nie jest łatwy. Powód: nie ma dwóch takich samych twarzy! Są głowy okrągłe, lekko kanciaste i podłużne, o szerokiej lub wąskiej twarzy. Już sam nos! Może być grecko-rzymski, szeroki lub zadarty, mały lub orli, szeroki lub wąski, długi lub krótki. Nie na każdy nos można założyć te same okulary. W każdym z naszych salonów znajdziesz ponad 2000 oprawek, modną kolekcję Fielmann, oprawki znanych marek i projektantów o międzynarodowej renomie. Fielmann oferuje ogromny wybór okularów oraz okularów przeciwłonecznych męskich, damskich i dziecięcych.

A także oczy! U niektórych osób są one szeroko rozstawione, u innych leżą blisko siebie. Często oko lewe i prawe nie są na tej samej wysokości. Jeżeli zamówisz okulary gdziekolwiek „w ciemno”, wówczas ich dobry wygląd na Państwa twarzy zależeć będzie wyłącznie od szczęścia. Okulary, które nie są dopasowane indywidualnie, źle leżą. Zsuwają się z nosa lub uciskają za uszami. Istnieją jednak również ryzyka i działania uboczne znacznie poważniejsze niż dyskomfort noszenia: nawet milimetrowe odstępstwa przy centrowaniu wywołują efekty pryzmatyczne, które z kolei mogą powodować zmęczenie, złe samopoczucie lub bóle głowy.

Oprawki okularowe o sprawdzonej jakości!

Trzyletnia gwarancja

W salonach Fielmann oferowane są wyłącznie oprawki o sprawdzonej jakości. Wszystkie oprawki z kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870, są światłotrwałe, odporne na korozję i w myśl rozporządzenia w sprawie towarów konsumpcyjnych nie wydzielają niklu. Dotyczy to bez wyjątku wszystkich kategorii cenowych. Za wysoką jakość naszych sprawdzonych okularów odpowiadamy udzielając wieloletniej gwarancji.

Nikt nie nosiłby za małych lub za dużych butów, gdyby nie był do tego zmuszony. Rozmiar butów w porównaniu z jednostkami miary, które mają zastosowanie dla okularów korekcyjnych, to znacznie większe wymiary. W przypadku okularów różnica nawet o ułamek milimetra może decydować o dobrym lub o złym widzeniu.

Zapraszamy do przebycia razem z nami drogi do własnych okularów! Zauważysz natychmiast, że dobre okulary to nie dzieło przypadku. Okulary oferowane w salonach Fielmann to wynik pracy z najwyższą precyzją. Odbierając okulary będziesz trzymać w rękach produkt dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Nigdzie nie znajdziesz okularów w bardziej korzystnych cenach, w przeciwnym razie zwrócimy Ci cenę zakupu!

Okulary: Fielmann

W naszych salonach prezentujemy cały świat okularów: ponad 2000 oprawek, modne oprawy z kolekcji Fielmann, oprawki znanych marek modowych oraz projektantów o międzynarodowej renomie. Okulary męskie, damskie i dziecięce o atrakcyjnym designie oraz szkła okularowe najwyższej jakości, spełniające wszystkie wymogi komfortowego widzenia.