O OKULARACH

Okulary: Fielmann.

Okulary są indywidualnie wykonanym produktem rzemieślniczym i stanowią wynik pracochłonnej sztuki rzemiosła optycznego.

Optyk okularowy to rzemieślnik, który u swoich dostawców zaopatruje się w oprawki i okrągłe szkła do dalszej obróbki. W swoim zakładzie szlifując szkła nadaje im odpowiednią formę oraz montuje je w oprawce. 

Odpowiednie okulary: żadnego „może być”!

Wybór pasującej oprawki okularowej nie jest łatwy. Powód: nie ma dwóch takich samych twarzy! Są głowy okrągłe, lekko kanciaste i podłużne, o szerokiej lub wąskiej twarzy. Już sam nos! Może być grecko-rzymski, szeroki lub zadarty, mały lub orli, szeroki lub wąski, długi lub krótki. Nie na każdy nos można założyć te same okulary. W każdym z naszych salonów znajdziesz ponad 2000 oprawek, modną kolekcję Fielmann, oprawki znanych marek i projektantów o międzynarodowej renomie. Fielmann oferuje ogromny wybór okularów oraz okularów przeciwłonecznych męskich, damskich i dziecięcych.

A także oczy! U niektórych osób są one szeroko rozstawione, u innych leżą blisko siebie. Często oko lewe i prawe nie są na tej samej wysokości. Jeżeli zamówisz okulary gdziekolwiek „w ciemno”, wówczas ich dobry wygląd na Państwa twarzy zależeć będzie wyłącznie od szczęścia. Okulary, które nie są dopasowane indywidualnie, źle leżą. Zsuwają się z nosa lub uciskają za uszami. Istnieją jednak również ryzyka i działania uboczne znacznie poważniejsze niż dyskomfort noszenia: nawet milimetrowe odstępstwa przy centrowaniu wywołują efekty pryzmatyczne, które z kolei mogą powodować zmęczenie, złe samopoczucie lub bóle głowy.

Oprawki okularowe o sprawdzonej jakości!

Trzyletnia gwarancja

W salonach Fielmann oferowane są wyłącznie oprawki o sprawdzonej jakości. Wszystkie oprawki z kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870, są światłotrwałe, odporne na korozję i w myśl rozporządzenia w sprawie towarów konsumpcyjnych nie wydzielają niklu. Dotyczy to bez wyjątku wszystkich kategorii cenowych. Za wysoką jakość naszych sprawdzonych okularów odpowiadamy udzielając wieloletniej gwarancji.