Okulary do pracy przy komputerze: Fielmann – odpowiednie okulary do biura!

Rozmawiamy przez skype, surfujemy, piszemy e-maile, czatujemy, googlujemy, uczestniczymy w telekonferencji siedząc przy monitorze, sporządzamy raporty w excelu, umawiamy spotkania za pośrednictwem programu outlook i dokonujemy transakcji pieniężnych online: dla większości z nas dzień pełen bajtów stał się czymś całkowicie naturalnym.

Wielu Polaków spędza każdego dnia czas przed komputerem. Przy tym zapominamy o jednym: praca przy komputerze to ogromny wysiłek dla oczu!

Obecnie eksperci mówią już o „Office-Eye-Syndrom“ – „syndromie oka biurowego” -, gdy oczy są suche i zaczerwienione. Nadwyrężanie wzroku szybko może prowadzić do zmęczenia, bólów głowy i wrażliwości na światło. Oczy są suche lub łzawią i pieką. Rzadko się zdarza, aby miejsce pracy przy komputerze było optymalnie przystosowane do naszego wzroku.

Odbicia i migotania na monitorze, nieprzyjemny kontrast pomiędzy pierwszym a drugim planem, nieprawidłowa odległość od monitora i źle oświetlone pomieszczenie, a także padające na ekran i oślepiające nas promienie słoneczne; istnieje wiele czynników zakłócających nasze widzenie w miejscu pracy. Na rynku oferowane są ergonomiczne krzesła zapobiegające bólom pleców oraz specjalne myszki zapobiegające bólom stawów, jednakże jeden aspekt często jest pomijany: okulary dostosowane do stanowiska pracy!

Właściwy wybór: okulary do pracy przy komputerze ze specjalnymi szkłami jednoogniskowymi

W pierwszej połowie życia często wystarczają „normalne” okulary, by skorygować krótko- lub dalekowzroczność w pomieszczeniu biurowym. Jednakże wraz z wiekiem, ze względu na starczowzroczność potrzebują Państwo dodatkowych okularów do czytania. Ma to związek z tym, że zdolność akomodacyjna soczewki oka cały czas się zmniejsza, również w drugiej połowie życia. Zakres ostrego widzenia staje się coraz mniejszy.

Dlatego nie zawsze normalne okulary do czytania nadają się do pracy przy komputerze. Jeżeli monitor znajduje się na przykład blisko oczu, praca może być męcząca i uciążliwa. Lepszym rozwiązaniem są okulary idealnie dostosowane do miejsca pracy: okulary do pracy przy komputerze ze specjalnymi szkłami jednoogniskowymi.