• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Środki pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych w salonach Fielmann
  Pielęgnacja i akcesoria

  Środki do pielęgnacji soczewek kontaktowych na każdą sytuację!

  Staranna pielęgnacja soczewek kontaktowych ma nie tylko podstawowe znaczenie dla dobrego widzenia, lecz czyszczenie i pielęgnacja soczewek kontaktowych są ważne dla zdrowia oczu!


  Fielmann zaleca przeprowadzanie wizyty kontrolnej w okresie co sześć lub dwanaście miesięcy. W dowolnym momencie jest to możliwe w naszych salonach. Usługa ta kosztuje w salonie Fielmann tylko 49 zł.

  W salonach Fielmann wykwalifikowani optycy nie tylko sprawdzą dobre dopasowanie soczewek kontaktowych, nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych chętnie wyjaśnią Państwu również, jak powinni Państwo prawidłowo pielęgnować soczewki. Ponieważ dla każdego rodzaju soczewek kontaktowych dostępny jest szeroki wachlarz różnych możliwości czyszczenia i pielęgnacji.
   

  Oferty zmieniają się, ponieważ producenci środków do pielęgnacji stale opracowują nowe produkty w celu dalszej optymalizacji czyszczenia i poprawienia tolerancji. Podczas konsultacji z naszymi optykami mogą Państwo uzyskać informacje o produktach oraz dobrać właściwy środek pielęgnacyjny, dopasowany do Państwa potrzeb. 

  Dlaczego pielęgnacja soczewek kontaktowych jest taka ważna?

  Podczas noszenia soczewek kontaktowych na ich powierzchni po pewnym czasie odkładają się drobne cząstki brudu i kurz. Poza tym pod wpływem płynu łzowego na powierzchni soczewek kontaktowych powstają osady. Dokładna pielęgnacja soczewek umożliwia regularne usuwanie takich osadów oraz zapobiega negatywnemu wpływowi na zdrowie oczu. W ten sposób można zawsze wyraźnie widzieć przez soczewki kontaktowe.

  Objaśniamy Państwu prawidłową pielęgnację soczewek kontaktowych na stronie 
  „Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych:czystość krok po kroku!”. 

  Najpierw przedstawiamy jednak trochę ogólnych informacji na temat pielęgnacji soczewek kontaktowych.

  Ogólne porady dotyczące pielęgnacji soczewek kontaktowych

  Bezpieczeństwo dzięki zachowaniu czystości!

  Ważna zasada dotycząca pielęgnacji soczewek kontaktowych brzmi: soczewki kontaktowe nie mogą mieć styczności z wodą z kranu!

  Mycie zębów, gotowanie wody na kawę, co jakiś czas łyk wody bezpośrednio z kranu - nie stanowi to żadnego problemu! Jednak woda z kranu może budzić wątpliwości: metale ciężkie, takie jak ołów, osady ze starych rur w domu oraz inne zanieczyszczenia wywołane zarazkami i bakteriami, które mogą zagnieżdżać się w wodociągach, szkodzą jakości wody pitnej, którą znajdujemy w kranach. Państwa organizm da sobie z tym radę, ale nie uda się to soczewkom kontaktowym! Nawet pojemniki na soczewki nie powinny mieć styczności z wodą z kranu, lecz należy je płukać tylko środkami pielęgnacyjnymi.

  Wskazówka: mycie rąk!

  Pielęgnacja soczewek kontaktowych - znaczenie mycia rąk

  Już nasi rodzice wbijali nam do głowy: „umyj ręce!”. Nie tylko brud i cząstki kurzu, ale też zarazki, bakterie i inne drobnoustroje chorobotwórcze czają się wszędzie: znajdują się na banknotach, klawiaturach komputerowych i słuchawkach telefonicznych, są przenoszone podczas podawania ręki i głaskania psów i kotów lub podczas otwierania drzwi. 
  Przed wzięciem soczewek kontaktowych do ręki, konieczne jest dokładne umycie rąk. Mydło nie powinno być natłuszczające, ponieważ takie rodzaje mydła zawierają dodatkowo tłuszcze i z tego względu nie są zalecane podczas posługiwania się soczewkami kontaktowymi.

  Coś jest w powietrzu!

  Nasze powietrze składa się nie tylko z tlenu, azotu, dwutlenku węgla i wodoru. Długa jest lista gazów tworzących to, co nazywamy „powietrzem”. Poza tym nasze powietrze nie jest „czyste”. Pozostałości spalania i spaliny, unoszące się cząstki i pyły oraz wiele innych drobnych cząstek brudu „latają” w powietrzu, dostają się do naszych oczu i na soczewki kontaktowe. 

  Nie tylko świat zewnętrzny powoduje zabrudzenia naszych soczewek, również płyn łzowy tworzy bardzo drobne osady na powierzchni soczewek kontaktowych. Po pewnym czasie odkładają się bardzo małe cząstki brudu, które można łatwo usunąć stosując dokładną pielęgnację. Absolutna czystość gwarantuje „wyraźne widzenie”, a przede wszystkim bezpieczeństwo podczas noszenia soczewek kontaktowych.

  Makijaż bez pozostałości!

  Nie tylko ręce muszą być czyste podczas kontaktu z soczewkami kontaktowymi, ale także oczy. Pozostałości makijażu, tuszu do rzęs, kajalu i kremów mogą tworzyć na soczewkach kontaktowych  bardzo cienkie warstwy substancji o tłustej konsystencji. Dlatego soczewki należy zawsze zakładać przed makijażem i zdejmować przed demakijażem! Przydymione oczy i soczewki kontaktowe są tyko wtedy atrakcyjne, gdy kajal nie rozmazuje się. Kajal jest mieszanką wosków, olei roślinnych i barwników. Produkt łatwo reaguje w połączeniu z filmem łzowym. Popełniając błąd podczas nakładania zamiast seksownych oczu szybko można uzyskać niepożądany efekt z rozmazanymi krawędziami. Kobiety noszące soczewki kontaktowe mają skłonność do „płakania”, gdy dojdzie do kontaktu między kajalem a soczewkami kontaktowymi. Aby tego uniknąć, makijaż oczu należy zawsze nakładać na dolnej krawędzi rzęs, a nie na dolnej krawędzi powieki. Ponieważ dokładnie tam makijaż reaguje z filmem łzowym, a oko zaczyna natychmiast łzawić.

  Higiena zapewnia dobre widzenie: chętnie doradzimy!

  Oferta produktów czyszczących, pielęgnacyjnych i do przechowywania jest różnorodna, a dla niefachowców na pierwszy rzut oka nieprzejrzysta. Dla każdego rodzaju soczewek kontaktowych dostępne są różne produkty, z których nie wszystkie można łączyć ze sobą. Środki pielęgnacyjne muszą być poza tym indywidualnie dostosowane do płynu łzowego oczu i do ewentualnych alergii i nietolerancji.

   

  Właściwy środek pielęgnacyjny dopasowany do Państwa potrzeb: chętnie doradzimy!

  Do soczewek kontaktowych należy stosować tylko środki pielęgnacyjne polecane przez specjalistów. Nie należy nigdy oszczędzać na rzeczach ważnych, czyli: nigdy nie należy oszczędzać, jeśli chodzi o higienę. Czystość oznacza bezpieczeństwo podczas noszenia soczewek kontaktowych. Zachowywanie zasad higieny podczas stosowania środków pielęgnacyjnych i akcesoriów do soczewek jest absolutną koniecznością! Po każdym użyciu konieczna jest dezynfekcja pojemników, pincet i przyssawek. Pojemniki na soczewki należy regularnie wymieniać na nowe, nawet jeśli stosowana jest dokładna pielęgnacja! Przed pierwszym użyciem jakiegokolwiek produktu należy przeczytać jego opis i instrukcję użytkowania, a w razie wątpliwości zwrócić się do specjalistów w salonie Fielmann.

  Gwarancja korzystnej ceny: Środki pielęgnacyjne do soczewek kontaktowych w salonach Fielmann

  Fielmann oferuje całą gamę środków pielęgnacyjnych do soczewek kontaktowych, wysokiej jakości produkty znanych marek i producentów. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Państwu pewność, że zawsze kupujecie Państwo w korzystnej cenie.

  All-in-One: Jeden płyn do wszystkich zastosowań

  Są one znane wśród osób noszących soczewki jako „płyny wielofunkcyjne“: Płyny „All-in-One” są nieskomplikowane. Czyszczą, dezynfekują, służą do płukania i przechowywania soczewek kontaktowych. Płyny wielofunkcyjne mogą nawet dostać się do oczu. Są one wygodne i niekłopotliwe w stosowaniu, sprawiają, że pielęgnacja jest łatwa, bezpieczna i nieproblematyczna. 

  Jednak do usuwania silnych zabrudzeń i pozostałości na soczewkach płyny wielofunkcyjne nie są aż tak bardzo przydatne. Poza tym nie wszystkie osoby noszące soczewki dobrze tolerują płyny wielofunkcyjne. Nasi specjaliści chętnie doradzą Państwu, czy płyn wielofunkcyjny jest zasadniczo odpowiedni dla Państwa!

  Płyny oksydacyjne

  Do dezynfekcji soczewek mogą Państwo stosować płyny wielofunkcyjne, jak również płyny oksydacyjne. Płyny oksydacyjne są często bardziej skomplikowane w użyciu niż płyny wielofunkcyjne, ale są bardzo dobrze tolerowane i nadzwyczaj skuteczne w usuwaniu zarazków. Uwaga: płyn oksydacyjny nie może w żadnym razie dostać się do oczu! Po dezynfekcji w płynie oksydacyjnym konieczna jest neutralizacja roztworu, w którym znajdują się soczewki kontaktowe!

  Środki do czyszczenia powierzchni – płyn czyszczący do soczewek kontaktowych!

  Pozostałości kosmetyków, unoszące się w powietrzu cząstki i brud, ale też składniki naszego płynu łzowego osadzają się na powierzchniach soczewek kontaktowych jako zabrudzenia i konieczne jest ich regularne usuwanie. Podczas ostrożnego pocierania soczewek między opuszkami palców środek czyszczący oczyszcza soczewki, również z pozostałości lipidowych i proteinowych.

  Płyn do przechowywania – właściwe rozwiązanie dla soczewek!

  Tymczasowe przechowywanie soczewek kontaktowych – na przykład przez noc – musi być higieniczne, a poza tym jednocześnie musi zapewniać utrzymanie nawilżenia soczewek. Dostępny jest szeroki wachlarz płynów do przechowywania, które są stosowane przede wszystkim podczas pielęgnacji twardych soczewek kontaktowych. Ważne: Soczewki kontaktowe nie zawsze są dezynfekowane w płynie do przechowywania! Prosimy zwrócić uwagę na informacje zamieszczone w opisie produktu! Płyn do przechowywania zapobiega tylko ponownemu rozwojowi zarazków po dezynfekcji i utrzymuje nawilżenie soczewek kontaktowych.

  Sól fizjologiczna – właściwe rozwiązanie do płukania soczewek kontaktowych!

  Soczewki kontaktowe nie mogą mieć styczności z wodą z kranu, ponieważ może ona zawierać zarazki i inne substancje szkodliwe. Do spłukiwania pozostałości płynu dezynfekcyjnego i oddzielonych cząstek brudu po czyszczeniu powierzchni soczewek należy stosować sól fizjologiczną. Sól fizjologiczna jest odpowiednia również do nawilżania. Jednak za pomocą soli fizjologicznej nie można dezynfekować soczewek kontaktowych!

  Pomocy, pieką mnie oczy!
  Czy to tylko zmęczone oczy, a może alergia?

  Obawa przed alergiami jest duża. Ale jedno trzeba powiedzieć na wstępie: alergie na same soczewki kontaktowe są nieznane! Materiał, z którego wykonane są soczewki kontaktowe, nie uwalnia żadnych substancji do oka. Jeśli osoba nosząca soczewki uskarża się na „pieczenie oczu” i „alergie”, konieczne jest zasięgnięcie porady optyka.

  Reakcja oka może być ewentualnie powiązana ze składnikami w środkach pielęgnacyjnych i płynach do przechowywania. Rozwiązaniem problemu mogą być produkty niezawierające konserwantów. Jednak pieczenie oczu może być często spowodowane również innymi czynnikami. Ale o tym później.

  W przypadku wystąpienia problemów podczas noszenia soczewek kontaktowych optyk pomoże w znalezieniu ich przyczyny. U niektórych osób noszących soczewki kontaktowe nie występują żadne problemy tuż po założeniu soczewek, jednak po krótkim czasie pojawia się nagle pieczenie oczu. Przyczyną mogą być składniki produktów pielęgnacyjnych i czyszczących, takie jak konserwanty. Czasami problemy z oczami występują dopiero po wielu godzinach.

  Czy przyczyną może być miejsce pracy? Nasza rogówka „oddycha”, również z założonymi soczewkami kontaktowymi. Nowoczesne soczewki przepuszczają powietrze, ale jakie jest powietrze w pomieszczeniu? Osoby siedzące godzinami przed ekranem komputera mrugają około jednej trzeciej rzadziej niż normalnie, co jest udowodnione. Wskutek tego płyn łzowy ma więcej czasu na wyparowanie, a oczy szybciej się wysuszają. 

  Jeśli piją Państwo mało wody, dużo palą lub pracują cały czas w pomieszczeniach z narażeniem na substancje szkodliwe, może u Państwa wystąpić pieczenie, świąd lub suche oczy podczas noszenia soczewek kontaktowych. Nasi wykwalifikowani optycy chętnie udzielą Państwu informacji na ten temat!

  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka