Okulary lupowe: Fielmann

Okulary lupowe lub też „lornetkowe okulary lupowe” są specjalnymi okularami spełniającymi szczególne wymagania. Dla pracujących np. w dziedzinie chirurgii naczyniowej lub chirurgii ręki, operujących, dokonujących zabiegów na małych naczyniach krwionośnych lub nerwach peryferyjnych, powiększające pomoce optyczne są niezbędne na sali operacyjnej.

Lornetkowe okulary lupowe są codziennym, ważnym narzędziem pomocniczym dla jak chirurgów czy dentystów, a także dla osób niedowidzących (amblyopia). Te specjalne okulary – składają się one z okularów z wbudowaną lornetką i przypiętymi lupami – umożliwiają powiększenia nawet 8-krotne.

W zależności od zastosowania i wymaganego powiększenia wykorzystywane są różne systemy lunetowe. Kompaktowe systemy (systemy Galileusza) z mniejszymi powiększeniami (powiększenie do 2,5 raza) są często montowane do okularów korekcyjnych i nadają się bardzo dobrze do użytku z normalnymi okularami. Chcąc uzyskać większe powiększenia można skorzystać z tzw. systemów Keplera, które ze względu na wagę noszone są w specjalnych oprawach lub w specjalnym zamocowaniu na czole.

Fielmann oferuje lupy i powiększające pomoce optyczne takich producentów jak Zeiss i Eschenbach. Można je obejrzeć i wypróbować w naszym salonie. Chętnie zamówimy dla Państwa indywidualne lub bardziej skomplikowane lornetkowe okulary lupowe. Nasi optycy kompetentnie doradzą Państwu w wyborze okularów lupowych.