• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary wieloogniskowe

  Okulary progresywne: Fielmann – płynnie pokonać wszystkie dystanse!

  „Gdzie są moje okulary...?” Czy to pytanie brzmi znajomo? Odpowiedź w słuchowisku monachijskiego komika Karla Valentina była następująca: „Tobie do szukania okularów potrzebne są okulary!”
   

  Umów termin wizyty w salonie w celu zbadania wzroku i uzyskania porady.

  Ten, komu potrzebne są okulary do czytania i okulary do dali, poszukuje często dwóch par. Od śmierci Valentina w roku 1948 upłynęło jeszcze ponad 10 lat, zanim opracowano pierwsze szkła do okularów progresywnych. Dzisiaj dzięki jednej parze okularów można rozwiązać trzy problemy: Okulary progresywne korygują krótkowzroczność, służą przy starczowzroczności jako okulary do czytania i również w obszarze pośrednim – na przykład pracując przy biurku – wszystko widzą Państwo jasno i wyraźnie.

  To oznacza, że: w okularach progresywnych rozpoznają Państwo swojego szefa na drugim końcu korytarza, będą mogli patrzeć w oczy partnerowi handlowemu podczas rozmowy i przeczytać projekt umowy bez konieczności uprzedniej zmiany okularów. Okulary progresywne są więc okularami na każdą sytuację i każdą odległość. Karlowi Valentinowi na pewno by się to podobało!

  Okulary progresywne to najwygodniejszy i najnowocześniejszy sposób korekcji starczowzroczności (presbiopii). Ponieważ szkieł progresywnych właściwie nie można odróżnić od normalnych szkieł jednoogniskowych, nie zdradzają one Państwa wieku. Ponadto starczowzroczność jest całkowicie naturalnym procesem. Związany jest on ze słabnącą elastycznością soczewki oka: tak zwana zdolność akomodacyjna ulega pogorszeniu. Co oznacza, że soczewka oka nie uwypukla się w wystarczający sposób. W rezultacie przedmioty znajdujące się blisko nie są widziane ostro: potrzebują Państwo okularów do czytania!

  Nawet jeśli okulary do czytania wyglądają dzisiaj gustownie i przyjęły się jako modny dodatek, okulary progresywne stanowią wygodną alternatywę dla korekcji starczowzroczności. Dzięki okularom progresywnym unikną Państwo ciągłej zmiany okularów do czytania na okulary, które korygują tylko dal. Nowoczesne okulary progresywne to ogromny postęp dla tych wszystkich, których oczy muszą reagować na szybko zmieniające się sytuacje i różne odległości. Inaczej niż w przypadku okularów do czytania, okulary progresywne umożliwiają wyraźne widzenie w dali, w bliży a także na odległości pośrednie. Obszary szkła o różnej zdolności skupiającej stopniowo i płynnie przechodzą jeden w drugi, stąd nazwa progresywne: „stopniowo wzrastający”. W okularach oczy kierujemy płynnie w tą i z powrotem między różnymi dystansami.

  Uwaga przy wyborze oprawki: nie wszystkie oprawki można wykorzystać do okularów progresywnych. Aby uzyskać efekt progresji, konieczny jest odpowiedni rozmiar szkieł. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia salonu Fielmann, przymierzenia okularów i skorzystania z porady!

  Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Własne okulary progresywne

  W celu wykonania indywidualnych okularów progresywnych optyk musi ustalić Państwa korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek progresywnych w oprawie okularowej zapewnią wyraźne, płynne widzenie. Jeśli okulary nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeżeli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne.

  Aby ustalić prawidłowe wartości dla szkieł progresywnych, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Państwa ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

  Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Państwu przy wyborze właściwej oprawy i odpowiednich soczewek progresywnych. Mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoką antyrefleksyjną lub utwardzającą.

  Aby okulary progresywne mogły zagwarantować Państwu wyraźne widzenie, ich soczewki należy wycentrować: w tym celu konieczne jest precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie wyników pomiarów soczewki progresywne zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i zamocowane w oprawie. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

  Aby okulary progresywne można było naprawdę wygodnie nosić, zostaną one dopasowane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

  Nasza wskazówka dotycząca Państwa pierwszych okularów progresywnych: wcześnie zacząć nosić, często używać!

  Nasi optycy zalecają, by odpowiednio wcześnie zdecydować się na okulary progresywne. Wtedy łatwiej będzie Państwu je zaakceptować. Im częściej będą Państwo nosić swoje okulary, tym szybciej się do nich przyzwyczają. Większość klientów używa ich bez żadnych problemów zaraz po zakupie lub po kilku dniach.

  Okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu: Fielmann – wygodne widzenie w bliży!

  Oferowane są również soczewki progresywne, które zostały opracowane specjalnie z przeznaczeniem do pracy przy biurku. Okulary wyposażone w takie szkła nazywamy okularami do komfortowego widzenia w pomieszczeniu lub komfortowymi okularami do bliży. W takich okularach widać wyraźniej na większe odległości niż w typowych okularach do czytania, jednak okulary te nie nadają się do dali. Lepszą alternatywą dla wyraźnego widzenia na wszystkich dystansach są klasyczne okulary progresywne.

  Okulary do pracy przy komputerze: Fielmann – wygodne widzenie w biurze!

  Intensywna praca przy ekranie komputera to dla oczu duże obciążenie. Nawet mała wada wzroku wywołuje negatywne skutki. Okulary do komputera są dobrym rozwiązaniem. W zależności od wykonania mogą to być indywidualnie dobrane okulary do czytania ze specjalnymi szkłami do pracy przy komputerze, które dostosowane są do Państwa potrzeb, lub tak zwane okulary do komfortowego widzenia w pomieszczeniu.

  Okulary bifokalne i trifokalne

  Czy pamiętają Państwo okulary swojego dziadka? Być może była to soczewka wieloogniskowa, która w dolnej części miała wbudowane małe „okienko”, przez które dziadek czytał. Takie okulary, o dwóch różnych, wyraźnie widocznych szkłach nazywane są okularami bifokalnymi (dwuogniskowymi). W przypadku trzech mocy korekcyjnych w jednym szkle okularowym mówi się o okularach trifokalnych (trzyogniskowych). Takie okulary wieloogniskowe znane są już od ponad 200 lat i umożliwiają wyraźne widzenie do dali i do bliży.

  Jednakże przejście pomiędzy różnymi obszarami widzenia nie odbywa się stopniowo i płynnie, lecz nagle i dla osoby z naprzeciwka jest ono dobrze widoczne. By móc wyraźnie widzieć w bliży, spogląda się przez „okienko”, czyli przez dobrze widziany z zewnątrz segment w dolnej części szkła okularowego. Okulary progresywne to obecnie alternatywa na miarę dzisiejszych czasów. Fielmann oferuje jednak w dalszym ciągu szkła dwu- i wieloogniskowe z widoczną częścią do bliży, wiodących na rynku producentów w gwarantowanych, korzystnych cenach.

   

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka