• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych Fielmann
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych

  Okularowe szkła przeciwsłoneczne z ochroną UV

  Nie trzeba być zakochanym, aby patrzeć przez różowe okulary. Kolorowe szkła okularowe zatroszczą się o Państwa nastrój.


  Czy świat wydaje się zbyt szary? Najlepiej postąpić jak Johann Wolfgang Goethe: spójrzcie Państwo przez żółte szkła, a wzejdzie słońce, gdy na zewnątrz pada deszcz. Czerwień stymuluje, zieleń harmonizuje, a błękit relaksuje; tak przynajmniej ujmuje to „Teoria kolorów”. Jeżeli chcą Państwo być kolorystycznie na czasie, aktualne trendy to morela i lazurowy błękit, jak również mięta i odcienie cytrusowe.

  W salonach Fielmann mogą Państwo do woli sięgać po najróżniejsze barwy i wybrać z naszej bogatej oferty swój ulubiony kolor, jak i dowolny stopień barwienia. Wszystko jest możliwe! Lustrzane szkła lub szkła ze stopniowo wygaszanym kolorem, z powłokami uszlachetniającymi oraz szkła korekcyjne. Upodobania i potrzeby nie znają tu granic. Wszystkie okularowe szkła przeciwsłoneczne w salonach Fielmann jedno na pewno gwarantują: ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV!   

  Czy zastanawiali się już Państwo nad tym, dlaczego szkła większości okularów przeciwsłonecznych mają kolor brązowy, szary lub zielony? Te klasyczne kolory okularów przeciwsłonecznych w najmniejszym stopniu zafałszowują kolory otoczenia. W dodatku gwarantują najlepszą ochronę przed oślepianiem i pochłaniają do 95 procent światła słonecznego. Na tle tych właściwości żółte szkła wypadają gorzej pod względem ochrony. Zapewniają one tylko nieznaczną ochronę przed oślepianiem i redukują wpadające światło mniej więcej o połowę. Szkła w żółtym kolorze natomiast zwiększają kontrasty, co bardzo cenione jest przez osoby uprawiające sporty na wolnym powietrzu.

  Okularowe szkła przeciwsłoneczne z własną korekcją

  Okularowe szkła przeciwsłoneczne są „normalnymi” szkłami okularowymi, które zostały zabarwione. Istnieją różne metody zabarwiania szkieł. W przypadku szkieł krzemowych warstwa koloru jest naparowywana, szkła organiczne poddawane są kąpieli barwiącej. Optycy dzielą filtry na różne kategorie, w zależności od tego, jak silnie okulary są zabarwione. Mówi się również o stopniu zabarwienia. W obu przypadkach chodzi o intensywność koloru. Im wyższy stopień zabarwienia, tym szkła są ciemniejsze. Jednakże należy pamiętać: wprawdzie ciemniejsze szkła przepuszczają mniej światła, jednakże nie oznacza to automatycznie większej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV.  

   

  Na drodze oczy szeroko otwarte!

  W przypadku szkieł przeciwsłonecznych rozróżnia się szkła odpowiednie do ruchu drogowego i nieodpowiednie. Ten, kto często podczas jazdy samochodem ma założone okulary, powinien się upewnić, że szkła są dopuszczone do użytku w ruchu drogowym. Jeżeli zakłócają one rozróżnianie barw, nie można prawidłowo rozpoznać sygnalizacji świetlnej ani świateł hamowania. Kolory najlepiej oddają szkła brązowe, szare i zielone. Nasi optycy chętnie udzielą Państwu informacji o obowiązujących przepisach i doradzą w wyborze odpowiednich okularowych szkieł przeciwsłonecznych.

  Okulary przeciwsłoneczne z własną korekcją: Fielmann

  Noszą Państwo okulary? W takim razie także okulary przeciwsłoneczne powinny być idealnie dopasowane do Państwa oczu. Oferujemy supermodne modele z kolekcji Fielmann oraz markowe okulary przeciwsłoneczne z indywidualnie dobranymi szkłami korekcyjnymi. Oczywiście na korekcyjne okulary przeciwsłoneczne również udzielamy naszej trzyletniej gwarancji.

  Uszlachetniające powłoki do okularowych szkieł przeciwsłonecznych

  W trakcie produkcji przeciwsłoneczne szkła okularowe na życzenie mogą zostać pokryte różnymi powłokami uszlachetniającymi. Wiele osób decyduje się na okulary z antyrefleksem, by dzięki temu unikać nieprzyjemnych odbić światła i zapewnić sobie naturalne widzenie. Inni z kolei cenią sobie lustrzane odbicia od okularów przeciwsłonecznych i zamawiają przeciwsłoneczne szkła okularowe z powłoką lustrzaną. Szkła przeciwsłoneczne mogą być zarówno na zewnętrznej jak i na wewnętrznej stronie pokryte powłoką antyrefleksyjną. W przypadku modnych okularów przeciwsłonecznych, które nie przylegają ściśle do twarzy, powłoka antyrefleksyjna na wewnętrznej stronie jest przydatna, by zredukować odbicia światła. Powłoka utwardzająca chroni szkła przed zarysowaniami. Wszystkie salony Fielmann oferują bogaty wybór różnych szkieł i rodzajów powłok uszlachetniających.

  Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann

  Decydując się na okulary przeciwsłoneczne mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów na oprawki, np. metalu, tytanu, acetatu, tworzyw sztucznych i innych. Chcą Państwo podkreślić kontrasty i świadomie przerwać symetrię konturu twarzy? Dozwolone jest wszystko to, co się Państwu podoba! Nasi optycy chętnie Państwu doradzą. W salonach Fielmann znajdą Państwo odpowiednie okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy.

   

   

   

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka