• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary przy wadach wzroku w salonach Fielmann
  Oko

  „Krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm – nie ma powodu do zmartwień!”

  „... jestem ślepa jak kret” wyszeptała Marylin Monroe w amerykańskiej komedii z 1953 roku zatytułowanej „Jak poślubić milionera”. Następnie wydobyła ze swojej torebki urocze okulary cateye, założyła je i w okularach tych wyglądała olśniewająco.


  Pramatka wszystkich blondynek przemieniła okulary w seksowny, kultowy dodatek i ze swojej wady wzroku– rzekomej skazy – stworzyła trend w modzie. Nagle wszystkie młode kobiety chciały nosić okulary w kształcie kocich oczu – w niektórych oprawkach były to zwykłe szybki. Stało się to możliwe dzięki Marilyn!

  Dzisiejszy bohater dzieci i młodzieży nosi okrągłe okulary i nazywa się Harry Potter. Okulary dziecięce jako pomoc optyczna już nie straszą, odkąd firma Fielmann z nieładnych, refundowanych przez kasę chorych okularów wyczarowała piękne ozdoby.

  Nie muszą się Państwo martwić – dzięki okularom i soczewkom kontaktowym większość wad wzroku można łatwo skorygować! Termin ametropia należy do fachowego żargonu, jest przeciwieństwem pojęcia miarowość (emmetropia) i oznacza odstępstwo od fizjologicznej normy.

  Jako przykładem posłużmy się ogniskową soczewki oka: jest ona zależna od siły łamiącej soczewki. Ale nawet gdy soczewka regularnie skupia światło może się okazać, że na siatkówce nie powstanie ostry obraz, jeśli gałka oczna jest za długa lub za krótka. Tak jak niektórzy mają większe lub mniejsze nosy, tak samo gałka oczna może być dłuższa lub krótsza. Jednak o ile długość nosa generalnie nie ma istotnego znaczenia dla wąchania, to długość gałki ocznej decyduje o tym, czy oko jest krótkowzroczne, dalekowzroczne lub miarowe.

  Optyk stwierdził u Państwa wadę wzroku? To żaden problem! Coraz więcej osób w Polsce nosi okulary. Myopia i hyperopia, presbiopia i astygmatyzm to osobliwie brzmiące słowa pochodzące z języka greckiego, za którymi kryją się wady wzroku: krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność i niezborność. W naszym języku brzmią one całkiem zwyczajnie!

  Tego, że odstępstwa od norm miarowego oka mogą być sexy dowiodła Marilyn Monroe ponad 60 lat temu rzucając zalotne spojrzenie przez swoje okulary o kształcie cateye.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Bezpłatne badanie ostrości wzroku

  Kompetentni optycy określą Państwa ostrość widzenia korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka