Okulary do pływania: Fielmann – już widać wyraźnie metę – również w wodzie.

Dla utrzymania kondycji fizycznej nie ma chyba zdrowszej formy ruchu: pływanie trenuje wytrzymałość oraz wszystkie grupy mięśni, relaksując i odprężając jednocześnie.


Pływanie jest jedną z najbardziej ulubionych dyscyplin sportu. Wiele osób odwiedza regularnie baseny lub odświeża się chłodną kąpielą w gorące letnie dni. Podczas pływania kraulem lub swobodnego unoszenia się w wodzie – właściwe okulary pływackie umożliwiają dobrą orientację! Na wodzie, w wodzie lub pod wodą, posiadając odpowiednio przylegające okulary pływackie jesteś dobrze wyposażony podczas tej sportowej rekreacji.

Bez względu na to, czy uczestniczysz w pływackiej rywalizacji, czy też relaksują się w wodzie – dla oczu radość ta nie zawsze jest niezmącona. Dopiero odpowiednie okulary pływackie zapewnią ochronę w środowisku, które składa się nie tylko z H2O. Na basenie krytym oczy drażnią przede wszystkim chlor i ozon, w morzu zawarta w wodzie sól, natomiast w jeziorach i rzekach woda może być zanieczyszczona. Również podczas plażowania po kąpieli nasze oczy nie są bezpieczne. Błony śluzowe są wrażliwe na kremy do opalania. Alergicy są wrażliwi na pyłki, które unoszą się na wodzie lub tuż pod jej powierzchnią.

Okulary do pływania są idealną ochroną dla oczu.

Przetestuj swoje okulary do pływania.

Również bez umocowania paskiem gumowym lub silikonowym okulary pływackie po założeniu powinny przez kilka sekund przylegać do twarzy. Jeśli tak nie jest, może to oznaczać, że również w wodzie okulary nie będą prawidłowo przylegać.

Okulary do pływania z własną korekcją

Osoby noszące okulary często nie mogą cieszyć się niczym nie zmąconą radością, jaką daje pływanie: pływają prawie „po omacku”, gdyż wszystko jest niewyraźne i rozmyte. Dla krótkowidzów kąpiel w morzu lub pływanie na krytym basenie oznacza wcale niemałe ryzyko wypadku. Bez okularów często niewyraźnie widać brzeg lub krawędź basenu.

Najlepsze widzenie nad i pod powierzchnią wody zapewniają indywidualne okulary korekcyjne do pływania, którymi można skorygować prawie wszystkie wady wzroku. Przed pływakiem otwiera się całkiem nowy wodny świat! W salonie Fielmann optyk doradzi Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania odpowiadającego Twoim indywidualnym potrzebom.

W przypadku okularów do pływania zalecamy:

  • szkła z tworzywa sztucznego w rozmiarze umożliwiającym wystarczająco duże pole widzenia

  • wkładki silikonowe lub z gumy piankowej, które uszczelniają okulary na krawędziach szkieł w ten sposób, by woda nie mogła przedostać się do wewnątrz

  • elastyczny pasek, silikonowy lub gumowy, którego długość można dopasować do kształtu głowy

  • dla pływających na basenie krytym model wyposażony w przezroczyste tarcze. Dla tych, którzy pływają zwykle na zewnątrz, ciemniejsze tarcze, tak aby ułatwić widzenie przy silnym świetle słonecznym. Zastosowanie ma zasada: należy wybrać kolor, który w wodzie jest najbardziej przyjemny dla Twoich oczu.