Okulary do pływania: Fielmann – już widać wyraźnie metę – również w wodzie.

Dla utrzymania kondycji fizycznej nie ma chyba zdrowszej formy ruchu: pływanie trenuje wytrzymałość oraz wszystkie grupy mięśni, relaksując i odprężając jednocześnie.

Pływanie jest jedną z najbardziej ulubionych dyscyplin sportu. Wiele osób odwiedza regularnie baseny lub odświeża się chłodną kąpielą w gorące letnie dni. Podczas pływania kraulem lub swobodnego unoszenia się w wodzie – właściwe okulary pływackie umożliwiają dobrą orientację! Na wodzie, w wodzie lub pod wodą, posiadając odpowiednio przylegające okulary pływackie jesteś dobrze wyposażony podczas tej sportowej rekreacji.

Bez względu na to, czy uczestniczysz w pływackiej rywalizacji, czy też relaksują się w wodzie – dla oczu radość ta nie zawsze jest niezmącona. Dopiero odpowiednie okulary pływackie zapewnią ochronę w środowisku, które składa się nie tylko z H2O. Na basenie krytym oczy drażnią przede wszystkim chlor i ozon, w morzu zawarta w wodzie sól, natomiast w jeziorach i rzekach woda może być zanieczyszczona. Również podczas plażowania po kąpieli nasze oczy nie są bezpieczne. Błony śluzowe są wrażliwe na kremy do opalania. Alergicy są wrażliwi na pyłki, które unoszą się na wodzie lub tuż pod jej powierzchnią.

Okulary do pływania są idealną ochroną dla oczu.

Przetestuj swoje okulary do pływania.

Również bez umocowania paskiem gumowym lub silikonowym okulary pływackie po założeniu powinny przez kilka sekund przylegać do twarzy. Jeśli tak nie jest, może to oznaczać, że również w wodzie okulary nie będą prawidłowo przylegać.