• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Wybór oprawek w salonach Fielmann
  O okularach

  Odpowiednia dla Państwa oprawa okularowa!

  Krok 3: Wybór oprawki okularowej

  Po przeprowadzeniu badania ostrości wzroku, zwanego również badaniem refrakcji, trzecim krokiem na drodze do własnych okularów jest wybór odpowiedniej oprawy okularowej. „Okulary to dowód wyczucia stylu! Jakie wrażenie chcą Państwo wywrzeć?”, zapytuje pan Frank Schmiedecke, mistrz optyki okularowej.


  Obawiam się, że utonę w morzu wielu tysięcy oprawek, które w swojej ofercie posiada każdy salon Fielmann. Pewny niczym kapitan Frank Schmiedecke steruje przez ocean ofert we właściwym kierunku i podchodzi z wybranymi oprawkami do stolika.

  W czasie tej rozmowy nie chodzi tylko o optykę okularowa, lecz również o kształt twarzy, włosy i kolor oczu. Mimo tego rozmowa to coś więcej niż doradztwo wizerunku, związane z ubiorem, dodatkami i modowymi preferencjami. Na drodze do pasującej oprawki uwzględniane są sytuacje dnia codziennego oraz warunki pracy osoby noszącej okulary. „Leśniczy potrzebuje innych okularów niż dentysta, kierowca samochodu ciężarowego czy nauczyciel”, podkreśla Frank Schmiedecke. „Okulary muszą być idealnie dopasowane, ponieważ za uchem przebiegają wrażliwe włókna nerwowe – jeżeli zauszniki uciskają, noszenie okularów staje się niekomfortowe.” Zarówno zauszniki jak i mostek muszą perfekcyjnie leżeć.

  Podjęcie decyzji w raju okularowym, jakim jest salon Fielmann, to prawdziwe wyzwanie. Przy wyborze spośród tysiąca najróżniejszych oprawek – od opraw z kolekcji podstawowej po wykonane ręcznie okulary z prawdziwego złota – wielką pomocą może być kompetentne i zorientowane na klienta doradztwo. Poszukują Państwo okularów z oprawką obejmującą szkło tylko do połowy, z oprawką pełną lub okularów bezramkowych? Okulary bezramkowe wyglądają szczególnie subtelnie. W tym rodzaju okularów zauszniki połączone są bezpośrednio ze szkłem okularowym.

  Również materiał ma istotne znaczenie. Okulary wykonywane są z metalu lub acetatu, wielorako wykorzystywanego naturalnego produktu z bawełny.

  Pytanie: „Jakie wrażenie chcielibyście Państwo robić?” pada nieoczekiwanie. Odpowiedź ułatwia decyzję: chciałbym, żeby pracownicy odbierali mnie jako surowego czy sympatycznego szefa? Chcę wyglądać szałowo czy grzecznie? Jestem awangardzistą czy raczej dopasowuję się? Odpowiednie okulary mogą podkreślić pożądany efekt. Lubią Państwo bardziej klasyczną elegancję czy surowy styl biznesowy? Chcą Państwo się wyróżniać czy raczej preferują skromny i powściągliwy styl bycia?

  Bez względu na to, czy w grę wchodzi oprawka z kolekcji Fielmann czy też okulary markowe, nasi doradcy wizerunku zajmą się Państwem osobiście, w miły i kompetentny sposób. Okulary są ozdobą twarzy. Teraz można je założyć, zdjąć i wypróbować. Bez ryzyka mogą Państwo cieszyć się z szerokiej oferty: Fielmann udziela gwarancji satysfakcji!

  Po wybraniu oprawki przechodzimy do wybrania szkieł i ich centrowania. W salonach Fielmann otrzymają Państwo indywidualnie centrowane szkła okularowe!

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka