• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Soczewki okularowe - centrowanie i dopasowanie w salonach Fielmann
  O okularach

  Dopasowanie szkieł okularowych: klucz do dobrego widzenia!

  Krok 5: Centrowanie szkieł okularowych

  Po przeprowadzeniu badania wzroku, wyborze oprawki i doborze szkieł kolejnym krokiem na drodze do własnych okularów jest dopasowanie optometryczne. Oprawka i szkła zostały wybrane. Teraz optyk musi wycentrować nowe okulary względnie szkła okularowe.


  Jest to czynność wykonywana z dokładnością co do milimetra! Nawet drobne różnice w centrowaniu mogą spowodować, że pomimo optymalnie oszlifowanych szkieł nie będą Państwo dobrze widzieć!

  Aby szkła można było dokładnie zamontować w oprawce, należy określić odległość oczu i wysokość segmentu. Kąt pantoskopowy nie powinien być ani za mały, ani zbyt duży. Tylko wtedy będzie zapewnione dobre widzenie w nowych okularach. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

  Piąty krok na drodze do własnych okularów rozpoczyna się dopasowaniem nowo wybranej oprawki okularowej do Państwa indywidualnego kształtu twarzy i głowy. Dzięki temu dopasowaniu szkła okularowe będą później prawidłowo ustawione przed oczyma.

  W celu dokładnego wycentrowania szkieł optyk dokona jeszcze raz różnych pomiarów. Przykładowo zmierzy odległość oczu za pomocą pupilometra, określi wysokość segmentu, dokona kontroli metodą Viktorina. Również tutaj ma zastosowanie najnowsza technika: w salonach Fielmann znajdują się specjalistyczne urządzenia centrujące, które uzupełniają przeprowadzone uprzednio pomiary.

  Krok 6: Przyjęcie zlecenia

  Szósty krok na drodze do własnych okularów to przyjęcie zlecenia. Wszystkie uzyskane dane jak wyniki badania refrakcji, wybór szkieł oraz wyniki optometrycznego dopasowania zostają zapisane.

  Czy klient ma jeszcze pytania? Dodatkowo optyk poleca bezpłatne ubezpieczenie oferowane przez firmy Fielmann i HanseMerkur, udziela informacji na temat gwarancji zwrotu pieniędzy, trzyletniej gwarancji na wszystkie okulary – również okulary dziecięce – oraz gwarancji satysfakcji.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka