• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Zakup okularów w salonach Fielmann
  O okularach

  Kupując okulary miej oczy otwarte! Żadnego: „Może być...!” Droga do własnych okularów

  Okulary są indywidualnie wykonanym produktem i wynikiem pracochłonnej sztuki rzemiosła optycznego. Na tej stronie objaśnimy kolejne kroki na drodze do własnych okularów – począwszy od badania ostrości wzroku, poprzez centrowanie szkieł aż po dopasowanie indywidualnie wykonanych okularów. Udzielimy również wskazówek, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie okularów.


  Nie ma dwóch takich samych twarzy! Są głowy okrągłe, lekko kanciaste i podłużne, o szerokiej lub wąskiej twarzy. Już sam nos! Może być grecko-rzymski, szeroki lub zadarty, mały lub orli, szeroki lub wąski, długi lub krótki. Nie na każdym nosie można nosić te same okulary.

  Ale też oczy! U niektórych osób są szeroko rozstawione, u innych leżą blisko siebie. Często oko lewe i prawe nie są na tej samej wysokości. Jeżeli gdziekolwiek zamówią Państwo okulary „w ciemno”, wówczas ich dobry wygląd na Państwa twarzy zależeć będzie wyłącznie od szczęścia. Okulary, które nie zostały indywidualnie dopasowane, źle leżą. Zsuwają się z nosa lub uciskają za uszami.

  Istnieją jednak również ryzyka i działania uboczne znacznie poważniejsze niż dyskomfort noszenia: nawet milimetrowe odstępstwa przy centrowaniu wywołują efekty pryzmatyczne, które z kolei mogą powodować zmęczenie, złe samopoczucie lub bóle głowy.

  Nikt nie nosiłby za małych lub za dużych butów, gdyby nie był do tego zmuszony. Rozmiar butów w porównaniu z jednostkami miary, które mają zastosowanie dla okularów korekcyjnych, to znacznie większe miary. Jednak w przypadku okularów różnica nawet o ułamek milimetra może decydować o dobrym lub o złym widzeniu.

  Zapraszamy do przebycia razem z nami drogi do własnych okularów! Zauważą Państwo natychmiast, że dobre okulary to nie dzieło przypadku. Okulary z firmy Fielmann to wynik pracy z absolutną precyzją. Odbierając okulary będą Państwo trzymać w rękach produkt dopasowany do Państwa indywidualnych potrzeb. Nigdzie nie znajdą Państwo okularów w bardziej korzystnych cenach, w przeciwnym razie zwrócimy Państwu cenę zakupu!

  10 kroków na drodze do własnych okularów

  „W okularach nie jest Ci do twarzy…!“, stwierdziła moja przyjaciółka.

  „W salonie Fielmann każdy znajdzie odpowiednie okulary do swojej twarzy!“, odpowiada pan Frank Schmiedecke, mistrz optyki okularowej i kierownik oddziału Fielmann w Hamburgu. Okazuje się, że ma rację.

  „Zadowolenie klienta jest naszą naczelną zasadą!“, mówi pan Schmiedecke i towarzyszy mi na drodze do idealnych okularów.

  Okulary to wynik precyzyjnej pracy. Przed omówieniem kształtu i koloru oprawki, materiału, z jakiego ma być wykonana, i trendów w modzie w salonie Fielmann w centrum uwagi znajduje się człowiek! Sytuacje z dnia codziennego klienta mają istotne znaczenie dla analizy potrzeb. Jak wygląda Państwa miejsce pracy? Jak dobrze widzą Państwo podczas jazdy samochodem lub podczas zakupów? Czy są Państwo zadowoleni ze swoich dotychczasowych okularów? W moim przypadku odpowiedzi na pytania podczas analizy potrzeb były jednoznacznie negatywne. Przyzwyczaiłam się wprawdzie do swoich starych okularów do starczowzroczności, jednak już od dawna nie byłam z nich zadowolona. Siedząc przy komputerze musiałam wyciągać szyję, żeby móc wyraźnie widzieć. Mój kark wziął mi to za złe i reagował bolesnymi skurczami. Podczas robienia zakupów napisy na opakowaniach odczytywałam z wielkim trudem, a wieczorna lektura „na zaśnięcie” męczyła wzrok.

  Ostrość wzroku – mierzona w dioptriach – jest tylko jednym z wielu koniecznych pomiarów na drodze do własnych okularów. Od A do Z opiszemy poszczególne kroki, podczas których przeprowadzamy wiele testów i pomiarów – rozstawu oczu, osi, cylindra czy też centrowanie szkieł. Jeśli nie przyniosą Państwo recepty od lekarza okulisty, optyk zajmie się zbadaniem ostrości wzroku. Badanie wzroku w salonach Fielmann jest bezpłatne!

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka