• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary ochronne w salonach Fielmann
  Inne okulary

  Okulary ochronne: Fielmann – ochrona oczu!

  Ochrona oczu przed zagrożeniami występującymi w miejscu pracy jest niezwykle ważna, nawet w wielu przypadkach uregulowana jest ona przepisami.


  Warunki pracy w halach produkcyjnych, przemyśle chemicznym i zakładach rzemieślniczych, w firmach sprzątających i zakładach galwanizacyjnych, w laboratoriach oraz w dziedzinie techniki laserowej i elektryczności wymagają używania okularów ochronnych do pracy. Podczas czynności takich jak szlifowanie, spawanie, wiercenie i frezowanie dochodzi do mechanicznego oddzielania się ciał obcych, które mogą powodować podrażnienie i zapalenie oczu, a także ciężkie obrażenia.

  Jeżeli w miejscu pracy wymagane są okulary ochronne, pracodawca często pokrywa część lub całość związanych z nimi kosztów. W tym celu otrzymają Państwo formularz zamówienia lub zaświadczenie upoważniające do nabycia okularów ochronnych. Informacji odnośnie pokrycia kosztów przez pracodawcę uzyskają Państwo od specjalisty ds. BHP w Państwa zakładzie pracy.

  W salonach Fielmann oferowane są okulary ochronne korekcyjne lub bez korekcji. W zależności od otoczenia i stopnia zagrożenia w miejscu pracy uwzględnić należy różne rodzaje okularów ochronnych, różne rodzaje szkieł i tworzyw sztucznych, jak CR-39 lub poliwęglan. W naszych salonach profesjonalni optycy zbadają Państwa wzrok, pokażą modele różnych okularów ochronnych do pracy i doradzą w wyborze oprawy i szkieł odpowiednich do Państwa okularów ochronnych. Wszystkie oferowane w salonach Fielmann okulary ochronne do pracy spełniają wymagania określone rozporządzeniem (UE) 2016/425.

  Oczywiście również nie posiadając zaświadczenia upoważniającego od pracodawcy mogą Państwo nabyć ochronne okulary do pracy w salonie Fielmann – i to w gwarantowanej, korzystnej cenie, gdyż Fielmann udziela gwarancji zwrotu pieniędzy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary ochronne do pracy oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.

  Okulary pod maski: Fielmann

  Powietrze w wielu miejscach pracy często może być źródłem zagrożenia życia. Maski do oddychania chronią pracowników przemysłowych, strażaków i żołnierzy przed trującymi gazami i oparami, takimi jak gaz chlorowy, dwutlenek siarki, tlenek węgla, amoniak. Lista niebezpiecznych substancji jest długa, szkody zdrowotne wywołane samym wdychaniem są często nieodwracalne.

  Dobre widzenie przez maskę do oddychania może decydować o przeżyciu!

  Bez względu na to, czy jest to akcja, nagły przypadek czy codzienna praca: ten, kto pod maską do oddychania musi nosić okulary, powinien koniecznie zwrócić uwagę na jakość. Pod maską nie powinno się nosić swoich zwykłych okularów! Zauszniki i paski do okularów mogą doprowadzić do tego, że maska do oddychania nie będzie odpowiednio przywierać: to może zagrażać życiu!

  Zakup okularów pod maskę w salonach Fielmann

  Aby osoby noszące okulary w masce mogły widzieć tak samo dobrze jak bez maski, stanowczo zaleca się tzw. okulary maskowe. Wkładkę okularową do maski umocowuje się na podpórce, która z kolei umieszczona jest na wewnętrznej stronie maski bezpośrednio za szybką.

  Wkładkę okularową otrzymuje się zwykle wraz z maską od pracodawcy. Jeśli nie otrzymaliście Państwo takiej oprawy od pracodawcy, możecie ją zamówić bezpośrednio w salonie Fielmann. Z reguły pracodawca pokrywa koszty okularów do maski. Otrzymają Państwo od niego zaświadczenie uprawniające do zakupu takich okularów. Aby zaoszczędzić Państwu czasu i kłopotu, Fielmann przejmie bez zbędnych formalności kwestię rozliczeń z Państwa pracodawcą.

  Prosimy przynieść do naszego salonu zaświadczenie od pracodawcy, wkładkę okularową do maski oraz samą maskę. Optycy z salonu Fielmann zbadają Państwa wzrok, zamówią szkła okularowe i odpowiednio umocują je we wkładce. W razie potrzeby chętnie zamówimy dla Państwa także wkładkę okularową.

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Bezpłatne badanie ostrości wzroku

  Kompetentni optycy określą Państwa ostrość widzenia korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.
  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka