• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Płyny wielofunkcyjne do soczewek kontaktowych w salonach Fielmann
  Pielęgnacja i akcesoria

  Płyn wielofunkcyjny do soczewek kontaktowych: Jeden płyn do wszystkich zastosowań!

  Osoby noszące soczewki nazywają płyny wielofunkcyjne również płynami All-in-One. Są to nieskomplikowane środki pielęgnacyjne, które czyszczą i dezynfekują oraz nadają się do płukania i przechowywania soczewek. Istnieją specjalne płyny wielofunkcyjne do pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych i do pielęgnacji twardych soczewek kontaktowych.


  Płyny wielofunkcyjne są popularne, ponieważ są łatwe i bezpieczne do stosowania. Inaczej niż w przypadku innych środków pielęgnacyjnych, które na przykład są oparte na systemie oksydacyjnym, w przypadku płynów wielofunkcyjnych nie jest konieczne płukanie soczewek lub ich neutralizacja innym płynem. Płyny wielofunkcyjne mogą dostać się do oka, niewywołując przy tym podrażnień.

  Ale płyny wielofunkcyjne nie są rozwiązaniem na każdą sytuację. Do usuwania uporczywych zabrudzeń i pozostałości, takich jak proteiny i lipidy, na powierzchni soczewek kontaktowych płyny wielofunkcyjne są mniej przydatne.

  Czy płyn wielofunkcyjny jest w ogóle właściwym środkiem pielęgnacyjnym dla Państwa?

  Czy płyn wielofunkcyjny jest właściwym środkiem pielęgnacyjnym dla Państwa potrzeb i dla Państwa soczewek kontaktowych, zależy przede wszystkim od tego, jakie soczewki kontaktowe Państwo stosują. Poza tym ważne są cechy indywidualne oczu i filmu łzowego, jak też warunki pracy i aktywność w czasie wolnym.

  Możliwe są alergie na składniki płynów wielofunkcyjnych. Zapraszamy do bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji z optykami w salonach Fielmann, czy płyny wielofunkcyjne są dla Państwa odpowiednim środkiem pielęgnacyjnym do soczewek kontaktowych. Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych udzielają porady bezpłatnie i niezobowiązująco.

  Informacje o pielęgnacji soczewek kontaktowych płynami wielofunkcyjnymi

  W przypadku soczewek kontaktowych nigdy nie można zaniedbywać higieny. Aby na powierzchni soczewek nie gromadziły się cząstki brudu lub pozostałości płynu łzowego, bardzo ważna jest staranna pielęgnacja soczewek kontaktowych! Im częściej soczewki kontaktowe są wymieniane na nowe, tym mniejsze są nakłady na ich pielęgnację.

  Płyny wielofunkcyjne umożliwiają zarówno w przypadku miękkich, jak i twardych soczewek kontaktowych przeprowadzenie wszystkich etapów pielęgnacji soczewek: czyszczenie powierzchni, dezynfekcję, przechowywanie i płukanie. Inaczej niż w przypadku płynów oksydacyjnych, nie jest konieczne spłukiwanie ani neutralizacja soczewek kontaktowych po dezynfekcji.

  Pojemnik na soczewki kontaktowe jest ważną częścią składową codziennej pielęgnacji soczewek: soczewki miesięczne są przechowywane w tym pojemniku przez krótki czas lub przez noc.

  Gwarancja korzystnej ceny: Płyny wielofunkcyjne w salonach Fielmann

  Fielmann posiada w ofercie płyny wielofunkcyjne znanych marek i producentów, gwarantując ich korzystną cenę. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Państwu pewność, że zawsze kupujecie Państwo w korzystnej cenie.

  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka