Zeichenfläche 4 Servi c e d a c oustique auditi v e Servizio per appa r e c chi acustici Compass Rechnung PayPal Visa Mastercard
Wyszukiwarka salonów
Fielmann w Państwa okolicy
Środki do czyszczenia powierzchni soczewek kontaktowych w salonach Fielmann
Pielęgnacja i akcesoria

Czyszczenie powierzchni soczewek kontaktowych: płyn do czyszczenia Państwa soczewek

Pozostałości kosmetyków, unoszące się w powietrzu cząstki i brud, ale też składniki naszego płynu łzowego osadzają się na powierzchniach soczewek kontaktowych jako zabrudzenia i konieczne jest ich regularne usuwanie. Środek do czyszczenia powierzchni, nazywany również płynem czyszczącym, można stosować jako „środek czyszczący”, usuwający cząstki brudu.

 


Podczas ostrożnego pocierania soczewek między opuszkami palców środek czyszczący oczyszcza soczewki, również z pozostałości lipidowych i proteinowych. Ręczne czyszczenie powierzchni ułatwia oddzielanie cząstek od powierzchni soczewek kontaktowych. Dostępne są nawet takie środki do czyszczenia, które bez problemu usuwają większe pozostałości z soczewek. Nowa generacja takich środków do czyszczenia powierzchni działa mechanicznie dzięki kulkom polimerów, inne zawierają środki powierzchniowo czynne lub alkohol.

Potrzebują Państwo środka do czyszczenia powierzchni soczewek kontaktowych?

Czyszczenie powierzchni ma znaczenie zwłaszcza w przypadku pielęgnacji twardych soczewek kontaktowych, ponieważ właśnie na nich w miarę upływu czasu gromadzą się coraz większe ilości osadów. W zależności od rodzaju soczewek kontaktowych, środka do czyszczenia powierzchniowego oraz intensywności osadów zalecane jest czyszczenie codziennie lub co tydzień.

Również w pielęgnacji miękkich soczewek kontaktowych stosuje się środki do czyszczenia powierzchni, przeważnie w połączeniu z systemami oksydacyjnymi. Uwaga: miękkich soczewek nie należy nakładać również po wypłukaniu solą fizjologiczną. Pozostałości środka czyszczącego mogą znajdować się nadal na soczewkach. Miękkie soczewki kontaktowe należy po czyszczeniu przechowywać w płynie do przechowywania przez czas podany w ulotce informacyjnej.

Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych doradzą Państwu niezobowiązująco i bezpłatnie na temat właściwych środków do czyszczenia powierzchni Państwa soczewek kontaktowych i dostosowanych do Państwa potrzeb. Zapraszamy do skorzystania z porady!

Informacje o pielęgnacji środkami do czyszczenia powierzchni soczewek kontaktowych

Wszystkie środki do czyszczenia powierzchni można stosować codziennie, najlepiej zaraz po zdjęciu soczewek kontaktowych. Sposób użycia jest łatwy i praktyczny. Osady łatwo się oddzielają. Aby spłukać oddzielone cząstki brudu po czyszczeniu powierzchni i pozbyć się pozostałości płynu dezynfekcyjnego, należy zastosować sól fizjologiczną.

Ręczne czyszczenie powierzchni jest z reguły pierwszym etapem pielęgnacji soczewek kontaktowych. Stosowanie tego środka pielęgnacyjnego ułatwia oddzielanie cząstek od powierzchni soczewek kontaktowych. Nasi kompetentni specjaliści ds. soczewek kontaktowych chętnie doradzą Państwu na temat prawidłowego stosowania środków do czyszczenia powierzchni.

Gwarancja korzystnej ceny: środki do czyszczenia powierzchni w salonach Fielmann

Fielmann posiada w ofercie środki do czyszczenia powierzchni znanych marek i producentów, gwarantując ich korzystną cenę. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Państwu pewność, że zawsze kupujecie Państwo w korzystnej cenie.