Płyn oksydacyjny

(4)

Filter

Cena

14 € - 44

Marka

Odpowiednie dla

Producent

Cena
14 - 44
Marka
Odpowiednie dla
Producent


Płyny oksydacyjne do soczewek kontaktowych: czyszczenie nadtlenkiem wodoru!

Płyny oksydacyjne są środkami do pielęgnacji soczewek kontaktowych, służącymi do dezynfekcji soczewek po noszeniu. Płyny te, w połączeniu z innymi środkami pielęgnacyjnymi nazywane również systemami oksydacyjnymi, są bardzo dobrze tolerowane i nadzwyczaj skuteczne w zwalczaniu zarazków.


Informacje o pielęgnacji soczewek kontaktowych płynami oksydacyjnymi

Przede wszystkim w przypadku wrażliwych oczu zalecane jest stosowanie tych płynów, ponieważ w przeciwieństwie do większości płynów wielofunkcyjnych nie zawierają one konserwantów. Jeśli mają Państwo wrażliwe oczy lub uczulenie na konserwanty, dobrym rozwiązaniem są płyny oksydacyjne.

Płyny oksydacyjne stosuje się przede wszystkim do dezynfekcj i miękkich soczewek kontaktowych, niektóre płyny oksydacyjne można jednak stosować również do pielęgnacji twardych soczewek kontaktowych. Po czyszczeniu powierzchni drugim etapem pielęgnacji soczewek kontaktowych jest ich dezynfekcja. W przypadku stosowania systemów oksydacyjnych z reguły konieczny jest jeden etap pielęgnacji więcej niż w przypadku stosowania płynów wielofunkcyjnych. Ponieważ po czyszczeniu soczewek kontaktowych konieczna jest neutralizacja nadtlenku wodoru zawartego w płynach oksydacyjnych, zanim można ponownie założyć soczewki kontaktowe na oczy.


Uwaga: Nie wolno zapominać o neutralizacji!

Płyny oksydacyjne nie mogą w żadnym razie dostać się do oczu! Po dezynfekcji konieczna jest najpierw odpowiednie neutralizacja soczewek kontaktowych przez odpowiedni czas, zanim możliwe jest ich założenie. Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji okulisty lub optyka oraz informacji zawartych w ulotce informacyjnej systemu oksydacyjnego.

Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych

Jednostopniowe systemy oksydacyjne

W przypadku jednostopniowego systemu oksydacyjnego płyn wlewa się do specjalnego pojemnika na soczewki. W przypadku innych systemów jednostopniowych neutralizacja odbywa się za pomocą tabletki neutralizującej, która z reguły jest sprzedawana przez producenta razem z odpowiednim płynem oksydacyjnym.


Gwarancja korzystnej ceny: Płyny oksydacyjne w salonach Fielmann

Fielmann posiada w ofercie płyny oksydacyjne znanych marek i producentów, gwarantując ich korzystną cenę. Gwarancja zwrotu pieniędzy Fielmann daje Państwu pewność, że zawsze kupujecie Państwo w korzystnej cenie.

Więcej o markach środków do pielęgnacji soczewek kontaktowych w salonach Fielmann
Dwustopniowe systemy oksydacyjne

Dwustopniowe systemy oksydacyjne dezynfekują bardzo dokładnie soczewki kontaktowe, ponieważ stężenie nadtlenku wodoru jest stałe przez cały czas trwania procedury dezynfekcji. W systemach jednostopniowych (systemach katalizatorów lub systemach tabletek) nie zawsze się tak dzieje lub nie dzieje się tak w ogóle.

W dwustopniowym systemie oksydacyjnym po zakończeniu dezynfekcji usuwa się płyn oksydacyjny, a do pojemnika wlewa się inny płyn, czyli roztwór neutralizujący. W celu zapobiegnięcia uszkodzeniom oczu bezwzględnie konieczne jest, aby soczewki kontaktowe pozostały w roztworze neutralizującym przez czas zalecany przez producenta.

Czas trwania procedury neutralizacji w systemach dwustopniowych jest trochę krótszy niż w przypadku systemów jednostopniowych, ponieważ w systemach dwustopniowych konieczna jest neutralizacja tylko pozostałości nadtlenku w soczewkach kontaktowych, a nie całej zawartości pojemnika. W przypadku stosowania tego płynu oksydacyjnego należy zachować szczególną ostrożność, aby nie zapomnieć o neutralizacji, ponieważ zarówno płyn oksydacyjny, jak i neutralizujący są bezbarwne.


Jak długo trwa neutralizacja systemów oksydacyjnych?

Procedura neutralizacji trwa w przypadku systemów jednostopniowych z reguły do sześciu godzin, a w przypadku systemów dwustopniowych krócej. Należy przestrzegać również tutaj czasu neutralizacji wyznaczonego przez producenta. Jest on podany w ulotce informacyjnej. Po neutralizacji soczewki kontaktowe nie mogą mieć już styczności z płynem oksydacyjnym.

W przypadku stosowania płynów oksydacyjnych należy bezwzględnie przestrzegać ulotki informacyjnej i informacji podawanych przez osobę dopasowującą soczewki. Nasi wykwalifikowani optycy chętnie wyjaśnią Państwu w każdej chwili prawidłowe stosowanie tego środka do pielęgnacji soczewek.

Specjalista Fielmann ds. soczewek kontaktowych w Państwa okolicy

Więcej na temat prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych

Czy płyn oksydacyjny jest właściwym środkiem pielęgnacyjnym dla Państwa?

Czy płyn oksydacyjny jest właściwym środkiem pielęgnacyjnym dla Państwa potrzeb, zależy głównie od Państwa przyzwyczajeń w zakresie czasu noszenia soczewek oraz długości snu. Ważne jest przy tym, że przerwy w noszeniu soczewek (w dzień lub w nocy) muszą być wystarczająco długie, aby możliwa była konieczna dezynfekcja i neutralizacja. Nasi specjaliści ds. soczewek kontaktowych chętnie udzielą Państwu niezobowiązująco i bezpłatnie porady w salonie Fielmann.

Specjalista Fielmann ds. soczewek kontaktowych w Państwa okolicy


Należy przestrzegać informacji podawanych przez producentów i optyków!

Producenci środków pielęgnacyjnych do soczewek kontaktowych podają dokładne informacje o konieczny czasie neutralizacji. Należy go bezwzględnie przestrzegać!