Szkło nie jest równe szkłu!
Krok 4: Wybór szkieł okularowych
Czwarty krok na drodze do własnych okularów to wybór szkieł. „Tutaj znowu bardzo istotna jest analiza potrzeb” podkreśla pan Schmiedecke, mistrz optyki okularowej. „Czy osoba nosząca okulary w pracy przyjmuje wielu klientów, kieruje autobusem linii miejskich czy też będąc kominiarzem przemieszcza się po dachach...?” Po zbadaniu wzroku i dobraniu oprawki doradzimy Państwu przy wyborze odpowiednich szkieł okularowych.
Podczas wybierania szkieł należy podjąć decyzję dotyczącą różnych rodzajów szkieł: na okulary jednoogniskowe lub progresywne, a także decyzję dotyczącą różnych materiałów: szkła szklane lub tworzyw sztucznych, jak CR-39 lub poliwęglan. Bez pomocy optyka klient czuje się zagubiony! Ogółem istnieje kilkaset wariantów szkieł, których powierzchnie można uszlachetnić. Na przykład powłoką utwardzającą, która chroni szkła przed zarysowaniami. Powłoki antyrefleksyjne redukują odbicia światła. Poza tym istnieją uszlachetnienia, które zapobiegają zaparowywaniu szkieł i są odporne na zabrudzenia. Fielmann oferuje bogaty wybór różnych wariantów szkieł i rodzajów powłok uszlachetniających wszystkie pochodzące od wiodących producentów znanych marek.
Powłoki utwardzające, antyrefleksyjne, barwienia i wiele innych form uszlachetnienia szkieł okularów damskich, męskich i dziecięcych otrzymają Państwo w salonie Fielmann w korzystnych cenach, które gwarantujemy. To, czy dane szkło korekcyjne jest właściwe, uzależnione jest również w bardzo dużym stopniu od indywidualnych potrzeb i wyniku przeprowadzonego badania ostrości wzroku. 90 procent szkieł okularowych wytwarzanych jest obecnie z tworzywa sztucznego. Dobre szkła okularowe są lekkie, odporne na pęknięcia i pokryte powłoką antyrefleksyjną.
Warto pokryć szkła powłoką antyrefleksyjną!
Ten, kto w okularach prowadzi samochód lub spędza czas w otoczeniu wielu ludzi powinien pokryć szkła okularowe powłoką antyrefleksyjną!