• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary polaryzacyjne w salonach Fielmann
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych

  Polaryzacyjne szkła okularowe

  Eskimosi wycinali w drewnianych okularach wąską szczelinę do patrzenia, aby tak chronić swoje oczy przed zbyt silnie rażącym światłem słonecznym w lśniąco białej, śnieżnej krainie.


  Ten prosty środek pomocniczy mieszkańców Arktyki – rodzaj okularów przeciwsłonecznych z drewna – to jeden z najstarszych dowodów na ochronę oczu. W starożytnym Rzymie cesarz Neron podobno oglądał walki gladiatorów, toczące się przy oślepiającym świetle słonecznym, przez zielony szmaragd.  

  To już historia! Przez stulecia podstawowa koncepcja okularów przeciwsłonecznych była nieustannie udoskonalana. Jeśli dzisiaj ktoś nie chce być oślepiony, znajdzie w salonach Fielmann najnowocześniejsze okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym o takiej jakości, o której cesarzowi Neronowi nawet się nie śniło. Polaryzacyjne szkła przeciwsłoneczne gwarantują ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i pochłaniają prawie całkowicie wszystkie nieprzyjemne odbicia światła. 

  Amatorzy sportów wodnych, np. żeglarze, szczególnie cenią sobie szkła polaryzacyjne. Ponieważ światło bardzo często odbija się od powierzchni wody, odbicia takie męczą oczy i pogarszają widoczność. Jednak nie tylko na powierzchni wody, również na śniegu i mokrych od deszczu ulicach powstają – całkowicie niezależnie od pory roku – nieprzyjemne refleksy świetlne. Im słońce jest niżej, tym bardziej refleksy te utrudniają widoczność. Wymaga to wysiłku i bardzo męczy oczy.

  To pogorszone widzenie powodowane jest spolaryzowanym światłem, powstającym podczas odbicia. Klasyczne szkła przeciwsłoneczne tutaj nie wystarczą – nie zapobiegają działaniu oślepiającemu. Tylko specjalne filtry polaryzacyjne, dzięki swojej specjalnej strukturze, blokują odbite, spolaryzowane światło i umożliwiają wyraźne widzenie kontrastów, bez oślepiania. Przyjemnym efektem ubocznym jest lepsze rozróżnianie kolorów. 

  Wszędzie tam, gdzie następują odbicia światła, pomocne są przeciwsłoneczne polaryzacyjne szkła okularowe. Miłośnicy sportów wodnych i zimowych, a także wędkarze i kierowcy, którzy o każdej porze roku pokonują długie trasy, potrafią docenić polaryzacyjne szkła okularowe. Również osoby, które są szczególnie wrażliwe na światło, korzystają z polaryzacyjnych szkieł okularowych. Szkła zmniejszają zbyt dużą jasność i zwiększają kontrasty.

  W każdym salonie znajdą Państwo bogatą ofertę okularów przeciwsłonecznych z polaryzacyjnymi szkłami. Mogą Państwo wybierać spośród setek okularów przeciwsłonecznych z kolekcji Fielmann oraz znanych marek, takich jak Ray-Ban, Prada, Gucci i wielu innych. Lub też zamówić indywidualnie wykonane okulary przeciwsłoneczne z polaryzacyjnymi szkłami i z własną korekcją.

  Nasi kompetentni optycy chętnie objaśnią Państwu zasadę działania polaryzacyjnych szkieł przeciwsłonecznych i doradzą w wyborze. Zapraszamy do kontaktu z nami!

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka