Super okulary – nie tylko na upalne dni! Okulary pilotki: Fielmann
Piloci w kokpicie to elita. Świat jest ich salonem domowym, nafta ich perfumami; wielkie i dalekie przestrzenie niosą powiew wolności i przygody. Piloci są ciągle w przestworzach, bohaterowie dnia codziennego wykonujący zawód, o którym wiele osób marzy!
Również światowe gwiazdy to nie personel naziemny. Częściej niż zwykli obywatele widzą słońce ponad chmurami. Regularnie latając samolotami dotarli na samą górę i lubią to pokazywać nie tylko czerwoną zawieszką przy walizce: noszą okulary pilotki. Odlotowe letnie okulary to kult w czystej postaci. W salonach Fielmann mogą Państwo od razu wejść w letni sezon okularów przeciwsłonecznych i poszybować! Prezentujemy Państwu aktualne modele oraz nowe interpretacje okularów pilotek. Ulubiony model odrywa się od ziemi i unosi ponad kolejne szczyty.
Idole wielu pokoleń podkreślali swój image niedostępnego macho zakładając okulary pilotki. Już nasze babcie leżały u stóp bohatera noszącego okulary pilotki: Steve McQueen jako kowboj był bożyszczem ich pokolenia. W latach 80. Tom Cruise w filmie „Top Gun” wykreował lotnicze okulary na najlepszego „drugoplanowego aktora” tego kultowego filmu. Późniejsza legenda kina, najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości – Daniel Craig jako 007 – nosił oczywiście okulary pilotki. Od Roberta Redforda po Brada Pitta – lotnicze okulary na twarzy gwiazd jako kultowy dodatek bez szwanku podróżowały w czasie zostawiając w tyle inne trendy.
Okulary markowe w korzystnych cenach, które gwarantujemy!
W każdym salonie Fielmann znajdą Państwo ponad 2000 okularów. Oczywiście także oprawki znanych kreatorów i markowe okulary przeciwsłoneczne ze światowych metropolii mody. Każdy salon Fielmann oferuje produkty takich marek jak Boss, Carrera, Christian Dior, Giorgio Armani, Gucci, Jaguar, Joop, Lacoste, Max Mara, Marc O’Polo, Oakley, Persol, Polo Ralph Lauren, Porsche Design, Ray-Ban, Rodenstock, Valentino, Versace, Yves Saint Laurent i Zeiss.
Te sławne okulary przywołujące na myśl tropiki to z pewnością nie tylko męska rzecz. Uosabiająca kobiecą siłę postać w show-biznesie również nosi okulary pilotki. Przykład: „Seks w wielkim mieście 2”. Sarah Jessica Parker oślepia lustrzano-złotym modelem wielbicieli seriali. Coś błyszczy na nosie, czy to nie jest cool?! Penelope Cruz ląduje z klasą w okularach Ray-Ban-Aviator, Britney Spears zakładając je wygląda perfekcyjnie. Ikona muzyki pop Madonna usuwa jednak wszystkich w cień: włoski duet kreatorów Dolce i Gabbana dedykował ekscentrycznej diwie własną linię: Pilot goes Pop!
Okulary lotnicze są na topie i należą do najbardziej ulubionych dodatków wśród trendsetterów. Mało kto jednak domyśla się, jak poważny był powód ich powstania. Okulary pilotki pierwotnie były przeznaczone dla pilotów jako okulary ochronne. To, co dzisiaj jest modnym szykiem, na początku lat 30. skonstruowane zostało na potrzeby wojny przez firmę Bausch & Lomb dla amerykańskich pilotów Air-Force w celu ochrony przed rażącym światłem, odblaskami i promieniami UV. I jeszcze dzisiaj jedna marka jak żadna inna reprezentuje trend aviator: Ray-Ban.
Model okularów przeciwsłonecznych marki Ray-Ban o dużych szklanych powierzchniach – „Aviator Large Metal“ – dostarczany był do połowy lat 30. do Air Force jako okulary ochronne. Nazwa modelu: „aviator” oznacza po angielsku po prostu „pilot”. Powstały kolejne modele dla wojska: „Ray-Ban Outdoorman“ nosiła załoga pokładowa lotniskowców, a z modelu „Ray-Ban Shooter“ korzystali strzelcy pokładowi Air Force. Dopiero w latach 80. dwudziestego wieku pilotki awansowały z okularów lotniczych na modne okulary, będące wyrazem stylu życia. Odkąd odrodziły się w świecie mody kreatorzy oprawek interpretują je w całkowicie nowych wariantach.
Dzisiaj model „Ray-Ban Aviator“ to prawdopodobnie najbardziej znane markowe okulary przeciwsłoneczne w kształcie pilotek, pomimo że inne marki dawno temu również przejęły ten trend.
Okulary pilotki są ponadczasowym fenomenem i nierozerwalnie kojarzą się z twarzami gwiazd dużego i małego ekranu. Podczas festiwalu filmowego w Cannes, uroczystości rozdania Oskarów w Hollywood i berlińskiego Berlinale okulary pilotki wraz gwiazdami świętują w blasku fleszy.
Czy miękki, kobiecy kształt z delikatną, metalową ramką złotą lub srebrną i kolorowymi szkłami czy też ekstrawagancki kształt modelu “Ray-Ban Cats” z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub okulary barwnej sportowej linii Champions Carrera: okularów pilotek nie może zabraknąć w żadnej kolekcji damskiej.
Należy pamiętać o skutecznej ochronie przed promieniowaniem UV!
Uwaga! Ciemne szkła nie chronią automatycznie przed promieniami UV! Kolor szkieł nie ma nic wspólnego z ochroną przed promieniowaniem. Intensywność zabarwienia decyduje jedynie o ochronie przed rażącym oczy światłem. Prosimy zwrócić się do optyka w salonie Fielmann o pomoc przy wyborze odpowiedniej kategorii filtra.
Oprócz klasycznych wersji wykonanych z metalu podziw wzbudzają również inne materiały, takie jak miękkie tworzywa sztuczne czy materiały łączone. Dzięki nim możliwa jest gra kontrastów, a okulary pilotki zyskują na świeżości. Nosimy takie okulary, jakie nam się podobają: męsko-klasyczne, młodzieńczo-sportowe, pełne blasku z aplikacjami z kamyczków stras i ozdobnymi grawerowaniami na ramce i zausznikach, w jaskrawych, neonowych lakierowaniach. Gama wariacji kształtów i kolorów oprawek i szkieł jest bardzo zróżnicowana.
Aktualny trend to wyrazisty kształt tropikalny z oprawką o cienkim brzegu, ale wyjątkowo dużych szkłach. Gdy chcemy przyciągać uwagę, zakładamy pilotki z kolorowymi, lustrzanymi szkłami. Popularne są także klasyczne kolory szkieł: zielony, brązowy i szary Dla fanów okularów przeciwsłonecznych okulary pilotki mają wagę kultu i mitu. Jednocześnie okulary te potrafią zmieniać się jak kameleon, dzięki czemu wciąż udaje im się unikać modowego mainstreamu. Jednak prawdziwi miłośnicy okularów aviator są bezkompromisowi: tylko oryginał jest oryginałem!
Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann
Nasi optycy chętnie Państwu doradzą. W każdym z naszych salonów prezentujemy cały świat okularów: wśród ponad 2000 modnych opraw z kolekcji Fielmann znajdą Państwo szeroką ofertę okularów przeciwsłonecznych.
Nie warto ryzykować!
Kupując okulary przeciwsłoneczne w salonie Fielmann, zawsze można mieć pewność: wszystkie oferowane przez nas okulary noszą znak CE, są więc zgodne z normą DIN EN ISO 12312-1 i rozporządzeniem ŚOI (EU) 2016/425. We własnym laboratorium kontrolujemy właściwości transmisyjne, przydatność w ruchu drogowym oraz ochronę przed promieniowaniem UV.