• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary dwuogniskowe w salonach Fielmann
  Okulary wieloogniskowe

  Okulary dwuogniskowe Fielmann – podwójna orientacja!

  Czy pamiętają Państwo okulary swojego dziadka? Może były to okulary dwuogniskowe? Okulary ze szkłami, które w dolnej części miały wbudowane małe „okienko”, przez które dziadek czytał.


  Taki rodzaj okularów wieloogniskowych istnieje już od długiego czasu. Okulary bifokalne, czyli dwuogniskowe, to okulary o dwóch („bi“) różnych ogniskach (słowo „fokus” jest pochodzenia łacińskiego i oznacza „ognisko”). Umożliwiają one wyraźne widzenie w dali jak i w bliży. 

  Historię okularów dwuogniskowych (bifoklanych) zapoczątkował Benjamin Franklin. W roku 1770 tego amerykańskiego męża stanu i wynalazcę podobno bardzo denerwowała konieczność ciągłej zmiany okularów. Przepołowił szkła z dwóch par okularów – jedna para była przewidziana do dali, druga do bliży -, połączył śrubkami ich kawałki w jednej metalowej oprawie i tak stworzył okulary bifokalne w uproszczonej formie, tzw. „okulary Franklina”. 

  To, co wówczas było wielkim ułatwieniem, dzisiaj nie jest zgodne z duchem czasu: okulary progresywne są bardziej wygodne i zapewniają komfortowe widzenie. Aby przez okulary dwuogniskowe móc wyraźnie widzieć w bliży, należy spoglądać przez „okienko”, czyli przez dobrze widziany z zewnątrz segment w dolnej części szkła okularowego. Dwa szkła o różnej sile łamiącej stykają się na jednej – widocznej także dla osób z naprzeciwka – linii łączącej, przejście pomiędzy różnymi mocami nie odbywa się płynnie, tak jak to jest w przypadku okularów progresywnych. Odczuwalna zmiana ognisk może być dla oczu niekomfortowa i wymaga koncentracji.

  Milimetrowa precyzja gwarantuje dobre widzenie! Droga do własnych okularów dwuogniskowych

  W celu wykonania indywidualnych okularów optyk musi ustalić Państwa korekcję i dokładnie wycentrować soczewki. Dopiero pomiar wszystkich niezbędnych parametrów i precyzyjne osadzenie soczewek w oprawie okularowej zapewnią komfortowe widzenie na wszystkie odległości. Jeśli okulary nie leżą prawidłowo, ich noszenie będzie niewygodne. Widzenie nie jest również wyraźne, jeśli oprawa została niedokładnie dopasowana. W salonach Fielmann badanie wzroku, centrowanie szkieł i dopasowanie oprawy są oczywiście bezpłatne. 

  Aby ustalić prawidłowe wartości dla szkieł, konieczne jest przeprowadzenie badania ostrości wzroku. W salonach Fielmann profesjonalni optycy sprawdzą Państwa ostrość wzroku z wykorzystaniem najnowszej technologii.

  Po określeniu korekcji nasi optycy doradzą Państwu przy wyborze właściwej oprawy i odpowiednich soczewek bifokalnych lub trifokalnych. Mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów, które na życzenie pokryte zostaną powłokami uszlachetniającymi, jak np. powłoka antyrefleksyjna lub utwardzająca.

  Aby okulary mogły zagwarantować Państwu wyraźne widzenie, ich szkła należy wycentrować: w tym celu konieczne jest precyzyjne określenie rozstawu oczu, wysokości źrenic oraz wykonanie innych pomiarów (kąt pantoskopowy, odległość wierzchołka rogówki od tarczy, kąt krzywizny oprawy). Na podstawie wyników pomiarów szkła wieloogniskowe zostaną wycentrowane z dokładnością co do milimetra i zamocowane w oprawie. Rozbieżności w centrowaniu wywołują skutki uboczne, które rzadko kojarzone są ze źle dopasowanymi okularami. Dolegliwości takie jak bóle głowy, złe samopoczucie i zmęczenie mogą mieć związek z nieprawidłowym wycentrowaniem okularów.

  Aby okulary można było naprawdę wygodnie nosić, są one dopasowywane pod względem anatomicznym przez naszych optyków. Okulary nie powinny uciskać nosa i okolicy uszu ani zsuwać się. Ustalone podczas centrowania punkty odniesienia muszą bez zmian pozostać przed oczyma.

  W salonie Fielmann kupują Państwo bez ryzyka, ponieważ udzielamy gwarancji satysfakcji. Jeżeli nie będą Państwo zadwoleni ze swoich nowych okularów bifokalnych lub trifokalnych, mogą je Państwo wymienić lub oddać bez podawania przyczyn, a my zwrócimy cenę zakupu.

   

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka