Okulary specjalne na wszelki wypadek: Fielmann

Przy wielu stanowiskach pracy czają się niebezpieczeństwa zagrażające naszym oczom. Podczas frezowania, szlifowania, pracy przy użyciu młotka czy spawania ciała obce mogą łatwo wpaść do oka.

Często nasz odruch rogówkowy następuje zbyt wolno i dochodzi do nieszczęścia: skaleczyliśmy się w oko! Nie jest istotne, czy stoimy przy tokarce w zakładzie pracy czy też majsterkujemy w domu: wypadki przy pracy zdarzają się wszędzie.

Bez specjalnych okularów może szybko wydarzyć się coś złego!

Ciała obce o ostrych krawędziach jak wióry i odłamki, cząsteczki kurzu i inne zagrożenia mechaniczne, ale także chemikalia jak kwasy i zasady, gazy i opary, błyski świetlne i lasery oraz zagrożenia termiczne w postaci gorących płynów mogą spowodować ciężkie urazy oczu i doprowadzić do trwałej utraty wzroku. Nawet najmniejsze kropelki określonych substancji chemicznych mogą spowodować zmętnienie rogówki. Kawałki metalu o ostrych krawędziach, które roznoszą się np. podczas przecinania, mogą przedostać się do oka również przez zamkniętą powiekę i spowodować urazy.

Okulary ochronne w miejscu pracy

Podczas czynności takich jak szlifowanie, spawanie, wiercenie,przy pracy z użyciem promieniowania laserowego, na stanowiskach pracy w laboratoriach chemicznych używanie okularów ochronnych do pracy jest nie tylko ważne i potrzebne, ale często zobowiązuje do tego sam pracodawca lub przepisy ustawowe. Jeżeli wymagane są okulary ochronne do pracy, pracodawca często pokrywa część lub nawet całość kosztów związanych z okularami ochronnymi. W salonach Fielmann oferowane są okulary ochronne korekcyjne lub bez korekcji. W zależności od otoczenia w pracy i stopnia zagrożenia uwzględnić należy różne rodzaje okularów ochronnych do pracy oraz różne rodzaje szkieł. Dzięki współpracy z producentami okularów ochronnych, takimi jak UVEX, Fielmann może zlecić wykonanie dla Ciebi ochronnych okularów korekcyjnych lub bez korekcji.

W naszych salonach profesjonalni optycy zbadają Państwa wzrok, pokażą modele różnych okularów ochronnych do pracy i doradzą w wyborze oprawy i szkieł.

Okulary pod maski

Maski do oddychania chronią strażaków, żołnierzy, pracowników przemysłowych oraz innych użytkowników w nagłych wypadkach i podczas codziennej pracy. Noszenie okularów korekcyjnych pod maską jest często uciążliwe, a nieraz nawet niemożliwe. Aby osoby noszące okulary również w masce mogły mieć dobrą orientację, wykorzystuje się tzw. „okulary maskowe”. Są to małe oprawy, które umieszcza się na wewnętrznej stronie maski. Zapraszamy do odwiedzenia salonu Fielmann, nasi optycy chętnie Tobie doradzą. Okulary maskowe otrzymuje się często wraz z maską bezpośrednio od pracodawcy. Jeśli nie otrzymałeś takiej oprawy od pracodawcy, możecie ją zamówić bezpośrednio w salonie Fielmann.