ULTRA for Astigmatism

ULTRA for Astigmatism

Astygmatyzm to nie powód, aby rezygnować z wyjątkowego komfortu i doskonałej świeżości, jakie dają soczewki kontaktowe Bausch + Lomb ULTRA! Soczewki Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism zapewniają niezmiennie wyraźne widzenie – aż do nocy.

Doskonała przepuszczalność tlenu

Niezrównany komfort noszenia

Dobre widzenie także w ciemności

Liczba soczewek
Soczewki w opakowaniuCena za soczewkęCena
Sfera
Cylinder
Promień soczewki
Opakowania

Sfera (SPH / PWR)

Parametr sferyczny, tutaj zwany także mocą (Power — PWR), określa optyczną moc soczewki kontaktowej dla każdego oka. Jednostką są dioptrie. Parametry sferyczne (i wszystkie inne parametry korekcji) są podane na karcie soczewek oraz na ich opakowaniu. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający: plus (+) przy dalekowzroczności i minus (-) przy krótkowzroczności. Jeżeli znak poprzedzający nie jest podany, z reguły jest to wartość plus.

Cylinder (CYL)

Cylinder to astygmatyczny parametr wady refrakcji. Wartość cylindra określa moc w dioptriach korygowanej krzywizny rogówki ( astygmatyzmu ). Wartości mogą być różne w jednym i w drugim oku. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający plus (+) lub minus (-). Jeżeli podana jest wartość cylindra, zawsze konieczne jest podanie także wartości osi (A).

Oś (A)

Oś określa położenie korygowanej krzywizny rogówki (astygmatyzmu). Podaje się ją w stopniach w zakresie 0°–180° bez znaku poprzedzającego. Wartości osi mogą być różn w jednym i w drugim oku. Oś jest zawsze podawana w związku z wartością cylindra.

Krzywizna bazowa (BC)

Krzywizna bazowa określa zakrzywienie tylnej powierzchni soczewki kontaktowej i odpowiada za prawidłowe osadzenie (dopasowanie) soczewki.

Do darmowej wysyłki brakuje jeszcze 120,00 zł.
ULTRA for Astigmatism

Toryczne soczewki miesięczne ULTRA for Astigmatism firmy Bausch + Lomb to innowacyjne silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe dla osób z niezbornością rogówki (astygmatyzmem). Konstrukcja OpticAlign zapewnia niezmiennie dobre widzenie – nawet w trudnych sytuacjach takich jak prowadzenie samochodu nocą. Efekty aureoli świetlnej i odblasków ulegają zredukowaniu.

Dzięki soczewkom kontaktowym Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism możesz cieszyć się zarówno doskonałym widzeniem, jak i poczuciem niesamowitej świeżości podczas noszenia. Ich sekret to produkowany w nowatorskim procesie materiał Samfilcon A. Umożliwia on uzyskanie wyjątkowej przepuszczalności tlenu na poziomie 114 Dk/t (przy -3,0 dpt.).

W soczewkach kontaktowych Bausch + Lomb z rodziny ULTRA zastosowanie znalazła również technologia Moisture Seal. Zintegrowany składnik nawilżający poliwinylopirolidon (w skrócie: PVP) zatrzymuje wilgoć przez długi czas. Nawet po 16 godzinach noszenia zawartość wilgoci w soczewkach kontaktowych nadal wynosi 95%. Technologia Moisture Seal w znacznym stopniu zapobiega również powstawaniu osadów. To pozwala cieszyć się długotrwałym komfortem noszenia i przejrzystością widzenia.

Instrukcja użytkowania

Proszę przeczytać Instrukcja użytkowania w celu zapewnienia bezpiecznego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania soczewek kontaktowych.

MarkaUltra
Właściwości
 • MarkaUltra
 • ProducenciBausch & Lomb
 • Czas noszeniaSoczewki miesięczne
 • Rodzaj soczeweksoczewki toryczne
 • Uwodnienie46 %
 • Bez konserwantówNie
 • Przepuszczalność tlenu116 Dk/t (przy -3,0 dpt)
 • Średnica soczewki14.5 mm
 • Materiał soczewkiSamfilcon A
 • Handling TintTak
 • Ochrona UVNie
 • Okres użytkowania po otwarciu30 Dni