Pure Vision 2 for Astigmatism

Pure Vision 2 for Astigmatism

Nawet przy astygmatyzmie możesz cieszyć się zaletami soczewek miesięcznych Pure Vision 2: niesamowitą jakością widzenia i doskonałym komfortem noszenia – czyli nowoczesnym noszeniem soczewek bez kompromisów.

Wyjątkowy komfort – do 30 dni i nocy

Bardzo dobra stabilizacja

Wyjątkowo wysoka przepuszczalność tlenu

Liczba soczewek
Soczewki w opakowaniucena za soczewkęcena
Sfera
Cylinder
Promień soczewki
Opakowania

Sfera (SPH / PWR)

Parametr sferyczny, tutaj zwany także mocą (Power — PWR), określa optyczną moc soczewki kontaktowej dla każdego oka. Jednostką są dioptrie. Parametry sferyczne (i wszystkie inne parametry korekcji) są podane na karcie soczewek oraz na ich opakowaniu. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający: plus (+) przy dalekowzroczności i minus (-) przy krótkowzroczności. Jeżeli znak poprzedzający nie jest podany, z reguły jest to wartość plus.

Cylinder (CYL)

Cylinder to astygmatyczny parametr wady refrakcji. Wartość cylindra określa moc w dioptriach korygowanej krzywizny rogówki ( astygmatyzmu ). Wartości mogą być różne w jednym i w drugim oku. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający plus (+) lub minus (-). Jeżeli podana jest wartość cylindra, zawsze konieczne jest podanie także wartości osi (A).

Oś (A)

Oś określa położenie korygowanej krzywizny rogówki (astygmatyzmu). Podaje się ją w stopniach w zakresie 0°–180° bez znaku poprzedzającego. Wartości osi mogą być różn w jednym i w drugim oku. Oś jest zawsze podawana w związku z wartością cylindra.

Krzywizna bazowa (BC)

Krzywizna bazowa określa zakrzywienie tylnej powierzchni soczewki kontaktowej i odpowiada za prawidłowe osadzenie (dopasowanie) soczewki.

Pure Vision 2 for Astigmatism

Nie pozwól astygmatyzmowi zepsuć niczego: soczewki Pure Vision 2 for Astigmatism firmy Bausch + Lomb to toryczne soczewki kontaktowe wykonane z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego Balafilcon A. Wartość Dk/t 130 (przy -3,0 dpt.) oznacza, że przepuszczają one wyjątkowo dużo tlenu. Ta cecha sprawia, że soczewki miesięczne wyróżniają się wyjątkowym komfortem noszenia i pozwala na przedłużone noszenie nawet do 30 dni i nocy bez przerwy. Zapytaj swojego specjalistę ds. soczewek kontaktowych, czy tak długie czasy noszenia soczewek są odpowiednie dla Twoich oczu.

Technologia nawilżania Comfort-Moist dodatkowo optymalizuje noszenie soczewek Pure Vision 2 for Astigmatism. Niewielka grubość soczewki oraz specjalny kształt krawędzi pozwalają na komfortową interakcję soczewki kontaktowej z powieką.

Dzięki zaawansowanej konstrukcji high definition doświadczysz widzenia o wysokim kontraście i żywych barwach. Odblaski są redukowane przez specjalny układ optyczny – aby umożliwić lepsze widzenie.

Instrukcja użytkowania

Proszę przeczytać Instrukcja użytkowania w celu zapewnienia bezpiecznego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania soczewek kontaktowych.

Właściwości
 • MarkaPureVision
 • ProducenciBausch & Lomb
 • Czas noszeniaSoczewki miesięczne
 • Rodzaj soczeweksoczewki toryczne
 • Uwodnienie36 %
 • Bez konserwantówNie
 • Przepuszczalność tlenu102 Dk/t (przy -3,0 dpt)
 • Średnica soczewki14.5 mm
 • Materiał soczewkiBalafilcon A
 • Handling TintTak
 • Ochrona UVNie
 • Okres użytkowania po otwarciu30 Dni