MyDay Toric

MyDay Toric

Dlaczego masz poprzestawać tylko na jednym? MyDay toric to toryczne, jednorazowe soczewki kontaktowe wykonane z wyjątkowo miękkiego, bardzo oddychającego materiału z technologią Smart Silicone™ – a to oznacza niezrównany i długotrwały komfort!

 • Wyjątkowo stabilne utrzymywanie pozycji soczewki
 • Stabilne uwodnienie
 • Wysoka przepuszczalność tlenu
Liczba soczewek
Soczewki w opakowaniuCena za soczewkęCena
Sfera
Cylinder
Promień soczewki
Opakowania

Sfera (SPH / PWR)

Parametr sferyczny, tutaj zwany także mocą (Power — PWR), określa optyczną moc soczewki kontaktowej dla każdego oka. Jednostką są dioptrie. Parametry sferyczne (i wszystkie inne parametry korekcji) są podane na karcie soczewek oraz na ich opakowaniu. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający: plus (+) przy dalekowzroczności i minus (-) przy krótkowzroczności. Jeżeli znak poprzedzający nie jest podany, z reguły jest to wartość plus.

Cylinder (CYL)

Cylinder to astygmatyczny parametr wady refrakcji. Wartość cylindra określa moc w dioptriach korygowanej krzywizny rogówki ( astygmatyzmu ). Wartości mogą być różne w jednym i w drugim oku. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający plus (+) lub minus (-). Jeżeli podana jest wartość cylindra, zawsze konieczne jest podanie także wartości osi (A).

Oś (A)

Oś określa położenie korygowanej krzywizny rogówki (astygmatyzmu). Podaje się ją w stopniach w zakresie 0°–180° bez znaku poprzedzającego. Wartości osi mogą być różn w jednym i w drugim oku. Oś jest zawsze podawana w związku z wartością cylindra.

Krzywizna bazowa (BC)

Krzywizna bazowa określa zakrzywienie tylnej powierzchni soczewki kontaktowej i odpowiada za prawidłowe osadzenie (dopasowanie) soczewki.

Do darmowej wysyłki brakuje jeszcze 120,00 zł.
MyDay Toric

Soczewki toryczne MyDay toric Singles firmy CooperVision opracowano z myślą o potrzebach osób z niezbornością rogówki (astygmatyzmem). Toryczne soczewki kontaktowe łączą sprawdzoną konstrukcję optyczną soczewki z rewolucyjną technologią materiału – rezultatem jest wyjątkowa jakość widzenia i bezkompromisowy komfort. Soczewki MyDay toric to unikalna konstrukcja (Optimised Toric Lens Geometry™), która zapewnia doskonałą stabilność soczewki kontaktowej na oku. Dzięki temu przez cały czas możesz cieszyć się czystym i wyraźnym obrazem. Gładka, równomiernie nawilżona powierzchnia soczewki kontaktowej sprawia, że prawie nie czujesz jej podczas mrugania – bezkompromisowy komfort noszenia, przez cały dzień i do późnego wieczora.

Nowoczesny i naturalnie nawilżający materiał silikonowo-hydrożelowy (Stenfilcon A) nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków zwilżających. To z kolei oznacza liczne zalety dla użytkowników soczewek kontaktowych: dzięki Smart Silicone™, MyDay toric jest niezrównaną miękką soczewką jednorazowego użytku, która wygodnie i elastycznie dopasowuje się do Twojego oka. Dzięki przepuszczalności tlenu wynoszącej 80 Dk/t (przy -3,0 dpt.) Twoja rogówka będzie bardzo dobrze zaopatrzona w tlen. Twoje oczy pozostaną czyste, białe i atrakcyjne. Zintegrowany filtr UV chroni Twoją rogówkę przed większością szkodliwego promieniowania UVA i UVB. Uwaga: pochłaniające światło UV soczewki kontaktowe nie zastępują innych środków ochrony przed promieniowaniem UV, takich jak pochłaniające promieniowanie UV okulary ochronne czy okulary przeciwsłoneczne.

Instrukcja użytkowania

Proszę przeczytać Instrukcja użytkowania w celu zapewnienia bezpiecznego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania soczewek kontaktowych.

MarkaMyDay
Właściwości
 • MarkaMyDay
 • ProducenciCooperVision
 • Czas noszeniaSoczewki jednodniowe
 • Rodzaj soczeweksoczewki toryczne
 • Uwodnienie54 %
 • Bez konserwantówNie
 • Przepuszczalność tlenu80 Dk/t (przy -3,0 dpt)
 • Średnica soczewki14.5 mm
 • Materiał soczewkiStenfilcon A
 • Handling TintTak
 • Ochrona UVNie
 • Okres użytkowania po otwarciu1 Dzień