Air Optix AQUA Multifocal

Air Optix AQUA Multifocal

Soczewki wieloogniskowe AIR OPTIX AQUA dyskretnie i skutecznie korygują prezbiopię. Dzięki wysokiej przepuszczalności tlenu zapewniają długotrwały komfort noszenia.

Wysoka przepuszczalność tlenu

Płynne widzenie na wszystkie odległości

Wysoki komfort noszenia

Liczba soczewek
Soczewki w opakowaniucena za soczewkęcena
Sfera
Addycja
Promień soczewki
Opakowania

Sfera (SPH / PWR)

Parametr sferyczny, tutaj zwany także mocą (Power — PWR), określa optyczną moc soczewki kontaktowej dla każdego oka. Jednostką są dioptrie. Parametry sferyczne (i wszystkie inne parametry korekcji) są podane na karcie soczewek oraz na ich opakowaniu. Przy zamawianiu należy zwrócić uwagę na znak poprzedzający: plus (+) przy dalekowzroczności i minus (-) przy krótkowzroczności. Jeżeli znak poprzedzający nie jest podany, z reguły jest to wartość plus.

Addycja (ADD)

Addycja określa moc soczewki kontaktowej potrzebną do ostrego widzenia w bliży, jako uzupełnienie mocy do dali (F) . Wartość addycji wynika z różnicy parametru sfery dla dali (F) i parametru sfery dla widzenia w bliży (N). Podaje się ją w dioptriach. Addycja jest zawsze wartością dodatnią i zwykle jest identyczna dla jednego i drugiego oka. Dlatego często podaje się ją tylko raz.

Krzywizna bazowa (BC)

Krzywizna bazowa określa zakrzywienie tylnej powierzchni soczewki kontaktowej i odpowiada za prawidłowe osadzenie (dopasowanie) soczewki.

Air Optix AQUA Multifocal

Z biegiem lat soczewka naszego oka traci elastyczność i nie jest w stanie już tak łatwo dostosowywać się do postrzegania obiektów znajdujących się w różnych odległościach. Wieloogniskowe soczewki miesięczne AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL firmy Alcon zostały stworzone z myślą o osobach z prezbiopią. Soczewka kontaktowa ma konstrukcję Precision Profile Design i obejmuje wiele mocy korekcyjnych, które są delikatnie stopniowane. Pozwala to na wyraźne widzenie na bliskie, dalekie i pośrednie odległości – przy użyciu tylko jednego rozwiązania.

Soczewki AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL są wykonane z hydrożelu fluorosilikonowego o nazwie Lotrafilcon B. Dzięki 138 Dk/t (przy -3,0 dpt.) osiągają one wysoką przepuszczalność tlenu. Zwiększa to również komfort noszenia. Specjalna technologia Smartshield chroni AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL przed osadami. Pozwala to na zachowanie właściwości i utrzymanie przyjemnego komfortu noszenia soczewek kontaktowych przez długi okres czasu.

Uwaga: jeszcze większy komfort noszenia! Firma Alcon opracowała następcę sprawdzonego modelu AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL, jest to: AIR OPTIX plus HydraGlyde MULTIFOCAL. Nasi eksperci zajmujący się dopasowywaniem soczewek kontaktowych chętnie doradzą – zapraszamy do najbliższego salonu Fielmann!

Instrukcja użytkowania

Proszę przeczytać Instrukcja użytkowania w celu zapewnienia bezpiecznego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania soczewek kontaktowych.

Właściwości
 • MarkaAir Optix
 • ProducenciAlcon
 • Czas noszeniaSoczewki miesięczne
 • Rodzaj soczeweksoczewki wieloogniskowe
 • Uwodnienie33 %
 • Bez konserwantówNie
 • Przepuszczalność tlenu138 Dk/t (przy -3,0 dpt)
 • Średnica soczewki14.2 mm
 • Materiał soczewkiLotrafilcon B
 • Handling TintTak
 • Ochrona UVNie
 • Okres użytkowania po otwarciu30 Dni