• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Terminy
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Rodzaje filtrów w okularach przeciwsłonecznych
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych

  Ochrona przed oślepianiem: Fielmann. Odpowiedni stopień zabarwienia – zawsze z filtrem UV!

  Tam, gdzie jest dużo światła, pada też cień. Dla zdrowych oczu to wzajemne oddziaływanie jasności i ciemności nie stanowi problemu. By chronić nasze oko źrenica stała się mistrzem szybkiego dostosowywania się.


  Jeśli jest jasno, źrenice zmniejszają się aż do małego punktu w zależności od intensywności światła. W ciemności natomiast rozszerzają się, aby możliwie efektywnie złapać tę odrobinę światła.

  Ale uwaga! Sam fakt, że szkło okularowe jest ciemne, nie chroni jeszcze przed promieniami UV! 

  Od jasnego do ciemnego – wybór odpowiedniego stopnia zabarwienia!

  W celu ochrony osób noszących okulary przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV, producent wykorzystuje specjalne, pochłaniające UV materiały lub nanosi na szkło powłokę z filtrem UV. Nie tylko okulary przeciwsłoneczne, także szkła korekcyjne można pokryć tą niewidoczną dla nas warstwą ochronną. Promieniowanie UV jest dla Państwa niewidzialne!

  Zabarwienie szkieł redukuje światło widzialne, które „jasno” pada na oczy. Tak jak zróżnicowane są warunki oświetlenia – od półmrocznego światła zimowego poranka po oślepiające promienie słoneczne w południowych godzinach w środku lata – tak samo istnieją przeznaczone do różnych warunków zróżnicowane stopnie zabarwienia okularów przeciwsłonecznych. Nie ma okularów przeciwsłonecznych idealnych do wszystkich warunków oświetlenia.

  Okularowe szkła przeciwsłoneczne: Fielmann

  Przepuszczalność światła – tak zwany stopień transmisji szkieł – zależna jest również od odbijania się światła od powierzchni szkieł. Dlatego zaleca się pokrycie szkieł przeciwsłonecznych powłoką antyrefleksyjną. Zapraszamy do odwiedzenia salonu Fielmann, nasi optycy chętnie udzielą Państwu informacji na temat powłoki antyrefleksyjnej i innych uszlachetnień powierzchni szkieł.

  Generalnie obowiązuje więc zasada: im jaśniejsze jest otoczenie, tym wyższą kategorię filtra należy wybrać. Jednakże nie najciemniejszy kolor szkieł, lecz okulary przeciwsłoneczne wyposażone w szkła wysokiej jakości, odpowiedni stopień zabarwienia, filtr UV i ochronę przed oślepianiem, latem zapewnią Państwu bezpieczeństwo. Nieodpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV jest szkodliwa dla oczu. Nasi optycy doradzą Państwu w wyborze właściwych szkieł.

  Na drodze oczy szeroko otwarte!

  W przypadku szkieł okularowych rozróżnia się szkła odpowiednie i nieodpowiednie do użytku w ruchu drogowym. Każdy, kto często podczas jazdy samochodem ma założone okulary, powinien się upewnić, że szkła są dopuszczone do użytku w ruchu drogowym. Jeżeli zakłócają one rozróżnianie barw, nie można prawidłowo rozpoznać sygnalizacji świetlnej lub świateł hamowania. Kolory oddają najlepiej szkła brązowe, szare i zielone. 

  Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann

  Decydując się na okulary przeciwsłoneczne mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów na oprawki, np. metalu, tytanu, acetatu, tworzyw sztucznych i innych. W naszych salonach dobiorą Państwo odpowiednie okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy: modele klasyczne takie jak okulary pilotki, wyraziste okulary w stylu retro, nerdy czy o sportowym designie – Fielmann oferuje bogaty wybór! Chcą Państwo podkreślić kontrasty i świadomie przerwać symetrię konturu twarzy? Dozwolone jest wszystko to, co się Państwu podoba! W salonie Fielmann nasi optycy chętnie Państwu doradzą.

   

   

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka