• moje konto
  • Okulary
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Soczewki kontaktowe
  • Porady
  • Usługi
  Znajdź salon Fielmann w Twojej okolicy
  Okulary przeciwsłoneczne z filtrem w salonach Fielmann
  Soczewki do okularów przeciwsłonecznych

  Pamiętajmy o ochronie przed szkodliwymi promieniami UV!

  Centralna gwiazda naszego układu planetarnego w przeszłości uznawana za boga nosiła wiele imion: w starożytnym Egipcie słońce nazywano „Ra”, Grecy i Rzymianie czcili tę żarzącą się na firmamencie kulę jako „Heliosa” i „Sola”. Jest źródłem energii dla naszej planety. Całe życie na Ziemi uzależnione jest od dających ciepło promieni słonecznych. 


  Jednak słońce ma również swoje „ciemne” strony: zbliżając się do niego na zbyt małą odległość, można spłonąć. Jego ultrafioletowe promienie – tak zwane promieniowanie UV – są rakotwórcze. Promienie UV mogą powodować dziedziczne wady genetyczne. Kto zbyt długo „smaży” się na słońcu, w podeszłym wieku wygląda jak wysuszona śliwka. Skóra staje się mało elastyczna i pomarszczona. Uszkodzenie tkanki łącznej, wysuszenie i plamy pigmentacyjne powodują, że wielbiciele słońca wcześniej wyglądają staro.

  Ale nie tylko skóra, również oczy są narażone! Niechronione przed słońcem pieką i bolą, łzawią lub stają się bardzo suche. Wskutek długiego i intensywnego działania promieniowania może dojść do zapalenia spojówki i rogówki. W najgorszym przypadku dochodzi do trwałego uszkodzenia oka: komórki siatkówki zostają zniszczone, soczewka oka ulega zmętnieniu: zaćma – wzrasta ryzyko zachorowania na raka oka. Chrońcie Państwo swoje oczy nosząc okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV!

   

  Filtr UV to konieczność!

  Herrensonnenbrillen von Fielmann

  Dobre okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV to konieczność. Nawet w zacienionych miejscach dociera do 90 procent promieniowania. Odbijanie światła od wody, piasku na plaży czy też od jasnego papieru podczas czytania na wolnym powietrzu może zwiększyć obciążenie nawet do 70 procent. Również przy zachmurzonym niebie nie wolno lekceważyć intensywności promieniowania.

  Szczególnie intensywne są szkodliwe dawki promieni na obszarach wysokich gór i nadmorskich plaż. Śnieg i powierzchnie wodne wielokrotnie zwiększają działanie światła słonecznego. W słoneczne dni oraz w rejonach południowych powinni Państwo również w cieniu nosić dobre okulary przeciwsłoneczne. 

  Korekcyjne okulary z filtrem UV: Fielmann

  Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych oprócz sprawdzenia, czy zapewniona jest ochrona przed promieniowaniem UV, zawsze należy zwrócić uwagę także na kategorię filtra! Kategoria filtra określa intensywność zabarwienia szkła okularowego. Optyk w najbliższym salonie Fielmann chętnie udzieli Państwu informacji w zakresie kategorii filtrów i ochrony przed promieniowaniem UV. Czy wiedzieli Państwo, że promieniowanie słoneczne na południu jest bardziej intensywne niż na północy? Fielmann poleca specjalne okularowe szkła przeciwsłoneczne z filtrem UV 400 na podróże do krajów południowych.

  Okulary przeciwsłoneczne: Fielmann

  Decydując się na okulary przeciwsłoneczne mogą Państwo wybierać spośród różnych materiałów na oprawki, np. metalu, tytanu, acetatu, tworzyw sztucznych i innych. W naszych salonach dobiorą Państwo odpowiednie okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy: modele klasyczne takie jak okulary pilotki, wyraziste okulary w stylu retro, nerdy czy o sportowym designie – Fielmann oferuje bogaty wybór! Chcą Państwo podkreślić kontrasty i świadomie przerwać symetrię konturu twarzy? Dozwolone jest wszystko to, co się Państwu podoba! W salonie Fielmann nasi optycy chętnie Państwu doradzą.

   

  MODA, JAKOŚĆ I KORZYSTNE CENY. ŚWIADCZENIA FIRMY FIELMANN.
  Gwarancja satysfakcji

  W salonach Fielmann kupują Państwo bez ryzyka. Jeżeli nie będą Państwo zadowoleni z nowych okularów, mogą Państwo je wymienić lub oddać, a my zwrócimy cenę zakupu. W każdej chwili.


  Gwarancja zwrotu pieniędzy

  W salonach Fielmann kupują Państwo w korzystnych cenach, które gwarantujemy. Jeżeli w ciągu 6 tygodni od zakupu zobaczą Państwo takie same okulary oferowane gdzie indziej w bardziej korzystnej cenie, Fielmann przyjmie okulary z powrotem i zwróci cenę zakupu.


  Trzyletnia gwarancja

  W salonach Fielmann otrzymują Państwo sprawdzoną jakość. Wszystkie oprawy z Kolekcji Fielmann przeszły pomyślnie kontrolę użytkowania zgodnie z normą DIN EN ISO 12870.


  Zeichenfläche 4 user-loggedout user-loggedin Compass Rechnung Przelewy24 pobraniem PayPal Visa Mastercard dobirka